VIP devir: 125 milyon dolar/ T.T Arena - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

VIP devir: 125 milyon dolar/ T.T Arena

Cevap: VIP devir: 125 milyon dolar/ T.T Arena

Açıklama

15.2.2012 tarihinde bazı yayın organlarında;

“Galatasaray Yönetimi, UEFA mali kriterlerine uyum sürecinde çok önemli bir adım attı. Stadın loca hakları 16 yıllığına 125 milyon dolar karşılığında Denizbank’a devredildi” şeklinde verilen haber gerçekleri yansıtmamaktadır. İlgili dönemlerdeki VIP Koltuk ve Batı 3 ve Batı 4 Loca pazarlama hak ve gelirleri Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nden Galatasaray Sportif A.Ş.’ye taraflar arasında imzalanan devir sözleşmesi ile devredilmiştir.

Bu konuyu içeren 9.2.2012 tarihli Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda açıklanmıştır. Ayrıca Galatasaray’ın resmi web sitesi www.galatasaray.org’da konuyla ilgili açıklama yer almaktadır.

Herhangi bir yanlış anlamaya mahal vermemek adına kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla,

Galatasaray Sportif A.Ş.

Açıklama - 15.02.2012 14:30 (GALATASARAY SPORTİF AŞ) / Galatasaray.org

beyler olayı yanlıs anlamıssınız denizbanka satılan birşey yok zaten 16 yılda 125 milyon doların cok daha üstünde gelir elde edilir ve o rakamlara satılamaz sadece yapılmak istenen uefa kriterlerine geçtiğimizde gelir gider tablomuzu dengelemek

hiç bişey anlamadık ama neyse ünal baskanın ticari zekasına güvenıyoruz

Bu arada şu an 153 loca var ama bu sayı 187'ye çıkacak bildiğim kadarıyla yeni localar da gelecek diye biliyorum bunu da eklemek lazım

Daha yeni localarda yapılıyor olması lazım

125 milyon dolar ile borçlarımızın kapanması gerekmiyor mu ? bu para buhar olup uçtumu ?

125 milyon dolar ile borçlarımızın kapanması gerekmiyor mu ? bu para buhar olup uçtumu ?

125 milyon dolar diye bir gelir yok ortada. sadece lcoaların vip koltuk gelirlerinin yazıldığı yer gs derneğine aitmiş. biz bu gelirleri şirkete yani gs a.ş ye devretmişiz. peki bu işlem bize neler kazandıracak?

-uefa kiriterleri açısından mevcut şirket gelirleri giderleri sürdürülebilir değil ve uygun değildi.

-bu gelirleri şirkete devirle kasada olmayan parayı gelir olarak gösterdik borsada da aynı şekilde ortaklarımızdan aynı parayı koymasını talep ettik. Yani bir taşla iki kuş vurmuş olduk. Hem uefanın mali kriterlerine uygun bir şirket çalışması yapıyor hemde kulüpte hissesi bulunan ortaklardan sıcak para talep etmiş oluyoruz. Eğer hissedarlar ben üstüme düşen parayı koymayacağım seçeğini düşünürlerse yine kulüp olarak bir kaybımız olmuyor. Bu sefer sattığımız hisseler geri gelmiş oluyor. Kulübe akan gelir hissedarlar yerine kasamıza daha fazla gelmiş oluyor.

tamamen ordan burdan duyduklarım okuduklarım vs. anladıklarımı yazdım. olaylar bu şekilde mi olur veya oluyor bilmiyorum.

125 milyon dolar diye bir gelir yok ortada. sadece lcoaların vip koltuk gelirlerinin yazıldığı yer gs derneğine aitmiş. biz bu gelirleri şirkete yani gs a.ş ye devretmişiz. peki bu işlem bize neler kazandıracak?

-uefa kiriterleri açısından mevcut şirket gelirleri giderleri sürdürülebilir değil ve uygun değildi.

-bu gelirleri şirkete devirle kasada olmayan parayı gelir olarak gösterdik borsada da aynı şekilde ortaklarımızdan aynı parayı koymasını talep ettik. Yani bir taşla iki kuş vurmuş olduk. Hem uefanın mali kriterlerine uygun bir şirket çalışması yapıyor hemde kulüpte hissesi bulunan ortaklardan sıcak para talep etmiş oluyoruz. Eğer hissedarlar ben üstüme düşen parayı koymayacağım seçeğini düşünürlerse yine kulüp olarak bir kaybımız olmuyor. Bu sefer sattığımız hisseler geri gelmiş oluyor. Kulübe akan gelir hissedarlar yerine kasamıza daha fazla gelmiş oluyor.

tamamen ordan burdan duyduklarım okuduklarım vs. anladıklarımı yazdım. olaylar bu şekilde mi olur veya oluyor bilmiyorum.

Karışık bir durum ama başkanın bu konuda bir açıklama yapması lazım.Katıldığı programlarda zaten bu soruyu mail atıyorum ama bir türlü rastgelmiyor..

Sermaye artirimi icin bu devir gerceklesti.

Yani artik hisselerimizin yüzde 55 i degilde atiyorum yüzde 68i elimizde olacak.

Suan hissedarlarimizdanda bir gelir elde edecegiz.

Kulübümüz icin bir winwin durumu olacak.

Ama olan yatirimciya olacak.

Karışık bir durum ama başkanın bu konuda bir açıklama yapması lazım.Katıldığı programlarda zaten bu soruyu mail atıyorum ama bir türlü rastgelmiyor..

özel bir şekilde açıklama yapmasına gerek yok. Herşey ortada. Bu hamleler için bizi spk ya bile şikayet ettiler. merak etme arkadaşım Galatasaray doğru bir hamle yaptı.

Üst Alt