Xavi: "Messi; Pele,Maradona ve Cruyff'tan çok daha iyi" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Xavi: "Messi; Pele,Maradona ve Cruyff'tan çok daha iyi"

Cevap: Xavi: "Messi Pele,Maradona ve Cruyff'tan çok daha iyi"

Neden dünyanın en iyisi dememiş acaba?Messi,Pele,Maradona ve Cruyff'tan da iyisi var demek istemiş galiba. :asd:

Beyler artık kabul etme zamanınız geldi bu gerçeği.Klüp bazında herşeyi yaptı adam hem de bu yaşta.Xavi reis bile kabul etmiş artık.

Beyler artık kabul etme zamanınız geldi bu gerçeği.Klüp bazında herşeyi yaptı adam hem de bu yaşta.Xavi reis bile kabul etmiş artık.

Apaçi dediğiniz adamda daha 25 yaşında birçok şeyi yaptı.(Dünyanın transfer rekoru,40 gol,EPL´de krallık,Altın Top)O zaman oda şimdiden efsane.

Apaçi dediğiniz adamda daha 25 yaşında birçok şeyi yaptı.(Dünyanın transfer rekoru,40 gol,EPL´de krallık,Altın Top)O zaman oda şimdiden efsane.

İkisi için de aksi iddia edilebilir mi sence? Neden her Messi konusuna Ronaldo'yu, her Ronaldo konusuna Messi'yi sıkıştırma ihtiyacı duyuyoruz?

İkisi için de aksi iddia edilebilir mi sence? Neden her Messi konusuna Ronaldo'yu, her Ronaldo konusuna Messi'yi sıkıştırma ihtiyacı duyuyoruz?

Alışkanlık:asd:Efsane olmak o kadar kolay olmamalı.Bir futbolcunun efsane olabilmesi için 1)Lider olması(Hagi,Zidane gibi)2)Klubun tarihini ciddi derecede olumlu şekilde değiştirmesi gerekir(Di Stefano,Cruyff gibi)Ben Messi´de 2´sinide göremiyorum.Olay istatistikse Messi efsanedir tabi.Messi benim için çok üst düzey bir forvettir şu anda.

Messi'i henüz transfer olmadığı için o rekor göstermelik onda kalabilir.Ama şuan tüm dünyada konuşulan Messi'dir.

Zaten Xavi reis gerekli açıklamaları yapmış.Ve her Messi konusuna zorla Ronaldo sokma isteğiniz de tam tersi yaşanmadığı için Messi'nin büyüklüğünü gösterir.

Kendinizi kandırmamanız tavsiye edilir.

Messi kuşkusuz mükemmel bir futbolcu.

Ancak zaten her dönem illa ki böyle bir futbolcu çıkmaz mı?

Bugün Maradona, Pele, Di Stefano, Zidane, Hagi, Cruyff, Del Piero vs. birbirleriyle karşılaştırılmaları ne kadar yanlışsa, Messi'nin de onlarla karşılaştırılmaları bir o kadar yanlış.

Üstelik biz Brezilyalı Ronaldo, Figo, Zidane gibi isimleri canlı canlı izledik. Ve bir kalemde bunları silip, Messi daha iyi demek aşırı derecede popülarite ve geçmişi unutan bir söylem olur.

Kusura bakmayın Hagi bizim efsanemiz olabilir fakat Ronaldo benim gözümde daha büyük.

Söz konusu Hagi olunca objektif olamıyorum ben. Normalde ilk sıraya yazardım ama Zidane gibi reise 2. sırayı yakıştıramadığımdan dolayı Hagi'yi koydum 2. sıraya. Cruyff'ı da Ronaldonun arkasına koyacaktım lakin Cruyff fanboyları gece yolda yürürken önümü keser, öldürürler diye korktuğumdan dolayı yapmadım öyle bir şey.

Cesaretli olursam kuracağım liste;

-Hagi

-Zidane

-Ronaldo

-Cruyff olur.

-cruyff fanboyları okumasın pls-

ama bir maleks değil be çavi, o adamı sen ve iniesta bu duruma getirdiniz :)

Üst Alt