Veda Busesi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Veda Busesi

Cevap: Veda Busesi

Millet sübyancısına bile sahip çıkıyor. Geçtim kelepçelileri. Bizim millet de maçı kimle izlediğine bakıyor.

Kaybeden kim oluyor? Hadi iyi geceler.

yok oyle

allah korusun ben isimi kaybetsem

sonra gece o klup senin bu klup benim dolassam

yada her gun disardan yemek siparisi versem

eshim beni boshar mi boshamazmi

cok basit mantik

duruma gore davranmayi bileceksin

Sen de nefret ettiğin için olayları doğru yorumlaman mümkün değil. Doğru bile yapsa batar sana. Kendin söylemişsin.

Başka birşey yazmayacağım ama keşke Arda'nın şu tarz lafları hak edecek gerçek bir skandalı olsaydı. Keşke. İçim acımazdı.

Galatasaray 106 yıllık tarihinde en rezil sezonu yaşıyorken, 1-2 sene toparlanması zor gözüküyorken senin ve herkesin hayran olduğu Del Piero gibi elini taşın altına koymayıp İspanya 'nın 2. sınıf takımlarıyla kontrat pazarlığı yapacak profesyonelliğe sahip adamdan hayır gelmez. Al sana cillop gibi skandal.

yahu arkadaş tamam kendini bilmez bir kısım taraftarın yaptıkları hoş olmadı.

peki Galatasaray şu durumdayken senin transferinin görüşülmesi hoş oluyor mu? fener maçından sonra çıkıp, seneye daha iyi bir takım kurulur ve daha iyi oynarlar demen hoş oluyor mu?

gidiceksen de gürültüsüz patırtısız git.

Galatasaray 106 yıllık tarihinde en rezil sezonu yaşıyorken, 1-2 sene toparlanması zor gözüküyorken senin ve herkesin hayran olduğu Del Piero gibi elini taşın altına koymayıp İspanya 'nın 2. sınıf takımlarıyla kontrat pazarlığı yapacak profesyonelliğe sahip adamdan hayır gelmez. Al sana cillop gibi skandal.

Del Piero zaten çok özel bir isimdir. Juventus tarihinin de bir numaralı adamıdır denilebilir. Arda'nın böyle bir iddiası olduğunu sanmıyorum. Ki iddiası olsa bile olamaz, net her zaman söyledim. Metin Oktay yakıştırmaları da taraftarın eseridir.

Onun mantığıyla bakarsak, istenmediği yerde kalmıyor. Ben de gittiğim her yerde tepki alsam, hergün benle uğraşılsa istenmediğimi düşünürüm ki istenmiyor zaten. Her zaman arkasında olan kişilerin sayısı çok çok az. Ben burada bir sürü örnek veririm. Ta Manisa da kiralık oynarken 4-2'lik Galatasaray-Manisa maçında tribünde yaşadıklarımdan itibaren. Ama gerek yok. Sen nefret ediyorsun.

yok oyle

allah korusun ben isimi kaybetsem

sonra gece o klup senin bu klup benim dolassam

yada her gun disardan yemek siparisi versem

eshim beni boshar mi boshamazmi

cok basit mantik

duruma gore davranmayi bileceksin

Konu üzerinden örneklerle gidelim daha sağlıklı olur.

O kulüp bu kulüp dolaştığını kanıtla.

Del Piero zaten çok özel bir isimdir. Juventus tarihinin de bir numaralı adamıdır denilebilir. Arda'nın böyle bir iddiası olduğunu sanmıyorum. Ki iddiası olsa bile olamaz, net her zaman söyledim. Metin Oktay yakıştırmaları da taraftarın eseridir.

Onun mantığıyla bakarsak, istenmediği yerde kalmıyor. Ben de gittiğim her yerde tepki alsam, hergün benle uğraşılsa istenmediğimi düşünürüm ki istenmiyor zaten. Her zaman arkasında olan kişilerin sayısı çok çok az. Ben burada bir sürü örnek veririm. Ta Manisa da kiralık oynarken 4-2'lik Galatasaray-Manisa maçında tribünde yaşadıklarımdan itibaren. Ama gerek yok. Sen nefret ediyorsun.

Konu üzerinden örneklerle gidelim daha sağlıklı olur.

