Wilfried Zaha, Irkçılığa Karşı Protestoda Diz Çökmedi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Wilfried Zaha, Irkçılığa Karşı Protestoda Diz Çökmedi

Afrikalılar da kanmaya alışık hala Albino doganları cadı diye katleden bi topluluk bu kadar aptal olupta sömürtmesinler kendilerini

iliklerine kadar sömürülmüş bir kıta. Teknolojiyi, iletişim araçlarını kitap-gazeteyi geçtim adamlar ekmek ve su bulamıyor. Nasıl yapacaklar? Ve ayrıca yukarıda da yazdım Ruanda soykırımında da göreceğiniz üzere (belgeseli var bulursanız mutlaka izleyin derim) batının silahla baskı (el kesmeden işkence ile ölüme kadar) ile kurdukları hain ve vahşi planlar para ile satın almalara kadar kurdukları tuzaklar ile bölüp sonra da sömürüyorken bu eleştiri hakkaniyetli değil..

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

iliklerine kadar sömürülmüş bir kıta. Teknolojiyi, iletişim araçlarını kitap-gazeteyi geçtim adamlar ekmek ve su bulamıyor. Nasıl yapacaklar? Ve ayrıca yukarıda da yazdım Ruanda soykırımında da göreceğiniz üzere (belgeseli var bulursanız mutlaka izleyin derim) batının silahla baskı (el kesmeden işkence ile ölüme kadar) ile kurdukları hain ve vahşi planlar para ile satın almalara kadar kurdukları tuzaklar ile bölüp sonra da sömürüyorken bu eleştiri hakkaniyetli değil..

Ruanda belgeselini biliyorum yıllarca evli oldugu eşini tutsi diye dograyan kafadan bahsediyoz burda sade ekmek su bulamamakla acıklancak bi durum degil bence

Ruanda belgeselini biliyorum yıllarca evli oldugu eşini tutsi diye dograyan kafadan bahsediyoz burda sade ekmek su bulamamakla acıklancak bi durum degil bence

Onu o hale getiren nedir, hutu tutsi kavramını icat edip bu ayrımı yaptıran kim? Kıstas: 3-5 hayvanı fazla olan yada yakışıklı-güzel olanlara isim verilip kendi kontrollerindeki devlette belirli makamlara getirtip sonra da onlara diğerlerini ezdiren türlü oyun ve hileleri görmezsek sadece ırkçı -seni tenzih ederim, senin amacın bu değildir, bu düşünceyi savunan genel için böyle dedim- bir yaklaşımla toptancı bir yaklaşımla bir milleti kavmi küçük görürsek yeryüzünde insanlık namına hiç bir iddiamız kalmaz. Yazdıklarımı siyasi açıdan değil insani açıdan değerlendirin. Çünkü yeterince üretemezsen/çıkaramazsan Belçikalı kolunu kesiliyor, karın tokluğuna kendi topraklarında çalıştığı halde. Çünkü adam tankı topu ile gelmiş istila etmiş ve seni senin tarlanda çalıştırıyor ve ücret olarak da bir öğünlük yemeğe tekabül etmeyen bir ücret veriyor. Belgeseli bir daha izlemenizi rica ediyorum. Gerçi bununla ilgili kitaplar var ama okumayı pek seven bir millet değiliz.

Bu arada şöyle bir haber de var:
Amerikan CBS televizyonunda yayınlanan röportajda, siyahi bir anne ve beyaz bir babanın kızı olan Markle, oğluna hamilelik süreci hakkında, "Ben hamileyken, bebeğimin prens ya da prenses olmasını istemediler. Bebeğime güvenlik tanınmayacağını söylediler. Oğlum doğduğunda ten renginin ne kadar koyu olacağına dair konuşmalar oluyordu ve bundan endişeleniyorlardı"

Üst Alt