Ve Mahkemeye Gidildi; Davalar Açıldı.... - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ve Mahkemeye Gidildi; Davalar Açıldı....

Cevap: Ve Mahkemeye Gidildi; Davalar Açıldı....

Haber doğruysa şayet

Mahkemeye baş vurmak demokratik ve insani bir haktır

Ama her kuyruğu sıkışanın Galatasarayda yazılı olmayan kurallar var diyip,imza toplama,ibra olmama,istifa etmeme gibi durumları kendilerine kalkan edildiği camiada

Yazılı olmayan kuralların devreye girip,klübünü mahkemeye veren bu kişilerin klüpten ihracını talep ediyorum

Allah sonumuzu hayır etsin..Adnan Polat' dan çekeceğimiz daha çok çilemiz var...Bir mahkeme kapılarına gitmemiştik, onu da göreceğiz sayesinde!! Kendinle gurur duy ADNAN POLAT!!

Derin abilere karşı Demir Lady

Polat'ı ibra etmeyenlerin karşısına mahkemede 'Tuttuğunu koparan avukat' Kezban Hatemi dikilecek

Kongreye itirazı olanların avukatlığını yapan Hatemi, 'Yüzlerce dava var. Tutanaklar her şeyi ortaya koyuyor' dedi

G.Saray'da mali ve idari genel kurulda, idari açıdan ibra edilmeyen Başkan Adnan Polat'ın mahkemeye gidip gitmeyeceği merak konusuydu. Polat bu konuda kamuoyuna net bir açıklama yapmazken, G.Saray'a hizmetlerinin kıymetinin bilinmemesinden yakınıyor. Başkan dergideki yazısında da tarihin kendisini aklayacağını söylemişti.

POLAT'IN bu açıklamaları 'Dava açmayacak' şeklinde yorumlanırken dün bunun tam tersi bilgiler geldi. Başkanın Avukat Kezban Hatemi aracılığıyla dava dilekçesi verdiği iddialarını Hatemi'ye sorduk. 'Tuttuğunu koparan avukat' olarak nam salan Kezban Hatemi de bu konuda net bir bilgi vermedi ancak, 'Başkanın dava açması önemli değil. Bu girişimde bulunan yüzlerce kongre üyesi var' diye konuştu.

USULE İTİRAZ VAR

ESAS yönünden mi usul yönünden mi dava açılacağı konusunda ise Hatemi, 'Kongre tutanakları incelendiğinde bu net şekilde görülür' şeklinde politik bir cevap verdi. Avukat Metin Ünlü ise, 'Usül yönünden kongrenin iptali istenebilir. Oy birliği olmadığı için kongre tutanağına şerh koymaya da gerek yoktur' dedi.

Seçim tarihi 30 NiSAN

G.SARAY Yönetim Kurulu dünkü toplantının ardından seçim yapılacağını açıkladı. 30 Nisan Cumartesi günü yapılması panlanan seçimin resmi açıklama ise bugün yapılacak.

TT ARENA'DA 14:00'te Başkan Adnan Polat'ın yapacağı basın toplantısına yönetim kurulu da tam kadro katılacak. Polat'ın seçim tarihi dışında da önemli mesajları olacak.

HARUN MUSLU

Ne oldu şimdi mahkemeye mi gitmişler ??

Iyide diyelim , mahkemede bişeyler oldu ve bunlar seçim olmamasına karar verildi , Polat bu yaptiklarindan sonra rahatca tekrar Baskanlik yapabiliceğine inanıyormudur ??

Bence yapamaz.

Gökmen Özdemir'in twitter'ına yazdığı resmi olmayan bilgiye göre mahkeme seçim hakkında ihtiyati tedbir istemini reddetmiş.Yani yürütmeyi durdurma yok,seçim olacak.

la havle vela kuvvete... yemin ederim kulaktan kulaga oynuyoruz...

"Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şirketin 31 Ağustos 2010 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulunun iptali talebiyle QVT Fund LP tarafından İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2010/702 sayılı dosyasıyla açılan davanın bugünkü duruşmasında, davacı tarafın davadan feragat etmesi nedeniyle davanın reddine karar verildiği kaydedildi"

hala bunun üzerine konuşuyoruz... şaka gibi...

kulakların çınlasın gökmen...

