Wesley Sneijder'in Hikayesi | Altın Portakal - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Wesley Sneijder'in Hikayesi | Altın Portakal

Haince gönderildi. 16/17 sezonunun sonuna doğru ben de gönderilmesi taraftarıydım. Zira kısıtlı bütçemiz için lüks bir oyuncuydu ama transfer dönemi başlangıcıyla bu fikrim değişmişti. Bruma'nın satışından iyi para aldık, güzel de takım kuruyorduk. Geldiği günden beri geriye giden kadro kalitesi ilk kez artıyordu ve böyle bi kadroda yaz kampı geçirmiş bir Sneijder'i seyretmeyi çok isterdim.

Gönderiliş şekli son derece yanlıştı. Kampa çağrılmadı ve çağrılmadığı bir kamp yüzünden taraftarın gözünde itibarsızlaştırıldı. Ha kendisi de açtığı bar resimlerini her gün paylaşmasa daha iyi olabilirdi ama herif tatilde. Bar da açar pavyon da. Yine de biraz daha hassas olabilirdi. Böyle yaparak Tudor ve Dursun gibi kendisini itibarsızlaştırmaya çalışan hainlerin ekmeğine yağ sürmüş oldu. Ayrıca gönderiliş sürecinde zaten itibarsızlaştırılması nedeniyle sonradan böyle bi çabaya da gerek kalmadı. Sözleşmesi biten Sabri'nin durumuyla alakası olmayan ve yalnızca artniyetli kişilerin ikisi arasında benzerlik görebileceği bir durumdu kısaca.

Dediğim gibi, her sezon kadro kalitesi düştükçe düştü. Bu yetmedi, Dursun'un gelmesiyle birlikte kulüp iyice çiftliğe dönüştü. Böyle bi ortamda son 2 sezon kendisi de saldı. Belki salmak yerine liderlik etmeliydi, ama bunu yapamamış olması nedeniyle de suçlanamaz. Ki salmış hali bile takımın en iyi 3 oyuncusundan biriydi.

Bence efsane değil ama Galatasaray'ın son 15 yıldaki en iyi oyuncularından. Çok özel anlar yaşattı. Havaalanında tek başına, ağlamaklı gözlerle gönderilmeyi kesinlikle hak etmeyen bir adamdı. Eski ayıplar yeni ayıpları normalleştirmez. Sneijder'in gidiş şekli de Galatasaray adına bir ayıptır, önceden başka ayıpların yapılması bu gerçeği değiştirmez. Bu adam dünya futbolunda son 10-15 yılın en akılda kalıcı isimlerinden ve Galatasaray için de önemli katkı sağlamış birisi. Yapılan ayıp yalnızca kendisini değil, ilerde yapacağımız transfer görüşmelerini bile etkileyebilir. Neyse ki Sneijder artniyetli bir adam değil ve yatarak parasını almak yerine kulübün kararına saygı duymuş, havaalanında buğulu gözleriyle bile tek bir kötü laf söylememiş, Galatasaray'a olan sevgisini daima göstermiş, karakterli bir sporcu.

Onu Galatasaray formasıyla seyredebilmek rüya gibiydi. Bunda payı olan herkese teşekkürler. Umarım ilerde tekrar yollarımız kesişir.

Sneijder bar da acar pavyon da yumusak bakis acisini neden sabri nin reklamlardaki halleri , eray in arabali fotolarini gordugumuzde sergilemedik ?

ben sneijder e sahsim adina ilk 2,5 sezonu icin tesekkur ederim , biraktigi para ve sene icin daha da tesekkur ederim fakat 2 sene yatip durdugu donem icin de aynen diger bazi kisilere hissettigim gibi hissederim

bu is profesyonel . Iyiysen iyisindir kotuysen kotu

bir de , bizdeki son doneminde verilen paraya oranla cok overrated di , sagolsun dursun baskan 3 senelik yagli sozlesmeyi verince popo buyuttu , benzer seyleri onceki baskanlar da selcuk burak gibilere yapmisti

bu adamlari bu hale sokan sistem tamamen yonetim beceriksizligidir

Son düzenleme:
Cok doğru bir zamanda ayrıldı.İsmini medyada zikretmeseler kimsenin pek hatırlayacagı bir adam değil.
Sabri sarıoğlu kendisinden daha çok hatırlanacaktır bu kulüpte.

Bu arada talha nin paragraflarini cok begendim , eksisi artisi ile yazmis

boyle objektif degerlendirmeleri seviyorum acikcasi

Bu vesile ile , ben oyunculara maksimum 2 sene sozlesme verilmesinden yanayim , kim olursa olsun , tabi bonservise cok para (turkiyedeki klupler icin cok) verildigi icin 4-5 sene baglamaya calisiyoruz

ve adamlar da geleceklerini garanti altina aliyorlar senelik ucretler icin , sonra kotu cikarlarsa vay anam vay

simdi de ayni endiseler ozellikle belhanda ve fegouli icin hangimizde yok ?

