Volvo S60


S60_exterior_04.jpg
S60_exterior_10.jpg


Ekonomik olsun diyenler için 1.6 dizel motor seçeneği var, 115hp 270 tork, düz vites. S60 almışken birazda performansı iyi olsun diyenler için 2.0 dizel otomatik var, 163 hp 400 tork, hem ekonomik hem de performansı çok iyi, ara hızlanmaları da çok iyi. Dizelde üstün performans arıyorum diyenler için 5 silindirli 2.4 motor var, 205 hp 420 tork, yine otomatik. Benzinli modellerine çok gerek yok, dizeller yeterince iyi, hem çok daha ekonomik. Ama para benim için önemli değil diyenler için 3.0 benzinli motor var, tam canavar.İçlerinde en alınabilir 2.0 dizel motorlu olandı, ama yeni ötv'lerden sonra 1.6 da iyidir. :D
 
Cevap: Volvo S60Normalde D ve E sınıflarda 1.6 motor olmaz ama saolsun vergiler yüzünden firmalar kocaman arabalara 1.6 motor koymaya başladı. Hatta 1.4 Passat bile var artık piyasada, şaka gibi. :)
 
Cevap: Volvo S60Ekonomi isteyen adam niye Volvo S60 alsın ki abi.

Bi aralar deli gibi bu sınıf araba arıyordum.

Şu anda normal bir C sınıfı, dizel araba alsam fazlasıyla memnun eder.
 
Cevap: Volvo S60Normalde D ve E sınıflarda 1.6 motor olmaz ama saolsun vergiler yüzünden firmalar kocaman arabalara 1.6 motor koymaya başladı. Hatta 1.4 Passat bile var artık piyasada, şaka gibi. :)Türkiye şartlarında malesef bu böyle. s80'de bile 1.6 benzinli var, bu gidişle 1.6 dizeli de tekrar sürecekler piyasaya.

Ekonomi isteyen adam niye Volvo S60 alsın ki abi.

Bi aralar deli gibi bu sınıf araba arıyordum.

Şu anda normal bir C sınıfı, dizel araba alsam fazlasıyla memnun eder.Abi hem kaliteli bir arabaya hem de az yakan bir arabaya binmek isteyen büyük bir kesim var. Onların da tercihi 1.6 dizel s60 oluyor, yakıt tüketimi de iyi.
 
Cevap: Volvo S6085'den başlıyor 1.6 dizeller, 3.0 benzinliler 270 binlere kadar çıkıyor. En alınabilecek modeli 2.0 dizel idi, 110 bine çok güzel bi araba alınabilirdi ama o da ötv yüzünden çok zam yedi. Ama sen almayı düşünürsen bana bildir. :D85.000 liraya aldıydı peder bey 2.0T S60'ı. Şimdi o fiyata 1.6 alıyorsun :eek:
 
Cevap: Volvo S60Bence o aracı çıkarın elinizden, 1.6 dizel alın. Düşünürseniz yardımcı olurum.1.5 yıl önce 1500 euro falan için satmadı peder bey arabayı; inat etti, elden çıkaramadık.. Sonra ben araya girdim, satmaktan vazgeçirdim, benim olsun araba ben kullanayım hesabı.. Eyvallah dedi ama benzinine falan hiç karışmıyor. Araba harbiden üstüme kaldı; doğal olarak da garajda yatıyor çoğunlukla :) Öyle ota b.ka çıkarmıyorum arabayı, o yüzden kilometresi de fazla değil. Genelde annemin Nissan Note'u ile idare ediyoruz. Bu günlerde yine satalım Volvo'yu diyalogları dönmeye başladı; bakalım ne olacak :) Yalnız dizel de olsa Volvo düşünmüyorum artık. Net olarak Amerika'nın, Avrupa'nın aracı Volvo, Türkiye'nin değil. Ben dört gözle yeni kasa A3'ü bekliyorum :)
 
Cevap: Volvo S600-100 km arası hızlar için ikibin motor dizel, 100 km üstü hızlar için iki bin motor benzinli ideal.
 