O kulüp bu kulüp dolaştığını kanıtla.

anlatamadim

takim kotuyse sende ona gore davranacaksin kaptan olarak seyirciye hakim olacaksin umit vereceksin

heryerde birlik beraberlik yok ardanin grubu yabancinin grubu bilmemne soylentileri var

sende kalkip inadina minibusune binip gitmeyeceksin

you have to show that you care

ne desem bilemedim

kaptanli o kolundaki bant yada sahadaki calimi degil

nerede ne yapacagini bilemedi

simdi taraftari suclamak cok basit bir kacis yolu

ben sahsen ihanet edilmis hissediyorum

benim gibi hisseden coooooookkkkkkk adam vardir

Ben seviyordum ama son 1 yıldır şüpheyle yaklaşmaya başlamıştım. Şimdi de bu durumda İspanya 'nın 2. sınıf takımlarıyla maaş konuşuyor olması beni buz gibi soğuttu. Del Piero olmasın Nedved olsun, Buffon olsun. Ama kendisi Cannavaro olmayı tercih etti. suç da 3 yıldır çile çeken, alay konusu olan 30 milyonluk taraftarda.

birde sunda anlasalim

gitmesine soyleyecek lafimiz yok

adamin kariyeri tabiiki benim gibi GSi dusunmek zorunda degil

ama kalkip taraftari suclayarak giderse

karsisina canavar gibi dikilmek benim hakkim

insan gibi cikacak dyecekki

azinliktaki bazi taraftarlar yuzunden mutlu degilim artik GSda oynamak istemiyorum diyecek

elini sIkIp yollayacagiz

anlatamadim

takim kotuyse sende ona gore davranacaksin kaptan olarak seyirciye hakim olacaksin umit vereceksin

heryerde birlik beraberlik yok ardanin grubu yabancinin grubu bilmemne soylentileri var

sende kalkip inadina minibusune binip gitmeyeceksin

you have to show that you care

ne desem bilemedim

kaptanli o kolundaki bant yada sahadaki calimi degil

nerede ne yapacagini bilemedi

simdi taraftari suclamak cok basit bir kacis yolu

ben sahsen ihanet edilmis hissediyorum

benim gibi hisseden coooooookkkkkkk adam vardir

Kaptanlık mevzuunda ayrı düşünüyoruz zaten. Pek çok örnek verilebilir sizin istediğiniz vasıfları taşımayan ama Arda'nın yüzde biri kadar eleştirilmeyen. Ki herkesin beklentisi farklıdır. Benimkileri karşılıyordu. Sonuçta Ümit Karan'dı ondan önceki kaptan.

Efsane, büyük kaptan vs. diye hiçbir zaman demedim zaten.

Ayrıca şu durumda Galatasaray'ı toparlamak falan imkansız. Hele de bir sezonu sakat geçirdiysen. Üçüncü teknik direktörümüz bilmem farkında mısın? Rijkaard, Hagi gibi liderlik vasıfları tartışılamayacak adamların bu takım, taraftar medya ve yönetim karşısında düştükleri durum ortadayken 24 yaşında bir adamdan ortalığı toparlamasını beklemek biraz ütopik bence.

Kaptanlık mevzuunda ayrı düşünüyoruz zaten. Pek çok örnek verilebilir sizin istediğiniz vasıfları taşımayan ama Arda'nın yüzde biri kadar eleştirilmeyen. Ki herkesin beklentisi farklıdır. Benimkileri karşılıyordu. Sonuçta Ümit Karan'dı ondan önceki kaptan.

Efsane, büyük kaptan vs. diye hiçbir zaman demedim zaten.

Ayrıca şu durumda Galatasaray'ı toparlamak falan imkansız. Hele de bir sezonu sakat geçirdiysen. Üçüncü teknik direktörümüz bilmem farkında mısın? Rijkaard, Hagi gibi liderlik vasıfları tartışılamayacak adamların bu takım, taraftar medya ve yönetim karşısında düştükleri durum ortadayken 24 yaşında bir adamdan ortalığı toparlamasını beklemek biraz ütopik bence.

beni baskalari ne dusunuyor ilgilendirmiyorki

benim arda hakkinda dusuncelerim ardaya karsi

benim dusuncelerimi degistirebilirdi oyle davransa

bir hikaye var bilirsin eminim

cocuk deniz kabuklarini teker teker denize atar

yasli adam gelir

milyar tane var atsan nolur atmasan nolur der

cocuk adama doner bak bunun icin farketti der

benim icin farkederdi

Ben seviyordum ama son 1 yıldır şüpheyle yaklaşmaya başlamıştım. Şimdi de bu durumda İspanya 'nın 2. sınıf takımlarıyla maaş konuşuyor olması beni buz gibi soğuttu. Del Piero olmasın Nedved olsun, Buffon olsun. Ama kendisi Cannavaro olmayı tercih etti. suç da 3 yıldır çile çeken, alay konusu olan 30 milyonluk taraftarda.

Yahu Juventus şike sebebiyle küme düşürüldü. Sanki medya Del Piero'nun üzerine oynadı, taraftarı küfretti, başkanı saçmalad... Şampiyon tamamlanan bir sezondu üstelik. Yani apayrı şeyler. Ama Del Piero ağır reyizdir tabii:tiphat:

2-3 yıl hiçbirşey vermemiştir bu arada. Çok uzun bir sakatlık dönemi vardı Del Piero'nun. O dönem taraftarla arası nasıldı buna bakmak lazım.

beni baskalari ne dusunuyor ilgilendirmiyorki

benim arda hakkinda dusuncelerim ardaya karsi

benim dusuncelerimi degistirebilirdi oyle davransa

bir hikaye var bilirsin eminim

cocuk deniz kabuklarini teker teker denize atar

yasli adam gelir

milyar tane var atsan nolur atmasan nolur der

cocuk adama doner bak bunun icin farketti der

benim icin farkederdi

Bu sefer de bana ters gelirdi:D Belki.

