Xavi mi Steven Gerrard mı ? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Xavi mi Steven Gerrard mı ?

Cevap: Xavi mi Steven Gerrard mı ?

Xavi maçlarını izlemedin herhalde 10 m pas mı atıyor Xavi.Ona Maldonada denir Xavi değil.Ve fenerde oynar Barça'da değil.:).

Barça'nın oynadığı futbol belli, oyuncuların pas yaptığı metrekareler belli.. Gerrard Xavi'den daha üstün bir fizik gücüne sahip olmakla birlikte, daha iyi şut çekebiliyor daha iyi frikik atabiliyor, kafa toplarından daha iyi, liderlik vasfı bakımından dünyanın en iyisi, Xavi gibi çirkef bir futbolcu da değil.. Bakın havalı demiyorum çirkef diyorum..

Tartışmasız Gerrard.Genel olarak aynı tip oyuncular ama Gerard hem daha fazla hücuma çıkıyor ama defansda Xavi'den fazla iş yapıyor.Xavi alan savunması yaparken Gerarrd ön libero gibi rakibi rahatsız ediyor.Fiziksel özelliklerde hız,dayanıklılık,güç ayrıca mental özelliklerde kaptanlık,liderlik,takım ruhu,takımı ateşleme...Hepsinde Gerrard daha üstün.Ayrıca 80 metrelik ayağa pasları Gerarrd,Fabregas ve Lampard dışında atan yok.Şut,frikik,korner gibi özellikler.Müthiş bir taktik zeka,taktik disiplin.Ayrıca takımın aksayan yönlerinde her mevkiyi doldurabiliyor.(Milan-Liverpool çok aksayan sağ bek bölgesini Gerrard doldurmuştur.)Bana göre takıma verdiği katkı Messi ve Ronaldo'dan daha büyüktür..

Barça'nın oynadığı futbol belli, oyuncuların pas yaptığı metrekareler belli.. Gerrard Xavi'den daha üstün bir fizik gücüne sahip olmakla birlikte, daha iyi şut çekebiliyor daha iyi frikik atabiliyor, kafa toplarından daha iyi, liderlik vasfı bakımından dünyanın en iyisi, Xavi gibi çirkef bir futbolcu da değil.. Bakın havalı demiyorum çirkef diyorum..

:2aloh1:.Liderlik vasfı ? Liverpool'un Cl deki durumu ? Şutlar Xavi'nin attığı frikik golleri.Nokta.:p.

:2aloh1:.Liderlik vasfı ? Liverpool'un Cl deki durumu ? Şutlar Xavi'nin attığı frikik golleri.Nokta.:p.

Şuan dünyada kaptanlık denince akla gelen ilk isimdir Gerrard, bir ikondur artık.. 3-0'dan 3-3 yapılan Milan maçını izle o zaman, gör bakalım liderlik vasfı nedir.. Xavi Gerrard'ın sikleti değildir arkadaşım.. Anlıyorum Xavi hayranısın ama bir objektif bak.. Gelmiş bana Xavi'yi övüyorsun Gerrard'a karşı.. Frikik golleri istiyorsan yaza bakalım youtube'a kimin frikik golü daha fazla ve daha güzel.. Bak bakalım hangisi hangi önemli maçlarda hangi golleri atmış..

Vallahi Billahi komedisin Gerard Barca'da oynasın Xavi'den daha çok iş yapar..Xavi gelsi Leverpool'u göreyim o zaman ben onu..Gerard'ın frikilşeriyle Xavi'nin frikiklerini karşılaştırıyorsun ya ne diyeyim sana..

Vallahi Billahi komedisin Gerard Barca'da oynasın Xavi'den daha çok iş yapar..Xavi gelsi Leverpool'u göreyim o zaman ben onu..Gerard'ın frikilşeriyle Xavi'nin frikiklerini karşılaştırıyorsun ya ne diyeyim sana..

Evet bu önemli nokta.Gerarrd taktik zekası sayesinde her oyuna uyum sağlar.Ama Xavi total futbol dışında baya bir uyum zorluğu çeker.

Üst Alt