Cevap: Volvo S60Bugün Volvo'ya bindim uzun bir süreden sonra. Yok abi adamlar yapıyor. Mercedes-Bmw-Volvo bundan sonra benim sıralamam. Bu kadar mı güven verir, bu kadar mı konforlu olur bir araç. Motor olarak yine tork, yol tutuş vs... harika. Özellikle fabrika çıkış özel 6 hoparlörlü sistemi dehşet diyebilirim. Kapıları çok ağır o sıkıntı. Zırhlı araç kapısı açıyor gibisin. Yanınızda bayan varken, dümenden kibarlık yapıp kapıyı açmak gerekir, yoksa hatun milleti arabayı dandik sanabilir kapı ağır zor açılıyor diye. :) Ama Volvo kesinlike harika bir makina. Volvo'ya en son 3-4 yıl önce binmiştim yine çok memnun kalmıştım da, son çıkan modelleri ayrı bir aşmış. Mesela Mercedes C'ye 150.000TL bayılana kadar, Volvo S60'a her türlü 110.000TL verilir. Ve bence C'den oldukça karizma ve kaliteli. Bunu Mercedes seven biri olarak söylerim.
 
Cevap: Volvo S60Bugün Volvo'ya bindim uzun bir süreden sonra. Yok abi adamlar yapıyor. Mercedes-Bmw-Volvo bundan sonra benim sıralamam. Bu kadar mı güven verir, bu kadar mı konforlu olur bir araç. Motor olarak yine tork, yol tutuş vs... harika. Özellikle fabrika çıkış özel 6 hoparlörlü sistemi dehşet diyebilirim. Kapıları çok ağır o sıkıntı. Zırhlı araç kapısı açıyor gibisin. Yanınızda bayan varken, dümenden kibarlık yapıp kapıyı açmak gerekir, yoksa hatun milleti arabayı dandik sanabilir kapı ağır zor açılıyor diye. :) Ama Volvo kesinlike harika bir makina. Volvo'ya en son 3-4 yıl önce binmiştim yine çok memnun kalmıştım da, son çıkan modelleri ayrı bir aşmış. Mesela Mercedes C'ye 150.000TL bayılana kadar, Volvo S60'a her türlü 110.000TL verilir. Ve bence C'den oldukça karizma ve kaliteli. Bunu Mercedes seven biri olarak söylerim.Volvo'nun koltuğuna oturduğundaki güven duygusunu benim gibi yaşayan var mıdır diye düşünüyordum. Varmış :) Başka bir arabadan bu duyguyu almak çok zordur. Kapıların kalınlığı aynı sınıftaki Alman arabalarının nerdeyse iki katı. İsveç çeliğini de hesaba katarsan ağır olması normal :) Nissan'dan sonra S60'a biniyorum; arabanın içinde çıt yok. Yol gürültüsü, rüzgar gürültüsü falan minimum :) V5 2.0T 180 hp motora laf yok zaten. Şile otobanında S60'la az Alman arabası tokatlamadım :) Bir de köpek gibi benzin içmese :eek:
 
Cevap: Volvo S60Volvo'nun koltuğuna oturduğundaki güven duygusunu benim gibi yaşayan var mıdır diye düşünüyordum. Varmış :) Başka bir arabadan bu duyguyu almak çok zordur. Kapıların kalınlığı aynı sınıftaki Alman arabalarının nerdeyse iki katı. İsveç çeliğini de hesaba katarsan ağır olması normal :) Nissan'dan sonra S60'a biniyorum; arabanın içinde çıt yok. Yol gürültüsü, rüzgar gürültüsü falan minimum :) V5 2.0T 180 hp motora laf yok zaten. Şile otobanında S60'la az Alman arabası tokatlamadım :) Bir de köpek gibi benzin içmese :eek:Ben dizele bindim tork sanırım ondan yüksekti ama ''arabaya aşık olmak'' terimi budur. Volvo tamamen hayallerime giren bir araç oldu. İlerde kesinlikle düşüneceğim. Kabin içi ses sıfıra yakın ve rahatlık/güven duygusu en üst düzeyde. Mesela Mercedes C serisinde bu zevki almadım ben çok net söylerim. Araba için ''tadı damağında kalmak'' bu olsa gerek yani.
 
Cevap: Volvo S60VOLVO FOR LIFE diye boşuna dememişler :) Yalnız bu yeni kasa S60'ın arkasına ısınamadım ben. Benim S60 daha güzel ulen :ask:
 
Üst Alt