Arda'nın yaranma ihtimali yok.

Yahu Juventus şike sebebiyle küme düşürüldü. Sanki medya Del Piero'nun üzerine oynadı, taraftarı küfretti, başkanı saçmalad... Şampiyon tamamlanan bir sezondu üstelik. Yani apayrı şeyler. Ama Del Piero ağır reyizdir tabii:tiphat:

2-3 yıl hiçbirşey vermemiştir bu arada. Çok uzun bir sakatlık dönemi vardı Del Piero'nun. O dönem taraftarla arası nasıldı buna bakmak lazım.

Olaylar farklı biliyorum. Tamam onu geç Nedved, Buffon yazdım. Buffon dünyanın en iyi kalecisiydi. O da mı gidemezdi? Valdes 'in yerine geçerdi kaleye. Ama yöneticilerin yaptığı pisliğe rağmen adamlar sorumluluk aldı. Cannavaro gibi ben gidiyorum demediler. Bizde yöneticiyle beraber futbolcuların da suçu var üstelik. Futbolcuların içinde de en az suçlu Arda olsun hadi, ama en çok Galatasaraylı da oydu hani?

En rezil sezonumuzu yaşarken duygusal ve takımına kalben bağlı Arda 30 milyonluk taraftara suç atıp ben gidiyorum diyor. Arda samimi değil takımına kalben bağlı olma konusunda. Taraftar şöyle şöyle yaptı. Yok ya. Kaç senedir taraftar yere göğe sığdıramıyorken iyiydi. Senin hiç hatan olmadı değil mi?

Olaylar farklı biliyorum. Tamam onu geç Nedved, Buffon yazdım. Buffon dünyanın en iyi kalecisiydi. O da mı gidemezdi? Valdes 'in yerine geçerdi kaleye. Ama yöneticilerin yaptığı pisliğe rağmen adamlar sorumluluk aldı. Cannavaro gibi ben gidiyorum demediler. Bizde yöneticiyle beraber futbolcuların da suçu var üstelik. Futbolcuların içinde de en az suçlu Arda olsun hadi, ama en çok Galatasaraylı da oydu hani?

En rezil sezonumuzu yaşarken duygusal ve takımına kalben bağlı Arda 30 milyonluk taraftara suç atıp ben gidiyorum diyor. Ya Arda samimi değil takımına kalben bağlı olma konusunda yada kalben bağlı değil. Taraftar şöyle şöyle yaptı. Yok ya. Kaç senedir taraftar yere göğe sığdıramıyorken iyiydi. Senin hiç hatan olmadı değil mi?

Birşeyler koptu zaten kopmaması da mümkün değildi.

Şu taraftar profilini gerçekten savunduğunu hiç sanmıyorum Refik. Arda'yı geçelim ne olaylar var...

Yani hep kişiler mi suçlu? Niye en azından bir zamanlar sevdiğimiz biriyle dahi yollarımızı adam gibi ayıramıyoruz? Hasanla, Hagi'yle bile? Büyük Kaptan Bülent Korkmaz'la bile? Bakın gerçek kaptandır o... Tam istediğiniz gibi.

Mesele Arda değil cidden. Sonuçta her yönüyle bitmiş bir ilişki. Genel konuşuyorum: bizdeki kuyruk ondaki bu evlat acısı oldukça buradan birşey çıkmaz...

Buffon kısmına gelirsek, sistematik olarak üzerine oynanmadı hiçbirinin Arda'ya yapıldığı kadar. Arkasında durulsa bunları yapmazdı şu an. Sadece başarısızız diye mi kaçmak istiyor Arda? Buna kesinlikle inanmıyorum.

Ahmet valla senle tartışılmıyor nerelere çektin konuyu. 2006 'ydı galiba Arda ilk oynadığında. O yıldan beri taraftar suçlu, sana katılıyorum. Bu çocuğu Galatasaray aşığı diye şişirmeyecektik. Kişilerde suç yok. Daha Buffon 'un üzerine oynanmadı diyorsun ya. Ben ne diyorum halbuki. Ne Arda'yış arkadaş.

Galatasaray batıyorsa 1 maç bile oynamamış olsa bile kaptana hesap sorarım arkadaş taraftar olarak. Kaç senedir yaşamadığımız rezillik kalmadı. Sanki bir tek Arda 'ya laf edildi bu ülkede. En çok da Arda 'ya laf edilmedi. İnşallah gidecek Arda. Çocuk ağlaması dinlemeyeceğiz biz de. Hadi iyi geceler.

Üst Alt