Yabancı Haklarımızı Nasıl Kullanmalıyız | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yabancı Haklarımızı Nasıl Kullanmalıyız

Arkadaşlar, sene sonu Lucas Neill, Lorik Cana, Culio, Milan Baros, Pino hariç bütün yabancıların gitmesi taraftarıyım.

Bu ülkede, orta saha oyuncusu olarak yetişen çok iyi yerli oyuncular var... Aynı şekilde yurt dışında yetişen çok iyi orta saha oyuncusu olan gurbetçilerimiz de var...

Bugün şöyle bir incelediğimiz de, gerçekten Avrupa'nın bir çok kulübünde banko 11 oynayacak kapasitede bir Milli Takım orta sahamız ve kanat oyuncularımız var. Ancak aynı şeyi defans ve forvet için söyleyemiyoruz.

+2 Meselesi için Culio ve Pino yedek beklesin.

Kesinlikle defans hattı ve forvet hattımız için kullanmamız gerekiyor.

Zaten stoper olarak Neill, defansif orta saha olarak Cana ve forvet olarak Baros var.

Bir de geri kalan 3 yabancı hakkının kaliteli olmak şartıyla kesinlikle defans için kullanmasından yanayım. Stoper + Sol Bek + Kaleci...

+2 +2 için ise, büyük takımların kiralamak istediği türden 2 adet oyuncu kiralabilir. Orta saha veya Forvet için.

Çünkü eğer takıma yabancı orta sahalar alırsak, bu sefer Servet, H. Balta gibi takozları oynatmak zorunda kalıyoruz.

Örneğin,

Frey

Sabri

Neill

Heitinga

İnsua

Cana

Selçuk İnan

Yekta

Arda Turan

Kazim Kazim

M. Baros

Sadece aklımdan bir kadro yazdım... Örnekler çoğaltılır da çoğaltılır... Ama "bence" nasıl bir transfer politikası izlememiz gerektiğini umarım anlatabilmişimdir.

Cevap: Yabancı Haklarımızı Nasıl Kullanmalıyız

ILK ELF

Kaleci

Sol bek

Stoper

Orta Saha

Orta Saha

Forvet

Yedekleri

Stoper

Orta Saha

Kanat

Forvet

kafana gore doldur adamlari

Yerli,yabancı gerçekten rezil bi kadromuz var.Barosa güvenerek gelecek sezona başlamamalıyız bene onu kesecek iyi bi forvet de lazım.Mesela benim forvet için önerim:

Artem Milevsky - Spielerprofil - transfermarkt.de

Müthiş bi takım oyuncusu hava toplarında etkili.Top alış verişi çok iyi.

Arda giderse allak bullak olacak yalnız . Eğer gitmezse bence Keita tarzı bir adama kesinlikle ihtiyacımız var sağ kanatta . Türk bir forvet almalıyız bence . Hamit gelse iyi olur ayrıca . Sağ bek de almalıyız türk . Benim merak ettiğim asıl Servet seneye 11'in değişilmez stoperi olur mu yine ?

cana,culio,baros,neill kalmalı

1 kaleci 1 stoper 1 merkez ortasaha 1 kanat

romero - sabri - yabancı - hakan b. - çağlar - cana - selçuk - popov - yabancı - arda - baros // culio-pino-stancu- ?

Pino,Stancu(Baros) belki Culio(Cana). Bana göre 3 yabancıdan fazlası kalmaz. Sol bek,Kaleci, 1 Stoper veSantrafor ve 1 Ortasaha ve bir sağ kanat yabancı olmalı.

Stoper - Neill kesin gidecek

Kaleci

İti tane box to box. Biri sağ ayak, biri sol ayak.

Santrfor

Arda giderse çok iyi bir sol açık.

Baros,Pino,Stancu,Insua,Cana kalmalı. Neill'da bi ihtimal. Diğerleri gönderilmeli.

Yabancıdan ziyade orta sahaya Selçuk takviyesi, defansa Serdar ve İbrahim, sağ kanada Volkan Şen, forvete Cenk ve alt yapıdan; Berkin, Emre Çolak, Anıl ve Cem'de A takıma hazır hale getirildi mi kadro kalitemiz en az 10 kat pozitif yönde değişim gösterir. (Örnekler yahut oyuncu sayısı arttırılabilir)

Daha sonra 2 tane A kalite (diğer bir tabirle yıldız) oyuncu, 2 adet kaliteli yabancı, 2 adet de geleceği parlak yabancı oyuncu takviyesi yapıldı mı şampiyonluğa oynar hale geliriz.

