Volvo'nun Otomatik Acil Fren Sistemi Bir Çocuğun Yaşamını Kurtardı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Volvo'nun Otomatik Acil Fren Sistemi Bir Çocuğun Yaşamını Kurtardı!

Volvonun-otomatik-acil-fren-sistemi-bir-cocugun-yasamini-kurtardi95171_0.jpg

Volvo Truck'ın kazaları önlemek amacıyla araçlarında yer verdiği otomatik acil fren sistemi (AEB) bir çocuğun hayatını kurtardı. Olay bir araç kamerasına yansıdı.

Günümüzdeki modern araçlarda yavaş yavaş standart bir donanım haline gelmeye başlayan otomatik acil fren sistemi (AEB) çalışma prensibi olarak aracın başka bir araca veya yayaya çarpma ihtimali olduğunda ve sürücü gerektiği anda tepki vermediğinde devreye girerek ilk önce sürücüye bir uyarı gönderiyor eğer ki sürücü gerekli tepkiyi göstermez ise de kendi kendine fren yaparak olası kazaları önlemeye yarıyor.

Teknik açıdan oldukça faydalı gözüken bu sistem gereksiz zamanda devreye girmesi ve frenlemeler yapması nedeniyle çoğu zaman sürücüler tarafından rahatsız edici bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde YouTube'a yüklenen bir video AEB'nin aslında ne kadar da hayati bir sistem olduğunu gözler önüne serdi. Bahse konu olan videoda karşı şeritte otobüsten inen çocuklardan birisi dikkatsizce Volvo tırının geldiği şeride doğru koşmaya başlıyor ve aracın AEB sistemi ile sürücünün hızlı refleksleri sonucu son anda tırın altında kalmaktan kurtuluyor.

Sistemi asıl olarak diğer araçlarla çarpışmayı engellemek üzere tasarlayan Volvo Trucks, sistemde ince ayarlanmış bir kamera, radar, kontrol ünitesi ve fren sistemi kullanıyor. Videoda görüldüğü üzere sistem ufak bir çocuğu dahi algılayabilecek kadar gelişmiş durumda. Bahsi geçen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Dh

Çocuk ölünce kalan canlarımı kullanırım diye mi düşünüyor nedir anlamadım ki.

Ya da Volvo'nun anlaştığı reklam ajansı psikopat.

Ne reklam filmi ya boyle reklam filmi mi olur

Ya cocuk olseydi? Reklam icin insan hayatini tehlikeye mi atacaklar?

Reklam filmi yapacak olsalardi gorsel efektle yaparlardi

Bilmeyenleriniz varsa Volvo = Guvenlik

Videodaki medeniyeti fark ettiniz mi? Kameranın olduğu araç ile çocukların indiği otobüs arasındaki takip mesafesine bakın. En az üç arabalık mesafe var. Türkiye'de olsa iki aracın arasından insan geçemez. Dolayısıyla bu kaza tehlikesi Türkiye'de olmazdı :asd22:

Bu arada @Mehmet Arsalener "Valla tır'ın şoförü olsam iner çocuğu döverdim." demişsin de;

"Valla Volvo Tır'ın şoförü olsam iner çocuğu döverdim." şeklinde bir düzeltme yapmalısınız.

Kocaman tırın o meaafede duruşu takdire şayan reklama benzemiyor bu fakat sosyal medyada dolaşan volvoya arkadan vuran arabalar reklam kesinlikle çünkü hangi arabaya arkadan vursan ön kasa dağılır araba sağlam muhakkak ama abartmaya gerek yok ayrica ölümlü kazası var bu efsaneleri bırakalım

Videodaki medeniyeti fark ettiniz mi? Kameranın olduğu araç ile çocukların indiği otobüs arasındaki takip mesafesine bakın. En az üç arabalık mesafe var. Türkiye'de olsa iki aracın arasından insan geçemez. Dolayısıyla bu kaza tehlikesi Türkiye'de olmazdı :asd22:

Bu arada @Mehmet Arsalener "Valla tır'ın şoförü olsam iner çocuğu döverdim." demişsin de;

"Valla Volvo Tır'ın şoförü olsam iner çocuğu döverdim." şeklinde bir düzeltme yapmalısınız.
Mustafa Bey kardesim, City galibiyeti sonrasi sana sanki bir özgüven geldi.

:asd22: Ne alakası var abi; konu içerisinde atılan tüm postlarda tırdan "volvo tır" olarak bahsedilmiş. Bir tek Mehmet abi tırdan bir paçavraymış gibi bahsetti :D

Bu arada evet City'i parçaladım. :)

Forumdaki diğer herkes gibi sen de yavaş yavaş psikopatlaşmaya başladın, bir kaç seneye iyice sapıtırsın. :) Sen Sarper'in, Serkan'ın falan eski halini bilmiyorsun baya normal insanlardı. Çok daha dramatik değişimler de varmış ama o günler ben üye olmadığım için bir şey söyleyemiyorum. Mesela Hayri'nin dönüşümü çok methedilir.

Forumdaki diğer herkes gibi sen de yavaş yavaş psikopatlaşmaya başladın, bir kaç seneye iyice sapıtırsın. :) Sen Sarper'in, Serkan'ın falan eski halini bilmiyorsun baya normal insanlardı. Çok daha dramatik değişimler de varmış ama o günler ben üye olmadığım için bir şey söyleyemiyorum. Mesela Hayri'nin dönüşümü çok methedilir.

Sizi temin ederim ki 06 Şubat 2017 günkü Mustafa ne ise bugün de aynı kişiyim, yarın da aynı kişi olacağım abi :D Tek değişikliğim mizahçı kimliğimi ortaya çıkarmak oldu. Kötü bir mizah anlayışım olabilir; genel olarak bir memnuniyetsizlik söz konusu ise söyleyiniz o kimliğimi buraya çıkarmayayım :asd22:

Sizi temin ederim ki 06 Şubat 2017 günkü Mustafa ne ise bugün de aynı kişiyim, yarın da aynı kişi olacağım abi :D Tek değişikliğim mizahçı kimliğimi ortaya çıkarmak oldu. Kötü bir mizah anlayışım olabilir; genel olarak bir memnuniyetsizlik söz konusu ise söyleyiniz o kimliğimi buraya çıkarmayayım :asd22:
Seninle bir alakasi oldugunu düsünmüyorum Mustafa renktasim.
Mehmet renktasimin Erman renktasima saramadigi icin kafasi karisik gibi son dönemlerde.
Coktan aralarinda ki Sulh muahedenamesini bozmak istiyor ama iste bozan taraf olarak görülmekten cekiniyor. :D

Son düzenleme:
Üst Alt