Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!


Galatasarayli'nin Galatasaray'lidan baska dostu derdik hep. Megersem öyle degilmis, taraftarin taraftar'dan baska dostu yokmus aslinda.Herkes kendini düsünüyormus. Galatasaray'in en tepesindeki adam, en Galatasarayli olmasi gereken adam dostumuz degilmis ki bizim. Efsane futbolcusu, kral'i degilmis hic bizden biri.Taraftardir ya bir tek karsiliksiz seven. O renklere gönül verdigi icin hic bir cikar beklemeyen taraftardir bir tek. Duygusaldir taraftar, gözyaslari icten, tepkileri samimi'dir. Öfkeleri de öyledir, icten gelir, anliktir.Taraftari manipule edemezsin, hissetmedigi seyleri hissediyormus gibi davrandirtamazsin. Bir kismini edersin belki, bir kismini kendi tarafina cekebilirsin ama o bir kisim ileride senin gibi olacak olanlardir, bizden degildir onlar hic olmamislardir da aslinda.Taraftari taraf oldugu icin suclayamazsin, duygusal oldugu icin, samimi oldugu icin, korkusuz oldugu icin suclayamazsin. Senin gibi olmadigi icin suclayamazsin. Cünkü senin cikarin var orda otururken, sahada oynayan adamin, gazetesinde yazanin, televizyonda yorum yapanin cikari var.Galatasaray taraftarina vuruyorlar simdi, onlar gibi olmadiklari icin. Galatasarayli olmamakla sucluyorlar. Bu berbat ötesi takimi izlettirmemekle tehdit ediyorlar, islemedikleri bir suc yüzünden cezalandirmaya calisiyorlar.Bir beton yiginina degerlerini, duygularini satmadiklari icin nankör ilan ediyorlar Galatasaray taraftarini. Hamburg macinda yuhalanan adam da ayniydi aslinda, yuhalayanlar da ama onlara göre durum farkliydi simdi, onlara göre öyleydi tabii.Onlar nerden anlasin ki taraftarin onurlu bir Galatasaray'i, en güzel stad'a, en büyük basarilara tercih ettigini. Galatasaray'in gününde kendini düsünenlerin, rant pesinde olanlarin hos karsilanamayacagini nerden bilsinler.Cimbombom bizim nasilsa, sizin degil. Ister kombinelerimizi iptal edin. ister stad'a giriste agzimizi bantlayin. Hain deyin cikarlariniza aykiri hareket ettik diye. Adimiza istediginiz insanlardan, istediginiz özrü dileyin. Vurun istediginiz kadar, baskasina vuracak cesereti kendinizde bulamadiginiz icin bize vurun.Cimbombom bizim nasil olsa, ister TT Arena'da, ister lise'nin arka bahcesinde. Cimbom'um bizim nasilsa!
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Konu siyasete kaçarsa hemen kilitliyeceğim.Şimdiden Haberiniz olsun.
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Konunun içeriği farklı, bu başlığı bile siyasete karıştıranlar direk banlansın daha iyi...Ayrıca yazı güzel, teşekkürler. (Ama Kral konusunda Hakan Şükür'e mi değindiniz anlamadım)
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Galatasaray camiasının tek vücut hareket ettiği, tek yumruk olduğu bir Galatasaray düşlemiştim hep. Öyle değilmiş meğer. Öyle olsaydı eğer, korkulurdu Galatasaray'dan. Aslan'dan korkulur, Aslan'ın yanına yanaşılmaz, Aslan, yanına yanaşanı parçalar. Aslan'dan korkulur, korkulmalıydı. Aslan bu değilse eğer, zaten Aslan değildir.
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Orasi bir beton yigini degildir. Orasi Ali Samiyen ruhunun tasindigi ve bundan sonra o ruhun, bir Galata Sarayi Efendileri'ne yakisir sekilde nice tarihlerin yazilacagi mekandir. Birilerine kizip, mekanimizi yakacak degilizi elde birileri gibi. Oyuna gelmemek lazim... Öfkeyle kalkip, zarar edecek sözler sarfetmemek lazim, sakin olmak ve Ali Samiyen TT Arena stadimizin tadini cikarmak lazim; hem de eskinde oldugu gibi, hani o kimi arkadaslarimizin "Sarkilarla, türkülerle olmaz bu isler" dedikleri ama bizi biz yapan o namelerle...Inadina TT Arenada, inadina Galatasaray, inadina re re re ra ra ra...