ADNAN POLAT YENİ PLANLAR PEŞİNDE! BEKLENEN AÇIKLAMASI YENİ TARTIŞMALARI DA BERABERİNDE GETİRECEK.. !

Galatasaray'ı tarihinin en rezil durumuna sokan, lig tarihinde üç büyükler arasında en çok mağlubiyeti alan takım olarak tarihe geçiren, camianın sinirlerini iyice gerdiği için MALİ KONGREDE adeta KOVULAN Polat, hala intikam peşinde..

Kendisi mahkemeye gitmeyeceğini söylemesine rağmen, dolaylı şekilde mahkeme yolu için imza organizasyonları yapılıyor. SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLAMASI BEKLENEN POLAT, SEÇİM TARİHİ KONUSUNDA DA YENİ TARTIŞMALAR YARATACAK BİR KARARLA HALA GÖREVDE KALMANIN HESAPLARINI YAPIYOR. POLAT'IN AÇIKLAYACAĞI SEÇİM TARİHİ NEDEN TARTIŞILACAK..

İŞTE TSN ANALİZİ.

Galatasaray Kulübü'nün Mali Kongresi'nde idari açıdan ibra edilmeyen ve olağanüstü seçim genel kurulu yapma zorunluluğu doğan başkan Adnan Polat ve yönetim kurulu, medya önüne çıkacak.Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulu üyelerinin katılacağı basın toplantısının, saat 14.00'de, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Basın Toplantı Odası'nda yapılacağı duyuruldu.

TÜZÜĞE GÖRE, GENEL KURULUN 30 NİSAN'A KADAR TOPLANMASI GEREKİYOR..

Tüzüğün SEKİZİNCİ BÖLÜM

KULÜP BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU bölümünde 87.22 maddesi ne diyor..

87.22) Genel Kurulca mali ve/veya yönetsel yönden aklanmama durumunda, en geç 30 (otuz) gün içinde Olağanüstü Seçim Genel Kurulunu toplantıya çağırmak...

EVET.. YÖNETSEL YÖNDEN AKLANMAMA durumu sözkonusu..

Bu durumda MEVCUT YÖNETİM KURULU ve başkan EN GEÇ 30 (OTUZ) GÜN içinde OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURULU TOPLANTIYA ÇAĞIRIR..

Yani.. OTUZ GÜN İÇİNDE, OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILIR..

Fakat POLAT, bu maddeyi eğip büküp, farklı hale getirmeye ve bu maddeyi OTUZ GÜN İÇİNDE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TARİHİ AÇIKLANIR haline getirmeye çalışarak, yeni bir tartışmanın da zeminini hazırlayıp ZAMAN KAZANMA taktiklerine devam edecek gibi görünüyor..

OLması gereken POLAT'ın BUGÜN yapacağı basın toplantısında en geç 23 NİSAN GÜNÜ olarak OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TARİHİNİ açıklaması gerekiyor. Çünkü ilk toplantıda ÇOĞUNLUK aranacağından ve genelde hiç bir kongrede ÇOĞUNLUK sağlanmadığından BİR SONRAKİ HAFTA ÇOĞUNLUK ARANMAKSIZIN KONGRENİN YAPILMASI GEREKMEKTE.. Yani 30 NİSAN..

POLAT, maddeyi nasıl kıvırmaya çalışıyor..!

Adnan Polat bu maddeyi YÖNETİM KURULU OTUZ GÜN İÇİNDE, OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL İÇİN SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLAR halinde sunmaya çalışıyor ve istersek BİR SENE SONRA BİLE TARİH VEREBİLİRİZ diyor..

Yani OTUZ GÜN İÇİNDE, Seçim yapmak değil, OTUZ GÜN İÇİNDE seçim tarihini açıklamak olarak yorumlayıp uzunca bir süre daha başkan kalmanın hesaplarını yapıyor..