Yap 2 sene sozlesme , zaten ilk sezonun ilk yarisi kredisi olur , kotu giderse sezon sonu sat veya serbest birak , inatlasan biriyse de 1 sene cekersin

ben 2 sene yatan sneijder , surekli karabatak gibi bir tefe konup sonra sahiplenilen sabri selcuk gibilere bu kadar para harcanmasina karsiyim

bak drogba mesela , bir bucuk sene sozlesme yapildi , tam homurdanmalar basladiginda sozlesmesi bitti ve hic sneijder hakkinda konusulanlar drogba icin soylenmedi bile

ama eminim +2 sene sozlesmesi olsaydi , performans gidisati oyleydi ki , ayni sozler ve basliklar drogba icin de olurdu

Sneijder bar da acar pavyon da yumusak bakis acisini neden sabri nin reklamlardaki halleri , eray in arabali fotolarini gordugumuzde sergilemedik ?

ben sneijder e sahsim adina ilk 2,5 sezonu icin tesekkur ederim , biraktigi para ve sene icin daha da tesekkur ederim fakat 2 sene yatip durdugu donem icin de aynen diger bazi kisilere hissettigim gibi hissederim

bu is profesyonel . Iyiysen iyisindir kotuysen kotu

bir de , bizdeki son doneminde verilen paraya oranla cok overrated di , sagolsun dursun baskan 3 senelik yagli sozlesmeyi verince popo buyuttu , benzer seyleri onceki baskanlar da selcuk burak gibilere yapmisti

bu adamlari bu hale sokan sistem tamamen yonetim beceriksizligidir
Sabri'nin reklam olayını anımsayamadım. Eray'ın yaptığı ise görgüsüzlük, yakışıksız bişey. Hanzoluk. Sezon devam ediyordu yanılmıyorsam o sırada bi de (gerçi önemli bi detay değil). Kimsenin yapmaması gereken bi olay. Gomis de yapsa saçmalık antrenman sahasına arabayla girip resim paylaşmak. Ha şöyle bi fark olur, Gomis'e çok tepki gelmez. Belki de taraftarın %20'si tepki gösterir.

Ve dediğim gibi Sneijder daha hassas olabilirdi. Bar açmışsın, tamam ama sözleşmenin bulunduğu takım sezona hazırlanırken bar resimleri paylaşmak yerine atıyorum koşu bandından 15 saniyelik (göstermelik de olsa) bi görüntüsünü (de) paylaşabilirdi. Bu da bi düşüncesizlik bana kalırsa. Tıpkı son 2 sezon kendisine bakmaması gibi. Göbek büyüteceğine diğerlerine örnek olmalıydı kulüp ne kadar çiftlik de olsa. Belirttiğim gibi burda onu suçlamam ama büyük bi hayal kırıklığına uğratmadığını da söyleyemem. Dünyanın en iyi futbolcularıyla birlikte anılmış bi oyuncunun, takımın geri kalanına örnek olması gerekirdi.

Real Madrid'de bir ara başarısızlık Hollandalıların fazla olmasına bağlanıyordu Robben, Vaart falan o karışıklıkta gitti zaten. 2010'da Ballon d'or kazanamaması çok büyük haksızlıktı. CL şampiyonluğu üstüne dünya kupası finali.

Bu vesile ile , ben oyunculara maksimum 2 sene sozlesme verilmesinden yanayim , kim olursa olsun , tabi bonservise cok para (turkiyedeki klupler icin cok) verildigi icin 4-5 sene baglamaya calisiyoruz

ve adamlar da geleceklerini garanti altina aliyorlar senelik ucretler icin , sonra kotu cikarlarsa vay anam vay

simdi de ayni endiseler ozellikle belhanda ve fegouli icin hangimizde yok ?

Yap 2 sene sozlesme , zaten ilk sezonun ilk yarisi kredisi olur , kotu giderse sezon sonu sat veya serbest birak , inatlasan biriyse de 1 sene cekersin

ben 2 sene yatan sneijder , surekli karabatak gibi bir tefe konup sonra sahiplenilen sabri selcuk gibilere bu kadar para harcanmasina karsiyim

bak drogba mesela , bir bucuk sene sozlesme yapildi , tam homurdanmalar basladiginda sozlesmesi bitti ve hic sneijder hakkinda konusulanlar drogba icin soylenmedi bile

ama eminim +2 sene sozlesmesi olsaydi , performans gidisati oyleydi ki , ayni sozler ve basliklar drogba icin de olurdu
X milyon bonservis verilen bi adamın 2 sezon sonra serbest kalması iyi olmaz mesela ama. Atıyorum Bruma. Burak için bile öyle hatta. Daha da ileri gidip Belhanda diyeyim. Sezonun geri kalanını müthiş oynasa, Dünya Kupası'nda dikkatleri üzerine çekse yalnızca 1 sezon sözleşmesi kalmış bi oyuncu için yapılacak teklifler de o kadar olur. Gerçi bizim 1 sezon sözleşmesi kalmış ve ordan oraya savrulan bi adama 9 milyon verdiğimiz saçmalığı da ortada.