Tek yürek, hep beraber, Pesindeyiz! Dercesine;[video=youtube;L2X_NGYJXcc]https://www.youtube.com/watch?v=L2X_NGYJXcc[/video]
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Bi kere daha nerde ne yapacağını bilmeyen insanlar hangi takımdan olursa olsun cezasız kalmamalı.Ajaxı bile ıslıklayanlar var.Ayıp yani.Oraya bi açılşa gidiyorsun,En mutlu günün,O atmosferi yaşa,marşlar söyle eğlen.İnsan nasıl en hüzünlü günlerde cenazelerde herşeyi unutup beraberce ağlayabiliyor , Böyle günlerde de herşeyi bi kenara bırakıp işin keyfini almayı bilmeli.Birini protesto edeceksen de bunun yeri vardır zamanı vardır..Herşeyi yerinde ve kararında yapmak lazım..
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Ben biliyorum.Az önce açtığım bi konu da kapandı.Stadın haklarını daha vermedik falan diye açıklama yapıldı bugün,alenen tehdit edildik resmen.Bunları değil de neyi konuşacağız merak ediyorum?
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Niye laf sokmaya çalışıyorsun ? Kaç tane konu siyasete kaçtığı için kapandığını biliyor musun ? Saygılı olmayı öğren önce.Keyfimizden uyarmıyoruz zaten.Ceza almayınız diye uyarıyoruz.Ben saygı nedir gayet iyi bilirim.Fakat herkese saygılı olmak gibi bir mecburiyetim de yoktur.Kendini bilen adam konuşur, bilmeyeni uçurursun.
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Ben saygı nedir gayet iyi bilirim.Fakat herkese saygılı olmak gibi bir mecburiyetim de yoktur.Kendini bilen adam konuşur, bilmeyeni uçurursun.Herkese saygılı olman gibi bir mecburiyetin yoktur evet, ama en azından Forum yöneticilerine biraz saygılı ol.Dün ve bugün neler çektiğimizi bilmiyorsun.
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Bu sorunun cevabi basit güzel kardeşim.Dedenin yanına git olmadı amcanın. Bi ana avrat küfür et bakalım yanlarında. Ya da babana bi yuhh çek! misafirlikteyken. Yapabiliyorsan haklısın. Yapamıyorsan demagojinin anlamı yok. Ağlamanın da. Örf adet usul saygı bu yaşa kadar öğrenilmediyse ve tepkilerin nerede nasıl yapılacağının idraki yoksa insanlarda, böyle taraftarım duygusalım tepkimi veririm cümlelerinin arkasına sığınmak hiç hoş değil.Rant rant rant herkes bi tutturmuş. Neymiş bu rant. İçi boş cümleler kurmayın lütfen. Doldurun görelim bakalım.Bi belge koyun ispat edin insanlara. Rant sağlıyormuş. Sağladığı en büyük rant "ÇIKIP ÖZÜR DİLEMEKTİR o taraftarın yaptıklarından sonra". Galatasaray'ı koruyor taraftar müsvettelerini değil. Yarın bir gün 2 şampiyonluğumuza mani olabilecek bir güç varsa ve o güçten özür dilemekse rant evet o şampiyonluğun rantı için diliyor özrünü.Taraftar taraftar olsun önce.
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Bu sorunun cevabi basit güzel kardeşim.Dedenin yanına git olmadı amcanın. Bi ana avrat küfür et bakalım yanlarında. Ya da babana bi yuhh çek! misafirlikteyken. Yapabiliyorsan haklısın. Yapamıyorsan demagojinin anlamı yok. Ağlamanın da. Örf adet usul saygı bu yaşa kadar öğrenilmediyse ve tepkilerin nerede nasıl yapılacağının idraki yoksa insanlarda, böyle taraftarım duygusalım tepkimi veririm cümlelerinin arkasına sığınmak hiç hoş değil.Rant rant rant herkes bi tutturmuş. Neymiş bu rant. İçi boş cümleler kurmayın lütfen. Doldurun görelim bakalım.Bi belge koyun ispat edin insanlara. Rant sağlıyormuş. Sağladığı en büyük rant "ÇIKIP ÖZÜR DİLEMEKTİR o taraftarın yaptıklarından sonra". Galatasaray'ı koruyor taraftar müsvettelerini değil. Yarın bir gün 2 şampiyonluğumuza mani olabilecek bir güç varsa ve o güçten özür dilemekse rant evet o şampiyonluğun rantı için diliyor özrünü.Taraftar taraftar olsun önce.2 şampiyonluk için senin en güzel gününde Camiana hakaret etsinler sende üstüne birde iyi yaptınız bizim taraftarımız eşşek kusuruna bakmayın de !!!Taraftar taraftarlığını göstermiş ve kim olursa olsun tepkisini yerinde vermiştir. Stattaki protestolar TOKİ başkanının yapmış olduğu talihsiz konuşmayadır, ortamı kendisi germiştir ve sonrasında bürokratik engelleri ortadan kaldırarak yardımda bulunan Bşabakanın konuşamamasına neden olmuştur.Eğer o gün TOKİ başkanı hepimiz elelele verdik Başbakanından Galatasaray taraftarına kadar herkez inandı ve maddi manevi yardım etti ve bu güzel stadyum meydana geldi dese hem kendisi ayakta alkışlanır hemde Başbakan ayakta alkışlanırdı. ve oraya sırf protesto için gelenlere (elinde yumurta resimleri olan gruplar vardı) tepkiyide taraftar verirdi. Ama böyle olmadı, TOKİ başkanı işi siyasete döktü ne yazıkki, bunu yaparkende Galatasaray camiasını yerden yere vurdu ve bunun üzerinden mevcut hükümeti pohpohladı.TOKİ başkanının konuşma metni (değiştirilmeden) yayınlansın herkes bu dediklerime hak verecektir, ben statta duyduğumda inanamadım böyle bir konuşma yapılabildiğine !!!
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Eleştiri de bir tepkidir... Haklı bulmayabilirsiniz, yeri değil diyebilirsiniz... Ama insanların ifade özgürlüğü var... Islıkla protesto edilebilir birisi... Küfür yok, kakaret yok, belli ki bu insanlar birşeye tepki veriyor.... Tepkiyi alan oturup düşünmeli neden insanlar bana tepki veriyor diye...
 
Cevap: Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem!Kendi efsanelerini bile yuhlayan bir taraftara,başbakanı niye yuhladın diye kızamam.Veda gecesinde kendi başkanını ıslıklayan bir taraftara,neden başbakanı ıslıklıyorsun diye hiç kızamam..
 
Üst Alt