Vagner Love: "Sezonu iyi bir şekilde bitirip gol kralı olmak istiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vagner Love: "Sezonu iyi bir şekilde bitirip gol kralı olmak istiyorum"

vagnerlovekalp__getty_b.jpg

Kardemir Karabükspor karşısında hat-trick yaparak gol krallığındaki liderliğini iyice pekiştiren Vagner Love, Brezilya'nın ünlü gazetesi Globo'ya özel bir röportaj verdi.

"Alanyaspor'da iyi işler yaptığım için çok mutluyum. Takım olarak iyi olmasak da ben elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Zaten bu yüzden de gollerimin geldiğini ve gol krallığında zirvede olduğumu düşünüyorum. Takımımın ligde kalmasına yardımcı olduğumu için sevinçliyim. Takımın bu seneki hedefi buydu."

Türkiye'deki hayatı nasıl? Türkçe öğrendi mi?

"Buradaki hayatım oldukça güzel. Aslında bu biraz şaşırttı beni. Burada olmak farklı bir kültürü tanımak harika bir şey. Yaşadığım yerin Rio de Janeiro'ya çok benzediğini düşünüyorum. İnsanların misafirperverliği, sıcaklıkları gerçekten olağanüstü. Burada ailemle kalıyorum. Henüz Türkçe konuşmuyorum. Kulüpte bir tercüman var. Şehirden birkaç arkadaş yaptım. Carlos Garcia, Daniel Candeias, babası Brezilyalı olan Junior Fernandes gibi Portekizce konuşan futbolcular var. Garcia ve Candeias zaten buradalardı ve bana oldukça yardımcı oldular. Grupla daha hızlı kaynaştım. Onlar transferimde büyük pay sahibiydi."

Trabzonspor ve Fenerbahçe iddialarına ne cevap verdi?

"Kendime iyi bakmaya çalışıyorum. 32 yaşında olmama rağmen fizik olarak iyi durumdayım. Brezilya'ya döneyim, başka bir yere gideyim ya da burada kalayım, en üst seviyede mücadele edebileceğimi düşünüyorum. Çünkü fizik olarak sıkıntım yok. Sözleşmemin bitmesine bir sene daha var. Kulüpten yenilemeyle ilgili herhangi bir teklif gelmedi. Türkiye ya da herhangi yabancı bir kulüpten de teklif gelmiş değil. Sadece takımıma konsantreyim. Sezonu iyi bir şekilde bitirip gol kralı olmak istiyorum. Sonra burada mı kalırım başka bir yere mi transfer olurum bilemiyorum. Neler olacak göreceğiz. Buradan ayrılmam için iyi bir teklif gelmesi gerek."

Corinthians'tan ayrıldığı için pişman mı?

"2015 yılına Corinthians'ta iyi bir başlangıç yapamamıştım. Ama yılın ortasıyla birlikte kendime geldim. Ligde gol kralıydım, en çok gol atan takımdık. Performansımdan çok memnundum. Ama sonrasında Monaco'dan teklif geldi. Kariyerimde her zaman futbolun merkezinde olmak istedim. O yüzden bu fırsatı kaçırmayıp Monaco'ya gittim. Ayrıldığım için pişman değilim.

Monaco tercihi...

"Monaco'dan ayrılmak istedim çünkü çok fazla forma şansı bulamamıştım. Sonra Türkiye'den bir teklif geldi ve kabul ettim. Monaco'nun başardıklarından memnunum. İyi iş çıkarıyorlar. Oradaki arkadaşlarıma minnettarım.

Mbappe için çarpıcı yorum!

"Mbappe genç biri, oldukça yetenekli. Bizle yaptığı antrenmanlarda o yeteneği görüyordum. Ayrılmadan önce başkan yardımcısı bize gelip "altyapıdan idmanlara katılan futbolculardan hangisi parlar?" diye anket yapmıştı. Ben onun adını yazmıştım. Ama bu kadar hızlı yükseleceğini tahmin etmiyordum. Neymar, Gabriel Jesus, Mbappe gibi oyuncular futbolu daha parlak yapıyorlar.

"Brezilya'ya geri dönme şansım olsa..."

"Palmeiras, Corinthians ve Flamengo kariyerlerimin ayrı ayrı hikayeleri var. Palmeiras beni Brezilya futboluna tanıttı. Flamengo'nun yeri bende ayrı. Çocukluğumundan beri tuttuğum takım. Bunu hiçbir zaman saklamadım. Brezilya'nın en iyi taraftarına sahip kulübünde oynadığım için çok mutluyum. Corinthians ile şampiyonluk sevinci yaşadım. Eğer Brezilya'ya geri dönme şansım ve oradan bir takım seçme şansım olsa bu Flamengo olurdu.

Milli takım hayali devam ediyor!

"Brezilya Milli Takımı'na dönmeyi her zaman hayal ediyorum. Kim bu ülke için mücadele etmek istemez ki? Eğer çalışmaya devam edersem fırsat gelecektir. Ama şu anda ayağım yere basıyor. Brezilya ya da Avrupa'nın merkezinde bir takımda olsaydım şansım daha yüksekti. Biraz uzak bir hayal ama parayla değil ya."

AJANSSPOR

Üst Alt