Öte yandan, yönetimi içindeki IŞIN ÇELEBİ, ALİ HAŞHAŞ ve TANER AŞKIN gibi isimlerin olayı mahkemeye taşımayacaklarını, eğer bu konuda başkan ısrarcı olursa istifa edeceklerini açıklamaları ile YÖNETİMİN DÜŞMESİ riski ile MAHKEMEYE GİTMEYECEĞİNİ (Gidemeyeceğini) açıklayan POLAT, dolaylı yönden kendisine yakın Genel Kurul Üyelerinin MALİ KONGRENİN İPTALİ için mahkemeye başvurulması için organizasyonu başlatmış durumda..

TARİHİ TÜZÜK diye millete yutturmaya çalıştıkları TÜZÜK altında ezilen, ve şimdi de yine kendi yaptıkları tüzüğün maddesini kendi menfaatleri doğrultusunda çarpıtma hesabı yaparak OTUZ GÜN İÇİNDE KONGRE yapmak yerine OTUZ GÜN İÇİNDE İLERİ BİR TARİH AÇIKLAMA taktiği içine giren POLAT bir yandan buradan zaman kazanmaya çalışırken, bir yandan da dolaylı mahkeme yolu ile yapıştığı koltuğu bırakmak istemiyor..

BASIN TOPLANTISINDA NELER SÖYLEYECEK..

Basın toplantısında BÜYÜK İŞLERE İMZA ATTIKLARINI belirtecek olan POLAT, bütün bu onları kendisi yapmamış gibi ÜZERİMİZE OYUNLAR OYNANDI diyecek. G.Saray'ı tarihi borç batağına batırmalarına rağmen, G.SARAY'IN GELECEĞİNİ KURTARDIK diyecek. DÖRT BÜYÜK PROJEYİ TARİHİ PROJELER OLARAK SAYARKEN, elinde patlayan TÜZÜK, rezil olan ve HALA G.SARAY'IN STADI OLMAYAN (Protokol imzalanmadı.. Polat ASY ARENA'yı G.SARAY'A HALA KAZANDIRMIŞ DEĞİL) ASY TT ARENA yı biz yaptık diye övünecek. Mahkemelik olan ve sermaye azalması ile TEKNİK İFLASTAN, GERÇEK İFLAS tehlikesinin kongrede de dillendirilerek açıkca İFLAS noktasına gelindiği söylenen ŞİRKET BİRLEŞMESİ ve sadece sıradan bir müteahhidin bile yapabileceği RİVA İMAR DURUMU ki, konuyu bilenler son derece amatör bir çalışma olduğunu belirtiyorlar.. Yani TÜZÜK rezalet, ACİL DEĞİŞMELİ.. STAD hala G.Saray'ın değil, kiralama yöntemi ile istenilen kulübe kiralanabilir. ŞİRKET iflasın eşiğinde.. RİVA yıllardır kendi mecrasında olması gereken yerde. Yani POLAT'ı bir yıldır her televizyonda, her basın toplantısında, her açıklamasında ortaya koyduğu DÖRT DEV PROJE elde patlamış durumda.. Bütün bunlara rağmen, POLAT'ın YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR hesabı ile üste çıkmaya çalışması, G.Saray'a çok büyük hizmetler yaptıklarını belirterek, mahkemeye gitmeyi düşünmediğini söylemesi bekleniyor.. Ayrıca en önemli nokta ise OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURUL TARİHİNİN NE OLACAĞI.. Nisan ayı içinde bir tarih açıklarsa doğrusu da bu.. O zaman mesele yok.. Sadece yandaşlarının MAHKEME yolu ile seçimi erteletme çabaları devam edecek demektir..

Ama seçim tarihini NİSAN ayından sonraki bir ay ya da aylar sonrasında açıklaması ise YENİ BİR TARTİŞMA ve KAOS ortamının başlaması anlamına gelir ki, düğümü çözene kadar neredeyse lig biter..

Zaten Polat'ın ve tek dişi kalmış yönetiminin esas amacıda YARIM KALAN İŞLERİNİ BİTİRMEK için zaman kazanmaktır ki, bunu da başarmış olacaklar..

MUHALEFET VE BAŞKAN ADAYLARI POLAT'IN AÇIKLAMASINI BEKLİYOR.

