Veda Busesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Veda Busesi

Son 1 haftadır artan haberlerle Arda Turan/A.Madrid transferi büyük ölçüde bitmiş gibi. Bu transfere üzülen, ''Git kendini kurtar'' hatta ''Lütfen bırakma'' diyenler oldukça fazla. Arda gitmek istiyorsa gitmek isteyeni zorla tutmaya çalışmamak gerekir. Onun bahanesi(!) var. Arda Turan ismi çok yıpranmış, medya üzerine gitmiş. Olabilir. Bütün camia yıprandı son 3 sezondur. Galatasaray 'ın hedeflerini küçülttüler. İmajını zedelediler. Bugün Galatasaray 1-2 sene zor toparlanacağı yaralar aldı. Herkesin az çok zararı oldu. Bu yaraları kapatmak yine bikaç özel isimle olur. Del Piero 'nun, Nedved 'in, Buffon 'un yaptığı gibi olur. Sorumluluktan kaçmayan, elini taşın altına sokan, gemisini önce terketmeyenlerle olur.

Arda Turan, şimdi canın nereye istiyorsa oraya git. Galatasaray senin anlayamayacağın ve kaptanlığını yapamayacağın kadar büyük bir camia. Bu zor günleri atlatıp eski gücüne kavuşacak potansiyele fazlasıyla sahip. Sen Galatasaray 'ın sadece altyapıdan 66 numarayla çıkma olasılığındaki herhangi kişiden birisin. Efsane olmaya çok uzaksın. Galatasaray bünyesinden daha çok Arda Turanlar çıkarır. Daha da iyisini çıkarır. Adın bile hatırlanmaz 15 yıl sonra.

Galatasaray forması giyen ve emek veren yüzlerce sıradan oyuncudan biri olduğundan senin hakkında kötü dileklerimiz olamaz. Dileriz gittiğin yerde çok başarılı olup futbolu orada bırakırsın. Bu takım toparlandığında ''Abiler''in gibi kapımızda yatmazsın geri dönmek için. Yada istersen sürekli tehdit olarak gösterilen çubuklu formayı giyip diğer Abi 'nin yolundan gidersin. Güle güle git Arda Turan, gemisini ilk terkeden kaptan.

Cevap: Veda Busesi

Ne diyim hocam harika yazmışsın. Arda Turan için gün, Galatasaray tarihine adının yazılacağı gündür. El yazısıyla kendi mi yazacak, yoksa daktiloya başkası tarafından mı yazılacak hep birlikte göreceğiz.

Gemiyi ilk kaptan terk etti, birkaç sene sonra emre abisi gibi fenerede gider.

Kimse kimseyi kandırmasın Galatasaray'da oynayan tek Galatasaray'lı oyuncu Metin OKTAY'dır.

kötü günde terk etmek en kolayı olsa gerek başarılar.

Sen oyuncuyu gördüğün yerde yüzüne karşı küfür et, havaalanlarında adamın 1 metre önünden bağır çağır adama, Fener medyasına ezdir, tvlerde ve gazetelerde linç ettir adamı iki paralık adamlara karşı sonra kaptan de niye terk ediyorsun de!

Olmaz o iş geçiniz.

Sen oyuncuyu gördüğün yerde yüzüne karşı küfür et, havaalanlarında adamın 1 metre önünden bağır çağır adama, Fener medyasına ezdir, tvlerde ve gazetelerde linç ettir adamı iki paralık adamlara karşı sonra kaptan de niye terk ediyorsun de!

Olmaz o iş geçiniz.

tamam kaptan son terketmesin onu anladikta

bari ilk de terketmesin:)

Gemiyi ilk kaptan terk etti, birkaç sene sonra emre abisi gibi fenerede gider.

Kimse kimseyi kandırmasın Galatasaray'da oynayan tek Galatasaray'lı oyuncu Metin OKTAY'dır.

kötü günde terk etmek en kolayı olsa gerek başarılar.

Kötü günde terk etmek? Kötü sonuçta Arda'yı yerden yere vuran Galatasaray taraftarına mı? Kimse kimseyi kandırmasın Arda bu takıma* fazla.

* düzeltiyorum , bu taraftara.

tamam kaptan son terketmesin onu anladikta

bari ilk de terketmesin:)

Abi terk ediyor diyoruz da sanki Emre gibi bedavaya gidiyor. Giderse bile yüklü miktarda para kazandırarak gidecek. Ben şahsen sıfır kırılıyorum sıfır kızıyorum Arda'ya hatta gitmesini istiyorum hem onun iyiliği hem bizim iyiliğimiz için.

Ayrıca yazı da çok duygusal olmuş. Arda Galatasaray'ın en büyük ücretli transferlerinden biri olarak gidecek. Para da kazandıracak. bir namussuzluk , şerefsizlik de yapmıyor. Türkiye'de sevgilisiyle ilişkisine kadar laf edenler oldu. Neler söylenmedi çocuğa. En kötü gününde Galatasaray taraftarı bile küfür etti.

Altyapıdan da uzun bir süre böyle delikanlı adam çıkartamayız. Çıkarttıklarımız da bunun gibi olur.

Arda, Galatasaray'ı zor gününde terk etmiyor aslında. Arda zaten 1.5 seneden beri burada değil. Arda geçen sene başında gitmek istediğini belirtmişti ama Adnan Polat onu yollamadı.

Arda, Galatasaray'ın kaptanlığını istemedi. Adnan Polat, Fenerbahçe'nin teklifinden dolayı kaptanlığı ona verdi.

Arda, 10 numarayı istemedi. Adnan Polat ona 10 numarayı verdi.

