Vitor Pereira: ''Rakibimiz Real Madrid olsun, hiç farketmez'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vitor Pereira: ''Rakibimiz Real Madrid olsun, hiç farketmez''

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi'nde Lokomotiv Moskova'yı 2-0 mağlup ettikleri karşılaşmada iyi mücadele ederek sonuca gittiklerini söyledi.

Pereira, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, zorlu bir mücadeleyi geride bıraktıklarını belirterek, "Bu turun kolay olmadığını biliyoruz. Lokomotiv Moskova iyi ve organize bir takım. Ani ataklara nasıl çıkacaklarını biliyorlar. Kendimiz gibi oynamayı başardık. Önde bastık, her şeyimizi verdik. Daha fazla gol atabilirdik, bizim için iyi sonuç" dedi.

Maçta iki gol bulduklarını ve Lokomotiv Moskova'ya pozisyon vermediklerini kaydeden Portekizli çalıştırıcı, "Turun yarısı geride kaldı, bir maç daha var. Moskova'ya beraberlik düşüncesiyle değil, galibiyet için gideceğiz" ifadelerini kullandı.

Elde ettikleri 2-0'lık galibiyetin ardından tur için şanslarının ne olduğu yönündeki soruyu yanıtlayan Pereira, "Bu Moskova'daki durumumuza bağlı. Bugünkü gibi olursa, büyük şansımız olduğunu düşünüyorum. Antalyaspor maçındaki gibi olursa hiç şansımız yok diyebilirim. Antalyaspor mücadelesi sıra dışıydı. Oyunu domine etmek isteyen, agresif oynamak isteyen takımız. Her zaman böyle oynamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

"Takımımızın bir kimliği olmalı"

Teknik direktör olarak takımından oyunu domine etmesini, rakip yarı alanda oynamasını istediğini anlatan Vitor Pereira, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim adım Vitor Pereira, benim bir kimlik kartım var. Onda ana adı, baba adı yazar. Takımımızın da bir kimliği olmalı. Kimlik kartında oyunu domine eder, rakip yarı alanda oynar, ani atakları engeller diye yazmalı. Lokomotiv Moskova maçında bunu yapmaya çalıştık. Rakibimiz Real Madrid olsun, hiç fark etmez. Kanımızda bu var. Kendi yapımız ve kanımızla doğarız. Ben rakip alana oyunu yığmak istiyorum. Eğer insanlar bunu anlarsa harika. Bunu anlayabildikleri sürece benim için sıkıntı yok. Burada uzun yıllar kalmak isterim, burada mutluyum. İnsanlar bunu başka şekilde yorumlarsa ve anlamazlarsa, o zaman karar benim elimde olmaktan çıkar."

Hollandalı futbolcu Robin Van Persie'nin oyundan çıktığı sırada sergilediği tavırların sıkıntı oluşturup oluşturmayacağı sorusunu Portekizli çalıştırıcı, "Tüm oyuncularıma, yaptığımız işe, takımın emeğine saygı duyuyorum. Nasıl ailem benim için kutsalsa, takım da benim için kutsal. Ben bir karar alıyorsam, takımın iyiliği için alıyorum. Başka da bir şey söylemek istemiyorum" diye yanıtladı.

LİG TV

h1u8td.jpg

AL'de bir sonraki turda eleneceksin ve şike liginde şampiyon da olamayacaksın boşuna zorlama vitor reyiz :D Biz çok gördük bu filmi :asd22:

Bu moskovanin kayseri suyunu çıkartır dua etsinler kolay kura geldi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ulan zengin başkan olacan arayacan perez i şunlara bir özel maç teklifi yollayın diyeceksin göstereceksin

Envoyé de mon Nexus 6 en utilisant Tapatalk

Bir denk gelse şöyle. Madrid,barca,bayern o gün bütün programımı iptal edip evde televizyon başında yayılacağım da denk gelmeyi beceremiyorlar ki.

moskova iki aydır top oynamamıs. zaten seromoni'de adamların göbek önden gidiyordu.

2 yemeleri bile başarıdır.

Arkadaş dün moskovayı izleyen herkes ne kadar kötü oynadıgını görmüştür.2 aydır top oynanamış takıma karşı bu kadar şişiyorsa dordmund elek eder bunları şişsinler bırakın böyle şişmeleri fena patlamalarına sebep olur.Öylesini görmek daha eğlenceli :)

açıkçası beklediğimden daha iyi oynadılar dün eğer kura şansı yanlarında olursa çeyrek final rahat oynarlar eğer favori takımlar erken elenirse yarı final de sürpriz olmaz

Üst Alt