Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler - Sayfa 148 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler

4FNWdv.gif

vwEaAR.png
bunun soganlısı daha hos gibi rengdas

Büryan-Mumbar-Şırdan-Asma Sarması-Humus-Abugannuş-Belen Tava-Müşebbek-Şam Tatlısı-Misis Ayran-Sıkma-Bıldırcın Kebap-Tavşan Buğulama-Yumurta Salatası-Kara Lahana Salatası-İçli Köfte-Bastık-Şadırvan-Gavurdağı Usulü Marul Salatası-Şalgam Suyu-Bıcı Bıcı-Pancar Salatası ve daha nice memleket "değeri" evet değer bunlar renktaşlar siz fast fooda devam biz cennetten nimetlere :) vesselam...

her adam yemek yemekten anlamaz öküz gibi değil ama iştahlı yiyen adamdan korkmayın . eskiler önceden iş yaptıracağı adamları seçmezden evvel sofra kurar yemek yemelerini isterlermiş. hımbıl cılız yiyen adamla çalışmazlarmış. ( ciddiyim doğru)
şimdi gelelim yemek işine . ben bu işte sanatçıyım diyebilirim :D

mangal partilerinin ilk tahtaya yazılan adamıyım :) millet bana bakar seyran eder meşk eder .
gelelim menüme . efenim bozuk çürük çarık olmadıkça yemek pek seçmem .
ama favorilerimi sayarsam
- hafif yağ gezdirilmiş tuzlanmış köz mantar ( göbelek derler bilen bilir )
- hafif kuyruk yağında aşk yaşatılmış dana kavurma
- hafif sarmısaklı limonlu kelle paça ( bilhassa çürük isteyin )yanında maydanoz ve bir baş soğan (yumrukla kıracaksınız püf noktasıdır :)
- iyice temizlenmiş kızartılmış hafif soslanmış bumbar dolması
- iri taneli yağı salçası kızarmış şehriyeli bulgur pilavı yanında kuru fasülye . ( süper mario tarifi değil )

biraz da içecek sayalım
- buzlukta bekletilmiş cola
- bol acı sos eklenmiş el yapımı şalgam
- buz gibi ve seyreltilmiş yayık ayranı

her adam yemek yemekten anlamaz öküz gibi değil ama iştahlı yiyen adamdan korkmayın . eskiler önceden iş yaptıracağı adamları seçmezden evvel sofra kurar yemek yemelerini isterlermiş. hımbıl cılız yiyen adamla çalışmazlarmış. ( ciddiyim doğru)
şimdi gelelim yemek işine . ben bu işte sanatçıyım diyebilirim :D

mangal partilerinin ilk tahtaya yazılan adamıyım :) millet bana bakar seyran eder meşk eder .
gelelim menüme . efenim bozuk çürük çarık olmadıkça yemek pek seçmem .
ama favorilerimi sayarsam
- hafif yağ gezdirilmiş tuzlanmış köz mantar ( göbelek derler bilen bilir )
- hafif kuyruk yağında aşk yaşatılmış dana kavurma
- hafif sarmısaklı limonlu kelle paça ( bilhassa çürük isteyin )yanında maydanoz ve bir baş soğan (yumrukla kıracaksınız püf noktasıdır :)
- iyice temizlenmiş kızartılmış hafif soslanmış bumbar dolması
- iri taneli yağı salçası kızarmış şehriyeli bulgur pilavı yanında kuru fasülye . ( süper mario tarifi değil )

biraz da içecek sayalım
- buzlukta bekletilmiş cola
- bol acı sos eklenmiş el yapımı şalgam
- buz gibi ve seyreltilmiş yayık ayranı
Beni tarif etmisssin özellikle kuyruk yağı

Bu Alemin Tek Kralı

Üst Alt