Drogba konusunda %100 haklısın. Belki daha performans odaklı sözleşmeler yapılabilir ama bu da kesin bi çözüm değil. Bizim gibi her transfer döneminde 50m+ harcayamayan takımlar için en doğru yöntem ince eleyip sık dokuyarak riski minimuma indirmek olurdu bence.

Ben kafaya oynasaydik salacagini düsünmüyorum.
Eger kulüpte Yönetim ve Teknik Direktör bazinda dogru kisiler olsa idi, hem takim olarak hem bazi oyuncularin özelinde bireysel olarak olaylar cok farkli gelisirdi.

Yine Sinan´in sözlesme tavsiyesi, su an olan piyasada uygulayamazsin.
Belirli bir yasa gelmemis olan oyuncular kisa süteli sözlesmeleri kabul etmezler diye düsünüyorum.
Özellikle yabanci oyuncular, bu adamlar baska bir ülkeye geliyorlar.
Her iki senede bir ülke degistirmek hic kimsenin isine gelmez.

Aslinda sneijder yerine biraz rvp yi konusmak lazim

o daha da ileri bir ornek .. acaba hayatinda baska bir 2 sene var midir rvp nin fb deki gibi ?

daha once yazmistim , hollandali bu jenerasyondaki bazi oyuncularin "takimlari ne halde olursa olsun" bireyse bu denli anti profesyonel hareketlerinin pek ornegi olmasa gerek gecmiste

zaten milli takimlarina da yansidi

RVP o zamanlar bu kadar vahim miydi tam olarak hatirlamiyorum ama Manchester United´da baslamisti bu durum galiba.

Son düzenleme:
Haince gönderildi. 16/17 sezonunun sonuna doğru ben de gönderilmesi taraftarıydım. Zira kısıtlı bütçemiz için lüks bir oyuncuydu ama transfer dönemi başlangıcıyla bu fikrim değişmişti. Bruma'nın satışından iyi para aldık, güzel de takım kuruyorduk. Geldiği günden beri geriye giden kadro kalitesi ilk kez artıyordu ve böyle bi kadroda yaz kampı geçirmiş bir Sneijder'i seyretmeyi çok isterdim.

Gönderiliş şekli son derece yanlıştı. Kampa çağrılmadı ve çağrılmadığı bir kamp yüzünden taraftarın gözünde itibarsızlaştırıldı. Ha kendisi de açtığı bar resimlerini her gün paylaşmasa daha iyi olabilirdi ama herif tatilde. Bar da açar pavyon da. Yine de biraz daha hassas olabilirdi. Böyle yaparak Tudor ve Dursun gibi kendisini itibarsızlaştırmaya çalışan hainlerin ekmeğine yağ sürmüş oldu. Ayrıca gönderiliş sürecinde zaten itibarsızlaştırılması nedeniyle sonradan böyle bi çabaya da gerek kalmadı. Sözleşmesi biten Sabri'nin durumuyla alakası olmayan ve yalnızca artniyetli kişilerin ikisi arasında benzerlik görebileceği bir durumdu kısaca.

Dediğim gibi, her sezon kadro kalitesi düştükçe düştü. Bu yetmedi, Dursun'un gelmesiyle birlikte kulüp iyice çiftliğe dönüştü. Böyle bi ortamda son 2 sezon kendisi de saldı. Belki salmak yerine liderlik etmeliydi, ama bunu yapamamış olması nedeniyle de suçlanamaz. Ki salmış hali bile takımın en iyi 3 oyuncusundan biriydi.

Bence efsane değil ama Galatasaray'ın son 15 yıldaki en iyi oyuncularından. Çok özel anlar yaşattı. Havaalanında tek başına, ağlamaklı gözlerle gönderilmeyi kesinlikle hak etmeyen bir adamdı. Eski ayıplar yeni ayıpları normalleştirmez. Sneijder'in gidiş şekli de Galatasaray adına bir ayıptır, önceden başka ayıpların yapılması bu gerçeği değiştirmez. Bu adam dünya futbolunda son 10-15 yılın en akılda kalıcı isimlerinden ve Galatasaray için de önemli katkı sağlamış birisi. Yapılan ayıp yalnızca kendisini değil, ilerde yapacağımız transfer görüşmelerini bile etkileyebilir. Neyse ki Sneijder artniyetli bir adam değil ve yatarak parasını almak yerine kulübün kararına saygı duymuş, havaalanında buğulu gözleriyle bile tek bir kötü laf söylememiş, Galatasaray'a olan sevgisini daima göstermiş, karakterli bir sporcu.

Onu Galatasaray formasıyla seyredebilmek rüya gibiydi. Bunda payı olan herkese teşekkürler. Umarım ilerde tekrar yollarımız kesişir.
:005: :005: :005:

6a6ad0d24650a0f220eac726b918b25d.jpg

sent via GSC

Üst Alt