Wesley Sneijder ve Gidişi Hakkında! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Wesley Sneijder ve Gidişi Hakkında!

Forum dün gelen haberden sonra gördüğüm kadarıyla fazlasıyla gergin bir durumda. Kimisi Sneijder'in gidişini eleştirirken kimisi ise gidişin doğru olduğunu iddaa ediyor.

Öncelikle buradaki mevzu bir oyuncunun gitmesinden öte bir noktada. Sneijder'in başarılı olduğumuz sezonlarda ne şekilde katkı verdiğinden şüphesi olan varsa onlara bir açıklama yapma gereği duymuyorum, geçen yılki performans benim için kıstas değil ama son haftalardaki kazanılan bir kaç maçta maçların kimin sayesinde kazanıldığı az çok ortada.

Çok fazla boyutu var konunun bunun dışında.

- Tudor'un bu zamana kadar ne başarısı var ya da ne şekilde ışık verdi de milyonlarca eurolar harcanarak onun istekleri doğrultusunda takım bu şekilde köklü değişim yaşıyor ?

- Sneijder sanki takımın en iyi oyuncusu diyenler var, Muslera'dan sonra kim gelir bu takımda? Bunu geçtim Belhanda'ya ödenen 10 milyon euro bonservis ve yıllık 3.5 milyon euro maaşa değecek kadar katkı verir mi sizce? Dananın kuyruğunun koptuğu yer burası aslında, Sneijder'i göndermek için ortada harcanan bu kadar para var ve onun kadar katkı alabileceğimizi de hiç sanmıyorum?

- Bu zamana kadar sorun çıkarmamış, Galatasaray için elinden geleni yapmış ve Galatasaray'ı her yerde tanıtmış bir adam bu şekilde mi gönderilir kulüpten? Çıkarsın takımı gençleştirmek istiyoruz dersin vs anlatırsın, bu taraftarı aptal yerine koymaktır.

- Son 2 sezonda eleştirilen Aysal'ın aldığı oyuncular sayesinde 37 milyon euro kasasına koyup takımı o dönemki takımın yarı kalitesine düşüren bir başkana ve yönetime güven kalmamıştır ve bu şartlarda bu kadar keskin hamleler yapılması takımı bataklığa sürüklemektedir.

- FFP cezası geldiği zaman neden maaş konusunda bir dönüşüme gidilmedi de şimdi Sneijder fazla para alıyor kisvesi altında itibarsızlaştırılıp gönderildi? Selçuk İnan, Tolga, Eren, Belhanda gibi adamlardan hangisi hak ediyor aldığı parayı? Garry Rodrigues denilen mahalle topçusu ne başarı gösterdi bu zamana kadar da 1.5 milyon euro üzerinde para ödeniyor?

- Denizin bittiği noktadayız, konu Sneijder'den öte takımla böylesine oynayan başarısız bir yönetimin gelecekte neler getirebileceği. Bugün Sneijder'i yollayanlar yarın Muslera'yı da bu şekilde yollar. 3 gün önceki maçta sahada izlenesi adam yoktu neredeyse, bu adamlara tepki gösterilmediği ve yaptıkları mübah sayıldığı sürece gün gelir Tolgalardan Erenlerden oluşmuş bir Anadolu takımına tamamen evrilmiş oluruz.

Sonuç olarak Sneijder'in gönderilebileceği bir ortam bulunmazken gönderilmiştir. Mantıklı hamlelerle takımın gençleştirileceği, maaş bütçesinin düşürüleceği belirtilip güzel bir şekilde uğurlansaydı bugünkü çatlak sesler fazlasıyla azalırdı ama geçmiş göstermiştirki bu adamların yaptığı her hamle takıma fazlasıyla zarar vermiştir. Bu gibi adamların yeri dolmuyor ne Drogba'nın yeri dolar ne Melo'nun ne de Sneijder'in ve yıllarca kanayan yaralar oluşturmaya devam eder. Melo yerine Bilal'in oynamasına göz yuman üstüne Tolga Ciğerci'yi getiren yönetimin neler yapabileceği az çok ortadadır.

Ne yönetim, ne de teknik heyet ışık vermiyor, bu ortamda oyuncular iyi bile olsa potansiyellerine erişemezler ki bizim şu an Anadolu takımlarından daha kötü bir kadromuz var, bu ortamda takımın en iyi üç oyuncusundan birini yok pahasına satan adamlara bu tepkiler az bile, üzülen insanlara da biraz saygınız olsun Sneijder son 4 senede Galatasaray taraftarını en fazla mutlu eden anlarda hep imzası olan oyuncudur gitti diye kına yakmak da saygısızlıktır.

Neyse zamanı gelir Sneijder'in de bu kulüp için önemi elbet anlaşılır.

Herhangi bir zamana ihtiyaç duymaksızın önemi bellidir zaten.

Mevzu Wesley'in ayrılığı falan da değil. İyi para teklif edilir, oyuncu ayrılmak ister gönderirsin. Kalmak isteyen ve takıma aidiyet duygusunu bu denli hisseden adamı üzerine para vererek mobbing ile göndermek ise en hafif tabirle ADİLİK ve ALÇAKLIKTIR.

