Wladimir Klitschko Boksu Bıraktı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Wladimir Klitschko Boksu Bıraktı

Büyük Spor Adami... Birakacagini düsünmüyordum, bana kalirsa oldukca zor bir karar oldu. Merak ediyorum neden diye. Illaki planliyordu Joshua ile yeniden ringe cikmayi. Aceba Sparringlerde mi büyük düsüs yasadigini fark etti.

Akilli bir karar verdi ama. Joshua´ya iki roundda yem olacakti bu sefer.

Büyük Spor Adami... Birakacagini düsünmüyordum, bana kalirsa oldukca zor bir karar oldu. Merak ediyorum neden diye. Illaki planliyordu Joshua ile yeniden ringe cikmayi. Aceba Sparringlerde mi büyük düsüs yasadigini fark etti.

Akilli bir karar verdi ama. Joshua´ya iki roundda yem olacakti bu sefer.

sinan şamil sam için ne düşünüyorsun oliver mccall maçında elmacık kemiği patlamasa zirveye çıkabilirmiydi? yoksa hep orta düzey bir bokscumuydu?

Doğru olanı yaptı. Zamanında bıraktı. Bir daha Joshua'ya yenilmesi mevcut imajına zarar verebilirdi.

Bundan sonrası için iyi şanslar Klitschko

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

sinan şamil sam için ne düşünüyorsun oliver mccall maçında elmacık kemiği patlamasa zirveye çıkabilirmiydi? yoksa hep orta düzey bir bokscumuydu?

Sadece o macta Oliver McCall´in fizigini bir sinanin fizigi ile kiyaslarsak, böyle bir durumun mümkün olmadigini gösteririz. Oliver 42 yasindaydi. Üst düzey bir rakibi yenebilecek seviyede de degildi McCall o dönemler. Diger yandan da Sinan hic bir zaman üst düzeybir rakip yenemedi, seviyeleri yüksek olan Oleg Maskaev, Luan Krasniqi, Juan Carlos Gomez, ve iste 42´lik McCall´e kaybetti. Yenseydi rakibi Juan Carlos Gomez olacakti yine, bence yine yenemyecekti, hele ki o hali ile.

Profesyonel box cok zor, cok iyi calisman lazim. Kendine cok iyi bakman lazim. Sinan yetenekliydi, ama en yeteneklisi de degildi. Kendine iyi bakmadi, ve sagligina cok büyük zararlar verdi.

Ve sunu da yazayim, o dönemler agir siklet boxu cok vasat seviyedeydi, Klitchkolar disinda LEGEND diye tabir edebilecegimiz adamlar yoktu. Chagaev, Samuel Peter, hasbelkader bitmis asthim hastasi Briggs, Sultan Ibragimov, Valuev, thony thompson, lamon brewster gibi adamlar tasiyordu divisionu. 4 tane büyük dünya sampiyonasi kemeri var, bukadar zayif bir dönemde hic bir tanesini alamamak büyük talihsizlik Sinan acisindan. Bugünkü agir siklet divisionunda mesela agir ezilebilirdi.

Iyi bir boksördü, yetenegi vardi, am üst seviyelere hic ulasamadi.

Son düzenleme:
Üst Alt