Windows 7'de donma sorunu ! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Windows 7'de donma sorunu !

Arkadaşlar 1 ay önce laptop alıncaya kadarki ihtiyaçlarımı karşılaması ve bozulan masaüstümün yerine,fazla uçmamak kaydıyla yeni bir kasa aldım : Casper

2 gb Ram, 2,7 ghz, tek çekirdekli, 256 mb ekran kartı....Windows 7 starter...

İlk zamanlar iyiydi...Ancak internette özellikle son hafta içinde sitelerde pencere açtığımda bazı sorunlarla karşılaştım :

-ekran donuyor,bazen bembeyaz oluyor. Sanki pc kitleniyor.çok sık olmasa da pc'ye reset attım 2 kez.Mesela bugün öyle bir sorun yaşamadım.:allaalla6vr:

Acaba dedim pc kaynaklı mı sorun diye internette kısa bir araştırma yaptım ve Windows 7 kullananların aynı sorunla karşılaştıklarını gözlemledim.Fakat kalıcı bir çözüm bulamadım...

Böyle bir sorunla karşılaşan ve çözüm önerileri olanlar var mı acaba?

Cevap: Windows 7'de donma sorunu !

Starter diyorsun sonra neden takılı kalıyor diyorsun :)

Starter deneme sürümü gibi birşeydir. Starterdan kaynaklanan bir sorundur senin bilgisiyarın ile alakası yoktur.

Dipnot : Pazardan portakal almıyoruz , bilgisayar alıyoruz değil mi Ayberk bey onun için nedemişler markalı bilgisayar almayın Toplama yapın :)

Güncelleme falan hepsi yapılı... explorer 7 kullanıyorum,8 yapmadım,alışkın olduğumdan.

Hata raporlarını kontrol ettin mi ? W.7 'de böyle bir uygulama söz konusu. Sen yine güncellemeleri denetle bence.

Evet birde o var. Vistadada home serisinde sıkıntılar oluyordu. Türkçe paket bile yok o derece. Kendin indir kur bir W7 ultimate falan.

W7'de bir sorun yok bende yaşamadım da. Çokta güzel çalışıyor. Xp'den daha iyi bir yazılım olacak biraz daha otursun ve güncellemeler-service packler artsın güzelleşicek.

"W7 Ultimate" xp den daha hızlı ve daha sağlıklı çalışır. Vista ile karıştırmayın Windows7 yi .

Hmmm... Kasmasın diyorsan XP o zaman :)

Yok 32-bit sürümünü kullan w7 ultimate'in .

Kafam karıştı.. Valla bu starter'ı bir araştıracağım, W7 Ultimate olayını da. Pc performansına fazla dikkat etmedim laptop'a saklayacağım için. Aldım yükledim kasayı yani 1 günde :) Acil ihtiyacım vardı

Benim desktopta (4gb ram) W7 orijinal ultimate var 64-bit bir sorun yaşamadım.

Laptopımda Vista Business 32-bit var 2gm ram var makinada bir sorun yaşamadım.

Ram'de çok önemli bu işletim sistemlerinde. Yani 1gb ram ile kullanıyorsan kasar bu da normaldir. PC kötü demişsin o yüzden.

Üst Alt