Arda, ben ortada oynamak istiyorum demedi. Adnan Polat ben takımı onun etrafında kuracağım dedi.

Arda, Metin Oktay olmak istemedi. Onu taraftar Metin Oktay olarak gördü.

Arda, Galatasaray'ın en kötü geçen 2 senesinden birinde ligin ve takımın asist kralı olarak bitirdi sezonu. Bu sezon ise zaten oynayamadı.

Arda'ya edilen küfürler, sevgilisili yüzünden atılan şerefsizce sözler, medyanın, taraftarın bel altından vurması. 22 - 23 yaşında bir çocuk bunu nasıl kaldırabilir ki ?

Arda'yı biz hak ettik mi önce onu düşünün. Sonra Arda'yı eleştirelim. Umarım Arda gittiği yerde mutlu olur. Olmasa da gelsin Fenerbahçe'de oynasın. Krallar gibi karşılanır ve oynar.

Tamer'in söylediklerinin üstüne denilecek tek şey böyle duygusallıklara gerek olmadığıdır.

Galatasaray gibi bir takım Arda'yı gönderirken yerine kaliteli bir Türk alamıyorsa da onun ayıbıdır.

Agalar Arda'yı fazlasıyla severim, sayarım. Lakin herşeye rağmen çıkıp bu durumda kaçamam ben deseydi gözümdeki değeri 50 kat daha da artardı. Cana geldi, 2 günlük herifti ama sene başındaki tüm teklifleri reddedip, Galatasaray'ı bu halde bırakamazdım dedi. İyi de paralar konuşuluyordu. Arda'da yapabilirdi bunu. Kendisi açısından en iyisini yaptı ama böyle yapsaydı ne kadar güçlü bi insan olacağını görecektik.

Abi terk ediyor diyoruz da sanki Emre gibi bedavaya gidiyor. Giderse bile yüklü miktarda para kazandırarak gidecek. Ben şahsen sıfır kırılıyorum sıfır kızıyorum Arda'ya hatta gitmesini istiyorum hem onun iyiliği hem bizim iyiliğimiz için.

para beni cok ilgilendirmiyor

cocuga hain falan demiyorum biraz daha dayansaydin idyorum

ama gidiyorsa yolu acik olsun yapacak birsey yok

Agalar Arda'yı fazlasıyla severim, sayarım. Lakin herşeye rağmen çıkıp bu durumda kaçamam ben deseydi gözümdeki değeri 50 kat daha da artardı. Cana geldi, 2 günlük herifti ama sene başındaki tüm teklifleri reddedip, Galatasaray'ı bu halde bırakamazdım dedi. İyi de paralar konuşuluyordu. Arda'da yapabilirdi bunu. Kendisi açısından en iyisini yaptı ama böyle yapsaydı ne kadar güçlü bi insan olacağını görecektik.

İşte bende bunu demek istiyorum 2 tane liseli geldi adama küfür etti diye mi gidiyor yani arda, hiç sanmıyorum Cana konusunda %100 katılıyorum arda gidecekse bile bence böyle bir zamanda gitmemeliydi çıkıp takımımı bu kötü zamanlarda bırakamam deseydi çok yıprandı evet ama Galatasaray sevgisi hepsinden ağır basmalıydı.

Haketmese bile iki protesto, küfür karşısında profesyonelliğini unutup duygusallaşan, çocuk gibi küsüp trip atan Arda, 106 yıllık kulübün en kötü zamanında ''Kaçıp kendini kurtaracak'' kadar profesyonelleşebiliyor. Ne güzel hayat be.

Olmaz o iş geçiniz.

Bu ülkede bu kadar popüler olup da TVlerde eleştirilmeyen yok. Taraftar bu kadar sene destek vermiş, bağrına basmışken havaalanında 2 tane çapulcuya, deplasmana gittiğinde 5 tane liseliye kanıp ayrılmak istiyorsa gitsin zaten. Kendisine yakışan o.

Arda, Galatasaray'ı zor gününde terk etmiyor aslında. Arda zaten 1.5 seneden beri burada değil. Arda geçen sene başında gitmek istediğini belirtmişti ama Adnan Polat onu yollamadı.

Arda, Galatasaray'ın kaptanlığını istemedi. Adnan Polat, Fenerbahçe'nin teklifinden dolayı kaptanlığı ona verdi.

Arda, 10 numarayı istemedi. Adnan Polat ona 10 numarayı verdi.

Arda, ben ortada oynamak istiyorum demedi. Adnan Polat ben takımı onun etrafında kuracağım dedi.

Arda, Metin Oktay olmak istemedi. Onu taraftar Metin Oktay olarak gördü.

Arda, Galatasaray'ın en kötü geçen 2 senesinden birinde ligin ve takımın asist kralı olarak bitirdi sezonu. Bu sezon ise zaten oynayamadı.

Arda'ya edilen küfürler, sevgilisili yüzünden atılan şerefsizce sözler, medyanın, taraftarın bel altından vurması. 22 - 23 yaşında bir çocuk bunu nasıl kaldırabilir ki ?

Arda'yı biz hak ettik mi önce onu düşünün. Sonra Arda'yı eleştirelim. Umarım Arda gittiği yerde mutlu olur. Olmasa da gelsin Fenerbahçe'de oynasın. Krallar gibi karşılanır ve oynar.

İstemese bal gibi de ne 10 numara ne kaptanlığı alır Tamer. Biz hakettik mi demişsin. Arda Galatasaray camiasının içinde bir toz tanesidir. Bugün protesto yarın alkış alır. 22-23 yaşında da çocuk olmaz.

Gittiği yerde de mutlu olamazsa sana katılıyorum. Efsane Parçalıyı giyeceğine Fener 'e gitsin.

Üst Alt