Ve Başardılar! Warriors ve Curry Tarihin En İyisi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ve Başardılar! Warriors ve Curry Tarihin En İyisi!

stephen-curry1.jpg

NBA'de dün gece oynanan karşılaşmada Golden State Warriors, Memphis Grizzlies'i 125-104 mağlup etti.

Stephen Curry ve Golden State Warriors 2014/15, Michael Jordan ve Chicago Bulls 1996/97'nin üstüne çıkmayı başardı ve 82 maçlık normal sezonu tam 73 galibiyet ile bitirmeyi başardı. Bu NBA tarihinde normal sezonda ulaşılabilen en yüksek galibiyet sayısı oldu. NBA'de yakın zamanda bu rekor bir daha kırılır mı, ne zaman kırılır bilinmez.

Chicago Bulls'un 72 galibiyetlik ve Golden State Warriors'un 73 galibiyetlik tarihi sezonlarının ikisine birden parkede eşlik eden bir isim var: Steve Kerr. Bulls'ta oyuncu, Warriors'ta ise koç olarak tarihi anların baş temsilcilerinden olan Kerr, "20 sene önce bu rekoru kırdığımızda milyon yıl geçse de herhangi başka bir takımın bu rekoru kırabileceğini sanmıyordum. Yanıldım. Fakat bugün de aynı şeyi söyleyeceğim. Bu rekorun kırılması imkansız. Bir takımın 74 galibiyet 8 mağlubiyet alması lazım. Bu olamaz. Umarım taraftarlarımız gelecek sezon bizden bunu beklemez." diyerek görüşlerini paylaştı.

Eski takımının rekoru kırılan Michael Jordan da Curry ve arkadaşları için "Warriors'u bu inanılmaz sezonları için tebrik ediyorum." diyerek tebriklerini iletti. Golden State Warriors'ta takımın en önemli parçalarından olan Draymond Green de "Bu demek oluyor ki tarihin gelmiş geçmiş en iyi takımının bir parçasıyım. Bunu çok kişi söyleyemez ama buradaki 15 kişi der. Bu inanılmaz." diyerek mutluluğunu paylaştı.

ABD Başkanı Barack Obama da attığ tweet ile "Warriors'u tebrik ederim. Eğer birisi Bulls'un rekorunu kıracaksa bunun Warriors olmasından dolayı çok memnunum." dedi. Normal sezonun son maçı olma özelliği taşıyan bu karşılaşmada MVP ödülünün muhtemel sahibi Stephen Curry 10 üçlükle 46 sayı attı.

Eurosport

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt