Versus {Forum Oyunu} | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Versus {Forum Oyunu}

1190329-versus_logo_super.gif

Yabancı forumlarda uygulanan bi Forum Oyunu.

2 Forum Üyesi karsı karsıya oyniyor.

Ilk kisi, birsey seciyor. Gercek bi Kisi olabilir, hayalperest figür, alet...bi sinir yok.

Ikinci kisi'de secimini yapiyor.

Tabiki bunu "normal bi sekilde" oynayabilirsin(gercekce)...ama Oyunun keyfi "garip secimler ile" daha artiyor.

Gercekci mesela "Terim vs Kocaman" olur, komik olan ise "Kocaman vs 1 adet Elma". :D

Bu oyunu daha cok normal bi tartisma gibi mi oynatiriz, veya normalde hedefledim "komik versiyonu mu" ,

ve jüryi tek bi kisi'mi, yoksa topic icinde artik kim olursa, ve isterse .. onu Topicin gidisatina göre belirlenebilir. :yenieek:

Baslangic zamanda ise "jüri olayi" bu sekilde olusacak:

Topic'de bulunan Üyeler oylarini veriyorlar, ve Kazanan, oylara göre belirleniyor.

Katilim sayisina göre, belli bi zaman sonra (5-10dak.) oylar sayilip, kazanan belli oliyor.

Oy verebilen kimse yoksa, karsi karsi gelen üyeler kendi aralarinda sportmence, kazanani belli ederler.

5 oy alan secim kazaniyor.

Arada sirada baska bi jüri sistemi olur, ben jürilik yaparim, veya "özel bi konuk" secilir.

Ben veya "özel bi konuk" jüri yapdim(n)da, bana üyeler PM (mesaj) yolu ile secimlerini atip, aciklayacam.

Daha süpriz ve eglenceli olur.

jürilik sistemi , oyun gidisatina göre belirlenecek.

Mesela:

Mesela üye A "Aykut Kocaman dedi".

Üye B ise "Fatih Terim dedi".

f6c6442ee9390a901ee2a78a46ba5374.jpg

Versus

aykut-kocaman-basin-toplantisi-duzenledi_68664_b.jpg

WINNER: FATIH TERIM :ayatollah:

[KATILIMLARINIZI BEKLİYORUM]

1st Round: Kibariye (Taner Demir) vs. Cangele (Demirhan Ozalp) Winner: Kibariye (Taner Demir)

2nd Round: Azer Bülbül (Birdal Birlik) vs. Matkap (Tolga Açıkgöz) Winner: Azer Bülbül (Birdal Birlik)

3th Round: Tolga Gül(Ömer Üründül) vs. Arda Kuyumcu (Oktay Derelioğlu) Winner: Tolga Gül(Ömer Üründül)

.

.

. (zaman buldumda ekliyecem)

Kim seciyor kazananı jüriler mi?

Yani bir kisi eşya herneyse seciyorsun digeri ne sectiyse ona göre kazanıyorsun veya kaybediyorsun?

Cevap: Versus {Forum Oyunu}

Kim seciyor kazananı jüriler mi?

Yani bir kisi eşya herneyse seciyorsun digeri ne sectiyse ona göre kazanıyorsun veya kaybediyorsun?

Evet, dogru.

Ben oldum takdirde, Jürlik yaparim. Tabiki iki "karsi karsiya" gelen üyeler'de aralarinda belilebilirler, "kim kazandi" diye.

Veya jüri (iki karsi karisya gelen üyeler haric) topicin icinde kim olursa artik o yapar.

... en kolayisi ama budur:

Iki karsi karisya gelen üyeler, kendi aralarinda "kimin kazandigini" belirliyorlar.

Bir sonuca varilmadi takdire ise, topic'de kim varsa, oyunu kulaniyor.

Tabiki sizin düsünceleriniz de önemli. Hangi "jüri olayini" daha cok begenirsiniz/istersiniz, ona göre oynanir.

Turnuvalar'da yapilir, "geyik yerine" gece saatlerinde'de oyanir, Katilima bagli ..

Evet. Ilk "Versus FIGHT" baslasin.

Adaylari ve secimlerini alalim.

beraberlik'de , topic'de bulunanlar oylarini koyacaklar.

NOT: Yanlis anlasma olmasin. Bir secim yapicaksiniz. (Yukardaki renkdaslarin yapti baska birsey. Bunun icin özel topic acilir)

Bu secim'De baska bi üyenin secimine karsi "oynicak".

Mesela Demirhan "Sarisin" dedi. Anilda "Messi" Ozamand -> "Sarisin vs Messi" oliyor.

:D

not: bakdik, olmiyor.. bu "Versus" olayini degistirip, daha kolay bi sekile sokup "tartisma topici olur".

Kim isterse, oynar. Baslangic saati baya gec oldu. :D

Kibariye, güzel bi sanatcimiz, öteki tarafda ise Cangele. Zor bi secim :D

Oyumu Kibariye tarafinda kulanioyrum :ayatollah:

Oyunu çok ters saatte açmışsın yalnız. Kimse girmez artık bu saatte. Burada geç oldu. :D

Ilk "VS" maci kazanan Taner Demir üyemiz.

Kibariye secimi ile Cangele'ye karsi kazanan Tanere Tebrikler. :tiphat:

-Evet, gec acdik biraz :D

Not:

Ben simdi yatiyorum. Ben olmasamda, isteyen burda takilabilir, ve ara'da sirada oyniyabilir.

Iki üye secim yapar...ve Oylar alinir. (belli bi zaman sonra. 5-10dak , katilima göre) kazanan belli olur.

Sadece oyniyan kisiler ise olursa, veya oy vermiyen.... Oyniyan üyeler kendi aralarinda kazanani belli ederler.

bakdik iyi gidiyor, Turnuva yapariz..

jüri sistemi daha baslangic'da oldu icin, degisebilir.

Fotolarda sike var yanliz Kibariye cok alimli gozukmus ben olsam bende ona verirdim:D

Üst Alt