Öte yandan seçim tarihinin belirlenmesini bekleyen muhalefet ve başkanlıkta isimleri geçen adaylar, adaylıklarını resmen açıklamak için POLAT KAOS'unun tamamen bitmesini ve seçim tarihinin net bir şekilde açıklanmasını bekliyorlar..

Seçim tarihinin Nisan sonu olmasa bile Mayıs ayı içinde olmasına başkan adaylarının ve muhalefetin de sıcak bakacağı, çünkü süre olarak hazırlanmaya ihtiyaçları olması sebebiyle itiraz etmemeleri bekleniyor. Eğer böyle bir durum olursa, sadece hazırlama ve zaman kazanma adına muhalefet ya da başkan adayları da tüzüğü kendi menfaatlerine göre çiğnemiş olacaklar.

OLması gereken şekilde NİSAN ayında açıklanacak bir seçim tarihi ise BASKIN seçim olacak, başkan adaylarının tüm projeleri ve yöneticileri ile listelerini yapmaları için adeta iki ayakları bir pabuca girecek.

YÖNETİMİN EN YAŞLI ÜYESİ TANER AŞKIN, "MAHKEME YOK" dedi..

Taner Aşkın, Mali Genel Kurul'da alınan kararı bir kez daha görüştüklerini belirtirken, ''Şu anda yönetimde aldığımız kararın kesinlikle seçim doğrultusunda olduğunu söyleyeyim. Bugün Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilecek toplantıda başkanımız Adnan Polat, seçim tarihini açıklayacak. Seçim en kısa zamanda olacak. Kararımızı aldık, Galatasaray camiasına hayırlı uğurlu olsun. Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Mahkeme felan aklınıza getirmeyin.'' dedi.

Seçim tarihi için IŞIN ÇELEBİ, TANER AŞKIN ve ALİ HAŞHAŞ üçlüsünün TÜZÜK NE DİYORSA ONU YAPMALIYIZ dediği, yani NİSAN ayının SON GÜNÜNÜ SEÇİM GÜNÜ olarak açıklamaları gerektiği konusunda Polat'dan söz aldıkları da son gelen bilgiler arasında .

TSN ÖZEL

Eyvallah bu yönetim idari açıdan iyi değişdi.. Takıma da hiç el atılmadı ona da eyvallah...

Ancaaak be arkadaş sormazlar mı bu durumda genel kurulun hiç mi suçu yok?

Şampiyonlar Liginde çeyrek final oynadıktan sonra Lucescu'nun kovulma kararına kim imza koydu?

Yoktan Şampiyon olan Gerets'i kim kovdu?

Tüm takımlar arasında vefasız ilan edilmemizi sağlayan eski futbolcuları küstürme işini kim yaptı?

O yönetim yaptı bu yönetim yaptı diyeceksiniz.. Şimdi ibra etmeyenler o zaman NEREDEYDİNİZ?

Bir başka konuya yazdığım yorumu yazıyorum;

Ben bu dava açanların Polat yanlısı olduğundan dolayı davayı açtığını düşünmüyorum. Adnan Polat kredisinin dolduğunun farkındaydı, herhalükarda bırakacaktı. Ama Mehmet Helvacı, Haldun Üstünel gibi kişilerin aday olabilmesi için dava açılması gerekiyordu. Polat bilerek dava açmayacağını söylemesine rağmen, aday olmayacağını açıklamasına rağmen dava açılıyorsa, bence suçlu Adnan Polat değildir. Mehmet Helvacı gibi hukukun açıklarını çok iyi bilen çakal tayfasının gider ayak hem adaylık yolunu açmasını sağlayan, hem de Adnan Polat'a ağır bir itham bırakan bu hamleyi yapmasını bekliyordum açıkçası. Adnan Polat gibi büyük bir iş adamı ve saygıdeğer biri gidipte sırf gıcıklığına aday olmayacağı, hiçbir çıkarının olmayacağı hatta zararına olacağını bildiği bir işin içine girmez. Siz olsanız tüm Galatasarayı boş yere karşınıza almayı göze alır mıydınız? Bence aday olamayacağı anlaşılan ve işine gelmeyen tayfa açtırdı bu davayı...

Üst Alt