Webo: "O gece uyumak için doktorumdan yardım aldım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Webo: "O gece uyumak için doktorumdan yardım aldım"

5fd3c53366a97caceb6c730f.jpg
Medipol Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi grup etabı maçında konuk olduğu PSG maçında, 4. hakemin antrenör Pierre Webo'ya yönelik ırkçı söylemi nedeniyle sahadan çekilmiş ve dünyada yankı uyandırmıştı.​
PIERRE WEBO, BBC'YE KONUŞTU
İngiltere'nin saygın kuruluşu BBC, yaşananların ardından Pierre Webo ile online görüşme gerçekleştirdi. Webo o geceyi tekrar anlatırken, uyumak için doktorundan yardım aldığını itiraf etti.​
"ARTIK O GÜNÜ ÖNCESİ VE SONRASI DİYE AYIRACAĞIZ"
PSG - Medipol Başakşehir maçında yaşananların bir dönüm noktası olacağına dikkat çeken Webo, "8 Aralık çok zor ve stresli bir geceydi. Dünyaya bir mesaj verdik. Artık o günü öncesi ve sonrası diye hatırlayacağız." ifadelerini kullandı.​
"UYUMAK İÇİN DOKTORUMDAN İLAÇ YARDIMI ALDIM"
Olaydan sonraki saatlerde kendine gelmekte zorlandığını aktaran Webo, "Kariyerimin en zor günlerini geçirdim. Kontrolümü kaybetmedim ama çok kızgın ve üzgündüm. Uyumak için doktorumdan ilaç yardımı aldım." itirafında bulundu.​

hollandada irkciliga maruz kalmamani dilerim fatih!!
Irkciligin her turlusune karsiyim/karsiyiz rdas ama gece uyuyamamasi bana abarti geldi. Bana biri pis Turk diyecek veya herneyse bende gece uyuyamayacagim? Ki ben hakemin irkcilik olsun diye Negro kelimesini kullandigini dusunmuyorum sahsen, bosluguna denk gelmistir.

Butun teknik kadro beyaz 1 webo esmer, nasil anlatsin adam. Su esmer olan diyecek tabi. Mesela bizde olsa zenci veya kara olan derlerdi ama dunya bu kelimeyi bilmediginden sikinti olmazdi.

Tum dunya hakemin uzerinden gecti, yeter da!

Üst Alt