Wenger: "İspanya felsefesine ihanet ediyor"


Wenger: "İspanya felsefesine ihanet ediyor"

Arsene Wenger, İspanya'nın Euro 2012 boyunca çekingen bir futbol ortaya koyduğunu savunurken, Fransa teknik direktörlüğünü düşünmediğini de belirtti.185913hp2.jpg
Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Euro 2012'de finale yükselmesine rağmen eleştirileri üzerinde toplayan İspanya'nın kendi futbolunu oynamadığını düşünüyor.Vicente del Bosque'nin ekibi Carles Puyol ve David Villa gibi iki önemli yıldızından eksik mücadele ettiği turnuvada finale kadar yükseldi ve üst üste üçüncü zaferini elde etmeye çok yakın.Fakat, İspanya'ya getirilen eleştirilere bir yenisi de Wenger'den geldi. Fransız menajer, Eurosport'ta ele aldığı yazısında Boğalar'ın futboluna değinirken "İspanyol oyuncular tam anlamıyla bir kazanan ve olağanüstüler. Ama kendi felsefelerine ihanet ettiler ve daha negatif bir görüntüyü tercih ettiler. Eskiden topa sahip olmayı hücum etmek ve skor bulmak için kullanırlardı, şimdiyse oyunu kontrol altında tutmak ve gol yememek için kullanıyorlar." ifadelerini kullandı.Arsene Wenger, Laurent Blanc'dan boşalan Fransa teknik direktörlüğü koltuğuna oturmayı düşünmediğini de açıkladı.Kaynak
 
Cevap: Wenger: "İspanya felsefesine ihanet ediyor"Doğru demiş. Topa sahip olun, tamam ama bunu gol yememek için değil, gol atmak için yapın.
 
Cevap: Wenger: "İspanya felsefesine ihanet ediyor"İspanya futbola ihanet ediyor uykumuz geliyor maçlarda.
 
Cevap: Wenger: "İspanya felsefesine ihanet ediyor"Ispanya'nin futbolu da kazanmak adina yapilmis bir sistem.Açikçasi Mou'lu Inter, Di Matteo'lu Chelsea, Hiddink'li Chelsea'li takimlar beni çok daha tatmin ediyor.Pas pas nereye kadar arkadas.Yüksek tempo'da paslasmalar her zaman güzel'dir, ama sadece paslasmalarla maç'in hiç bir zevk'i kalmiyor.
 
Cevap: Wenger: "İspanya felsefesine ihanet ediyor"di matteo ve hiddink öyle futbol mu oynattı chelsea'ye? tempolu falan yani. allah allah.
 
Cevap: Wenger: "İspanya felsefesine ihanet ediyor"İspanya top hep bende olsun pas yapayım istiyor eskisi gibi de bunu hücumla süslemiyolar pas pas pas rakip de baskı yapmayınca uykuya ve ya TV'yi kapatmaya..
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt