Venables: "Maradona, Pele ve Messi'yi seyrettim ama Ronaldo hepsinden iyi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Venables: "Maradona, Pele ve Messi'yi seyrettim ama Ronaldo hepsinden iyi"

kralspor1100.jpg

Ronaldo hakkında bir yazı kaleme alan Barcelona'nın 75 yaşındaki eski teknik direktörü Terry Venables, Portekizli oyuncunun Pele,Maradona ve Messi'den iyi olduğunu söyledi.

Portekiz Milli Takımı'nın kaptanı Cristiano Ronaldo, geçtiğimiz cuma akşamı oynanan zorlu İspanya karşılaşmasında sergilediği performansla yıldızlaşmıştı. Rusya'ya formunun zirvesinde gelen Real Madrid'in yıldızı, daha üç hafta önce Şampiyonlar Ligi'ni üçüncü kez üst üste kazanma başarısın göstermişti.

2018 yılında çıktığı 26 maçtı 33 gol ve 6 asistle oynama başarısın gösteren Portekizli yıldız, aynı zamanda 38.6 kmh olarak kaydedilen hızı ile en yüksek sürata ulaşan futbolcu olmayı başarmıştı. Bütün bu istatistikler 33 yaşında olan ve yaşlanmaya meydan okuyan Ronaldo'ya ait olması kimileri için pek de sürpriz değil.

"TARİHİN EN İYİSİ RONALDO"

Ronaldo hakkında bir yazı kaleme alan Barcelona eski teknik direktörü Terry Venables, Cristiano Ronaldo'yu her iyi oyuncunun sahip olduğu yeteneklere sahip olan eksiksiz bir oyuncu olduğunu dile getirdi.

Venables, "Ronaldo her yönüyle mükemmel bir oyuncu, tarih boyunca birçok iyi futbolcu oldu ama bence bir oyuncu da olmasını istediğin her özelliğe sahip olan tek oyuncu Ronaldo'dur. Maradona, Cruyff ve Pele bu isimler zamanlarının en iyi oyuncuları, ve başka futbolcuların yapamayacağı şeyleri yaptıkları için efsaneler, ama bence hiçbiri Ronaldo'nun yaptıklarını yapamaz.

Maradona'yı, Pele'yi ve Messi'yi de seyrettim, benim için Cristian Ronaldo hepsinin üstünde bir oyuncu.

33 yaşına kadar başardıklarına bakarsak, Ronaldo'nun neden daha başarılı olduğunu düşündüğümü anlarsınız. O hala kendisinin aynı zamanda ülkesinin hayali olan kupanın peşinden koşuyor. Yaşının ilerlemesine rağmen modern tıptan çokça faydalanması , sıkı antrenmanları ve kararlılığıyla ileriki yıllarda da çok önemli bir isim olacağına inanıyorum. Herkes ona çok büyük bir egosu var diyor, ama bence o kusursuz bir futbolcu. Hem durmadan koşan hızlı bir futbolcu, hem orta açabiliyor, hem kafa vurabiliyor, hem de frikikten gol atabiliyor. Sürekli gol atıyor ve Messi gibi neredeyse hiçbir zaman sakatlık sorunuyla karşı karşıya gelmiyor. Şimdi öfkesi de kontrol altında ve artık öfkesi sadece rakibi için bir problem olabilir" şeklinde konuştu.

Kralspor

hastır ulan ordan,maradonanın ayakkabısının tek bağcıgı etmez ne ronaldo ne neymar.messi belki tek ayagı eder

Maradona nın ne olduğunu az çok bilyoruz da zamanında peleyi de pompalamayan siz değil miydiniz.
Pelenin tek eksiği avrupa sınavı vermemiş olmak , sonrasında demek ki maradona da sadece napoli nin hamisi olması;
SİZDE OYNAYIP PARACIKLARI SİZE KAZANDIRMADIĞI İÇİN daha da dibe gömeceksiniz.

Dogrulari diyen .
Maradonna + Pele bu dönemde Futbol oynasalar o kadar basarili olabilirlermiydi bilmiyorum. Ama Messi + hele hele Ronaldo o dönemin bütün Rekorlarini alt üst eder di

maradona belgeseli koydum foruma.zamanın efsanelerinin oynadıgı dünyanın en iyi ligi olan seriada dünyanın en iyi savunmalarına karşı tek başına napoliyi şampiyon yaptı.uefa kupası kazandırdı,TEK BAŞINA.....bizlere ronaldoyu,messiyi izlemek nasip oldu ama maradonayı izlemememe ragmen dünyanın gelmiş geçmiş en yetenekli ve en iyi futbolcusu oldugunu görmek zor degil.diger türlü kör olmak lazım.

ronaldo dünyanın en iyi golcüsü,messi dünyanın şu an en iyi 10 numarası.ama ronaldo brezilyalı ronaldodan asla iyi değil.olamaz.abartı tamamıyla.ronaldonun manchester uniteddayken fanı oldugum halde,chelseya karşı penaltı kacırınca aglayan biri olarak söylüyorum bunu.havadan hayran olmadım hiç bi zaman.

maradona belgeseli koydum foruma.zamanın efsanelerinin oynadıgı dünyanın en iyi ligi olan seriada dünyanın en iyi savunmalarına karşı tek başına napoliyi şampiyon yaptı.uefa kupası kazandırdı,TEK BAŞINA.....bizlere ronaldoyu,messiyi izlemek nasip oldu ama maradonayı izlemememe ragmen dünyanın gelmiş geçmiş en yetenekli ve en iyi futbolcusu oldugunu görmek zor degil.diger türlü kör olmak lazım.

ronaldo dünyanın en iyi golcüsü,messi dünyanın şu an en iyi 10 numarası.ama ronaldo brezilyalı ronaldodan asla iyi değil.olamaz.abartı tamamıyla.ronaldonun manchester uniteddayken fanı oldugum halde,chelseya karşı penaltı kacırınca aglayan biri olarak söylüyorum bunu.havadan hayran olmadım hiç bi zaman.

Lan boş atma sen de.

85-91 arası 3 tane farklı takım ilk kez İtalya ligini kazanıyor, Verona, Napoli, Sampdoria.

tamam

Üst Alt