Xavi: "Messi; Pele,Maradona ve Cruyff'tan çok daha iyi" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Xavi: "Messi; Pele,Maradona ve Cruyff'tan çok daha iyi"

Cevap: Xavi: "Messi Pele,Maradona ve Cruyff'tan çok daha iyi"

Zidane > C.Ronaldo + Messi + Barça + Real ... ... ... ...

Bu gezegene Zidane diye birisi geldi izlemesek yutturacak

Barcelonadaki ilk 2 sezondaki Ronaldinhodaki futbol bu gezegene gelmis gecmis en iyi futboldu.

Ancak sürekliligi olmadigi icin gözden düstü malesef. Yazik ettin kendine R10!

Ama bir gercek varki. R10 gittikten sonra Barcanin takim oyunu tamamen perfect oldu.

Duygusal ve abartılı bir yorum olmuş...Barcelona'nın etkisi gözardı edilmiş...

Messi harika ama bir Zidane,Maradona,Pele veya Cruyff'un yapabildiklerini Messi liderlik bazında yapabilmiş değil...

Günümüz futbol anlayışı içinde liderlikten çok tamamlayıcılık ön plana çıktığından böyle bir karşılaştırma yapmak da aslında çok doğru değil..Futbol anlayışı çok değişti. Artık yaratıcılıktan çok, iş bitiricilik ve takım oyunu daha ön planda...Yani kriter önemli bu karşılaştırmalarda. Eğer kulüpsel bazda bu kıyaslama yapılırsa bu futbolcuların kendi takımlarına direkt etki ederek kazandıkları başarılar belki de daha etkileyici...Fakat insanoğlunun hafızası güçlü değildir...

Messi'nin de Maradona için şu sözleri vardır mesela : "'Milyonlarca yıl geçse de onun yanına yaklaşamam. Ona biraz benzemek isterdim, çünkü o gelmiş geçmiş en büyük futbolcu''

Şimdi Xavi'nin bir sözüyle kuyuya atlamak doğru değil...

Ronaldo '' Tamam hadi bu kadar yeter oyunu bırakın ''

Bana göre

Cruyff'un,Maradona'nın oynadıgı zamanlardaki futbol kaltesiyle gunumuz futbol kalesi arasında dağlar kadar fark var Cruyff yüreyerek adam geçiyor videolarda günümüz futbolda onları yapması imkansız ,

Bence Hagi,Zidane,Messi,Ronaldo Pele'dende Maradona'dandan Cruyff'danda daha yetenekli futbolcular

Alışkanlık:asd:Efsane olmak o kadar kolay olmamalı.Bir futbolcunun efsane olabilmesi için 1)Lider olması(Hagi,Zidane gibi)2)Klubun tarihini ciddi derecede olumlu şekilde değiştirmesi gerekir(Di Stefano,Cruyff gibi)Ben Messi´de 2´sinide göremiyorum.Olay istatistikse Messi efsanedir tabi.Messi benim için çok üst düzey bir forvettir şu anda.

Şu iki özellik gözardı edilerek efsane futbolcular nasıl bu kadar kolay harcanabiliyor garip...Devir tüketim devri tabii...

o eski adamlar bugünki futbolda birsey yapamaz bence.

Cevap: Xavi: "Messi; Pele,Maradona ve Cruyff'tan çok daha iyi"

Maradonayıda Peleyide Cruyffuda izlemedim.Ama şöyle bi Maradonanın Pelenin gollerine baksan sanki PESte beginner modda çalım atar gibiler. Şuanki şartlarda futbol çok daha zor. Bireysel anlamda eskiler gibi ön plana çıkamayabilir futbolcular.

messi nin arkada xavi iniesta gibi sağlam adamlar var milli takımda bir nanesini göremedik daha pele,maradona milli takımlarda döktürüyodu

Maradonayıda Peleyide Cruyffuda izlemedim.Ama şöyle bi Maradonanın Pelenin gollerine baksan sanki PESte beginner modda çalım atar gibiler. Şuanki şartlarda futbol çok daha zor. Bireysel anlamda eskiler gibi ön plana çıkamayabilir futbolcular.

Antreman biçimleri,olanaklar,futbol şartları vb. birçok şey var...

Kendi zamanlarına göre değerlendirilmeli futbolcular ki bu yüzden burada ben 2 özelliğe bakarım : 1) Liderlik 2) Kulüp tarihine direkt etki

Sadece yetenek kıstas olmamalı..Ha olsa da Messi, Maradona'nın yanında robot gibi kalır...

Maradona'yı kategori dışında tutarsak ben burada seçimimi Zidane üzerine yaparım...

Üst Alt