Windows 7'de donma sorunu !


Arkadaşlar 1 ay önce laptop alıncaya kadarki ihtiyaçlarımı karşılaması ve bozulan masaüstümün yerine,fazla uçmamak kaydıyla yeni bir kasa aldım : Casper2 gb Ram, 2,7 ghz, tek çekirdekli, 256 mb ekran kartı....Windows 7 starter...İlk zamanlar iyiydi...Ancak internette özellikle son hafta içinde sitelerde pencere açtığımda bazı sorunlarla karşılaştım :-ekran donuyor,bazen bembeyaz oluyor. Sanki pc kitleniyor.çok sık olmasa da pc'ye reset attım 2 kez.Mesela bugün öyle bir sorun yaşamadım.:allaalla6vr:Acaba dedim pc kaynaklı mı sorun diye internette kısa bir araştırma yaptım ve Windows 7 kullananların aynı sorunla karşılaştıklarını gözlemledim.Fakat kalıcı bir çözüm bulamadım...Böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüm önerileri olanlar var mı acaba?
 
Cevap: Windows 7'de donma sorunu !Starter diyorsun sonra neden takılı kalıyor diyorsun :)Starter deneme sürümü gibi birşeydir. Starterdan kaynaklanan bir sorundur senin bilgisiyarın ile alakası yoktur.

Dipnot : Pazardan portakal almıyoruz , bilgisayar alıyoruz değil mi Ayberk bey onun için nedemişler markalı bilgisayar almayın Toplama yapın :)
 
Cevap: Windows 7'de donma sorunu !Güncelleme falan hepsi yapılı... explorer 7 kullanıyorum,8 yapmadım,alışkın olduğumdan.
 
Cevap: Windows 7'de donma sorunu !Hata raporlarını kontrol ettin mi ? W.7 'de böyle bir uygulama söz konusu. Sen yine güncellemeleri denetle bence.
 
Cevap: Windows 7'de donma sorunu !Evet birde o var. Vistadada home serisinde sıkıntılar oluyordu. Türkçe paket bile yok o derece. Kendin indir kur bir W7 ultimate falan.
 
Cevap: Windows 7'de donma sorunu !Hmmm... Kasmasın diyorsan XP o zaman :)Yok 32-bit sürümünü kullan w7 ultimate'in .
 
Cevap: Windows 7'de donma sorunu !W7'de bir sorun yok bende yaşamadım da. Çokta güzel çalışıyor. Xp'den daha iyi bir yazılım olacak biraz daha otursun ve güncellemeler-service packler artsın güzelleşicek.
 
Cevap: Windows 7'de donma sorunu !"W7 Ultimate" xp den daha hızlı ve daha sağlıklı çalışır. Vista ile karıştırmayın Windows7 yi .
 
Cevap: Windows 7'de donma sorunu !Hmmm... Kasmasın diyorsan XP o zaman :)Yok 32-bit sürümünü kullan w7 ultimate'in .Kafam karıştı.. Valla bu starter'ı bir araştıracağım, W7 Ultimate olayını da. Pc performansına fazla dikkat etmedim laptop'a saklayacağım için. Aldım yükledim kasayı yani 1 günde :) Acil ihtiyacım vardı
 
Cevap: Windows 7'de donma sorunu !Benim desktopta (4gb ram) W7 orijinal ultimate var 64-bit bir sorun yaşamadım.Laptopımda Vista Business 32-bit var 2gm ram var makinada bir sorun yaşamadım.Ram'de çok önemli bu işletim sistemlerinde. Yani 1gb ram ile kullanıyorsan kasar bu da normaldir. PC kötü demişsin o yüzden.
 
Üst Alt