Yyanlışlar üzerinde bina inşa edilmez. Bu heriflerin inşa ettiği herhangi bir şeyin gecekondu dışında bir şey olmayacağı belli iken Florya ve Riva'dan gelen paraları çarçur etmelerine ses çıkarmaması kimsenin ise caimanın resmidir. Biz bitmişiz.

fikrim

Ahmet Şimşek ve Arda Sadi

1 futbol takımının başarılı olabilmesi için temelde 2 şart var bildiğiniz gibi

kadro kalitesi ve bu kadronun takım olabilmesi

kadro kalitesini yükseltip TAKIM OLUNURSA başarılı olursun

kadron kaliteliyken takım olamazsan los galacticos (figo, zidane, ronaldo, beckham) gibi 8 sene falan şlde çeyrek finali geçemezsin

yani tek başına kadro kalitesi (sneijder) hiçbir anlam ifade etmiyor

önce kadro kaliteni arttıracaksın sonra da bunu takım kalitesine yansıtacak büyük takım hocası bulacaksın, basit

biz elimizdeki kadro kalitesini düşürerek başarılı olmaya çalışıyoruz

temel hata bu

başarılı olamazsın aga

kadro kaliteni yükseltip takım olamazsan başarılı olamazsın

önce iyi futbolcular gerekli sonra da bu iyi futbolcularla iyi takım olmak gerekli

sadece iyi futbolcular olup da takım olmazsan o yıldızlar sana tek tük maç kazandırır

sen de bu yıldız adamlar tek tük maç kazandırmasın 34 hafta maç kazandırsın şampiyon yapsın diye beklersen daha çok beklersin

sneijderin gitmemesini isteyen taraftarın en büyük gerekçesi bu

ama sizin kafanız sneijder yakışıklı, sempatik, eşi güzel medyatik diye bazı taraftarın kayırdığını düşünoyrsunuz

bu yüzden de halt ediyorsunuz

Yalaka ve polarcı İstanbul grubu biraz popodan tetik aldı, yapıcı konuşmalara başladılar sözde.

Bunlardan biride konuyu açan arkadaş.

Geçeceksiniz bunu işi İstanbul tayfası.

Dursun'a yol veren ve aylardır savunan, Tudor ile birşeyler olacağını umut edenler sizdiniz.

Bu işin sorumlusu da İstanbul tayfası ve polarcı sucuk tezgahçı zihniyetlerdir.

Güzel yazı tebrik ediyorum ama Keramettinden geldiği için kalibresi iki üç kademe daha yüksek olmalı idi.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Yalaka ve polarcı İstanbul grubu biraz popodan tetik aldı, yapıcı konuşmalara başladılar sözde.

Dursun'a yol veren ve aylardır savunan, Tudor ile birşeyler olacağını umut edenler sizdiniz.

Dursunla Tudora ilk geldikleri gün gitmeli dedim ben boş atma hırb.

ankara çukurambardaki point otelin önünde gösteri yapmaya gidelim

var mısın

Konuyu saptırma da millete sürekli bok atacağına sen ne yaptın onu anlat. O suçlu bu suçlu şu suçlu sen ne yaptın bu süreçte?

Ben bakteri gibi transfer beklemedim.

Ben bakteri gibi bir grup kurup polar satmadım.

Bakteri gibi transferler gelince havaalanına gitmedim.

Bakteri gibi Dursun'a ''büyük başkan'' demedim.

Lig TV kullanmıyorum ve LİG TV olan yerlere gidip para kazandırmıyorum.

GS Store'den 2014 yılından beri alışveriş yapmıyorum.

GS dergisini 2014'den beri almıyorum.

Stada maç izlemeye gitmiyorum.

Kısaca sabote edilen ve bilinçli yok edilen Galatasaray'a 1TL param geçmiyor.

Onun dışında her gün taraftarları bilinçlendirmeye çalışıp bilgi veriyorum ama kimse dinlemiyor tabi ki. Milletin tek derdi menfaat ve transfer.

Kısaca ben gerçek ve bilinçli bir taraftarım. Ancak Galatasaray camiasının %5'i benim gibi.

f53d5783779e98af1f2f67c8dd1eb226.jpg

Lan oturduğumuz masaya bak

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ben bakteri gibi transfer beklemedim.

Ben bakteri gibi bir grup kurup polar satmadım.

Bakteri gibi transferler gelince havaalanına gitmedim.

Bakteri gibi Dursun'a ''büyük başkan'' demedim.

Lig TV kullanmıyorum ve LİG TV olan yerlere gidip para kazandırmıyorum.

GS Store'den 2014 yılından beri alışveriş yapmıyorum.

GS dergisini 2014'den beri almıyorum.

Stada maç izlemeye gitmiyorum.

Kısaca sabote edilen ve bilinçli yok edilen Galatasaray'a 1TL param geçmiyor.

Onun dışında her gün taraftarları bilinçlendirmeye çalışıp bilgi veriyorum ama kimse dinlemiyor tabi ki. Milletin tek derdi menfaat ve transfer.

Kısaca ben gerçek ve bilinçli bir taraftarım. Ancak Galatasaray camiasının %5'i benim gibi.
Aynı şeyleri ben de yaptım ama insanları başkalaştırarak mesafe kat edemezsin. Böyle olmayanı itin götüne sokarak doğruyu görmesini sağlamak olası bir durum değil.

Burada da çok var bugün Sneijder özelinde tepki gösterenler şu Östrojen maçı ve bu olay olmasa bazı kişiler ilah noktasına getirmişti mesela Dursunu ama buna takılmıyorum, doğruyu görenler görmüş bundan sonra daha fazla kişiye anlatabilmek mesele.

Üst Alt