Tabi öncelikle belirli bir kalıba sığmamız ve kadro istikrarını yakalamamız lazım. Her sene revizyona girmek bizi hep geriye götürüyor. Bu yüzden öncelikle işi ciddiye almak, plan yapmak ve bütün adımları başarıyla nihayete erdirmek gerekir.

İlk 11 için kaleci,iki stoper,iki ortasaha ve forvet kesinlikle yabancı olmalı.Örnek bir kadro verebilirsem;

Handanovic

Sabri

Neill

Breno

Çağlar

Cana

Kallström

Selçuk

Berkin

Volkan Şen

Baros

Wingerlardan biri de yabancı olmalı fakat saçma yabancı sınırı buna engel.Cana türk statüsüne geçerse oraya da bir yabancı alabilirizMevcut yabancılardan Neill,Kewell,Cana ve Baros yeterli sadece.Yedekler için alınacak yabancı oyuncular oyuna girdiklerinde fark yaratacak oyuncular olmalı.Baros'a yedeklik yapacak bir forvet,bir sol açık,bir ortasaha oyuncusu ve bir stoper lazım yedek olarak.

bence tüm yabancılar gönderilmeli.baros diyeceksiniz 2 yıldır ortada yok,miladını doldurdu artık.

neil da öyle,ilk geldiği sezon ki gibi değil artık o da yatışta.

culio bu takımda iş yapar fakat iyi bir kadro kuracaksak bizi ileriye götürecek bir oyuncu değil

kewell dedi herkes ama ben her zaman şunu söyledim:adam avusturalyda inanılmaz oynuyor ama biz de oynamıyor malesef..3-4 ay sakat kaldı fakat gitti dünya kupasında oynadı,hakeza bu yıl yine avusturalyada çok iyi oynadı

zapata,stancu bunları söylemiyorum bile

belki insua işe yarayabilir.(gerçekten isteyerek oynuyor,formasının hakkını vermeye çalışıyor)

Türklerden kim kalsın desem yine hiç biri diyesim geliyor

Arda gitsin dedim hala da arkasındayım.bir sezon yattıktan sonra "taraftarımızdan özür dileriz" diyor.bi manisa maçında oynadı diye kalsın diyemem

bence para varsa bu takımı komple dağıtın işte ne bileyim :D

belki yekta kalabilir :D

İlk 11 için kaleci,iki stoper,iki ortasaha ve forvet kesinlikle yabancı olmalı.Örnek bir kadro verebilirsem;

Handanovic

Sabri

Neill

Breno

Çağlar

Cana

Kallström

Selçuk

Berkin

Volkan Şen

Baros

Wingerlardan biri de yabancı olmalı fakat saçma yabancı sınırı buna engel.Cana türk statüsüne geçerse oraya da bir yabancı alabilirizMevcut yabancılardan Neill,Kewell,Cana ve Baros yeterli sadece.Yedekler için alınacak yabancı oyuncular oyuna girdiklerinde fark yaratacak oyuncular olmalı.Baros'a yedeklik yapacak bir forvet,bir sol açık,bir ortasaha oyuncusu ve bir stoper lazım yedek olarak.

Çağları yazmayın artık. Adam sakatlık hastası.

Yerli olarak Serdar,Volkan,Sezer,Ekici,İnler,Selçuk alınabilir.

bence tüm yabancılar gönderilmeli.baros diyeceksiniz 2 yıldır ortada yok,miladını doldurdu artık.

neil da öyle,ilk geldiği sezon ki gibi değil artık o da yatışta.

culio bu takımda iş yapar fakat iyi bir kadro kuracaksak bizi ileriye götürecek bir oyuncu değil

kewell dedi herkes ama ben her zaman şunu söyledim:adam avusturalyda inanılmaz oynuyor ama biz de oynamıyor malesef..3-4 ay sakat kaldı fakat gitti dünya kupasında oynadı,hakeza bu yıl yine avusturalyada çok iyi oynadı

zapata,stancu bunları söylemiyorum bile

belki insua işe yarayabilir.(gerçekten isteyerek oynuyor,formasının hakkını vermeye çalışıyor)

Türklerden kim kalsın desem yine hiç biri diyesim geliyor

Arda gitsin dedim hala da arkasındayım.bir sezon yattıktan sonra "taraftarımızdan özür dileriz" diyor.bi manisa maçında oynadı diye kalsın diyemem

bence para varsa bu takımı komple dağıtın işte ne bileyim :D

belki yekta kalabilir :D

Bak kardeşim daha yeni bir susersin. Yerler adamı. Bence sen bi git dolaş hava al gel. Beynine oksijen gitsin biraz.

Üst Alt