Yabancı Kontenjanı Sorunu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yabancı Kontenjanı Sorunu

Takım sahaya süper bir karakter koyuyor eyvallah . Ama 4x4lük bir takım olabilmesi için; sadece 3 önemli eksik var. [bana göre]

Bir sol bek ,

Bir yardıran sağ açık,

Bir de Elmander'e partner olacak , daha yüzdeli gol atabilen, gezgin ve bitirici bir forvet [baros'un eski hali] ya da alex tipinde 10.5 numara oynayabilen bir oyuncu.

Yanlız an itibarı ile kadroda kesemeyeceğimiz 5 yabancı mevcut .

--------------Muslera--------------

Eboue-Semih-Ujfalusi-Transfer

Transfer-Melo-Selçuk-Emre/Engin

--------Transfer-Elmander---------

Böyle olacak . Tahmin veya gizli bilgi değil :) Kadroları yazarken bu şekilde yazmalı , devre arası takviye planını da bu 11 üzerinden düşünmeliyiz . iskelet kadro bu .

Şimdi ; bu 11e en fazla 1 yabancı monte edebiliyoruz ki bence bu oyuncu forvet olacak .[reyes büyük ihtimale]

O zaman sağ açık ve sol bek için yerli oyuncu alınacak.

Eğer Reyes transferi olursa ;

Sağ açığa G.Töre'yi alamayacağımıza göre ; sağ açık için sezon sonuna kadar ; Mertan'ı pişirip , Kazım/Mertan/Sabri rotasyonunu kullanılacak.

Sol açık için Engin/Emre Ç/Riera rotasyonu olur.

Forvet için ise Elmander/Baros/Reyes/Sercan olur .

Sol bek transferi de ya yerli olacak , ya daolmayacak ve H.Balta ile devam edilecek.

Sorulması gereken ise bence şu ;

takımdaki en kritik rolü üstlenecek ; hücum gücüne tek başına seviye atlatacak , ve en önemlisi kalan son tek yabancı kontenjanını dolduracak adam "REYES" mi? [bence değil]

Reyes takviyeli hücum gücü yeterli olur mu? [bence olmaz]

Bir diğer soru da ; alınması gereken yerli sol bek kim olmalı ? [eğer H.Balta ile devam edilirse bence fail olur]

Sizin görüşleriniz ?

Benim oluşmasını istediğim kadro ;

--------------Muslera--------------

Eboue-Semih-Ujfalusi-Özgür Çek

Hamit-Melo-Selçuk-Podolski

--------Elmander-Mevlüt---------

Mevlüt yerine Umut da olur . 4 transfer olmalı diyorum [ 3 yerli , 1 yabancı ] .

Cevap: Yabancı Kontenjanı Sorunu

Hakan Balta gittikçe iyi oynuyor.. Hasan Ali'den form'da diyebilirim.

Bu sezon için gerekmez bir sol bek transferi bence (11 için en azindan).

Kontenjan problemeni çözmek kolay. Olcan'i alacaksin arti ikili forvet'e Elmander'in yanina Muhammet Demir, Mevlüt Erdinç ve Cenk Tosun üçlüsünden birisini alacaksin..

Terim: Şuan yabancıdan ziyade, Türkiyeden yerli gençleri istiyoruz. Kesin alırız demiyorum klüpleri verirse almak istiyoruz.

Reyesi soğuk bakıyor..Sezon başında gelse olurdu dedi.

Tamam taraftar her zaman daha iyisini ister ama şunu görmek lazım çok ağır bir rotasyon sürecinin ardından kurulan şu kadro çok da iyi oynuyor. Hele kontenjan ile alakalı sorun olabilecek birşey görmüyorum.

Şu sol bek takıntısı hele de yabancı sınırı varken çok saçma geliyor. Gökhan Töre-Alper-Hamit hepsini bir arada alıp bir de yerli süper forvet bulursanız Hakan'ı kesersiniz. Ama o da mümkün değil kusura bakmayın.

Gökhan Töre zor görünüyor ancak yine de herşey paraya bakar. Töre olmuyorsa Tunay alınmalıdır bence.

Fatih Hocanın sözlerine göre de Reyes'e pek sıcak bakmıyor sanırım.

Yabancı sınırlaması kalksa yada en azından ilk 11 de 8 olsa daha iyi olur. Türk futboluna daha hayırlı olur. Çünkü o zaman gerçekten kaliteli yerli futbolcular büyük takımlarda şans bulabilcek. Şimdiki durumda çoğu yerli futbolcular zorunluluktan büyük takımlarda kadroda.

ligden de bulunur , almanyadan gurbetçi de, altyapıdan bir genç de .

"Milli takım stoperi" , "Tr'de daha iyisi yok" diye diye Servet'e yıllarca katlandık , Semih çıktı ve "bu adam TR'nin en iyisi değil" dedi :) H.Baltaya da katlanmak zorunda değiliz.

Evet eskisi kadar hata yapmıyor ama vasat sonuçta yine de . Galatasaray'ın sol bekinin oyuna katkısı olmalıdır , vasat olmamalıdır . Tıpkı sağ beki Eboue gibi .

Sizin düşüncenizden hareketle , TR'nin en iyi 2. sağ beki olan Sabri'nin yerine Eboue'yi almasaydık , FB maçında 33. dkda o şut Yobo'nun poposuna çarpıp taca çıkmıçtı . Saygılar :tiphat:

Hakan Balta'nın yerine yabancı oyuncuya gerek yok.Sağ açığa kesinlikle transfer şart.Forvete scout ekibinin bulduğu bir yabancı alınabilir.Şuanda takımdan kesilecek tek yabancı Baros.Onun kontenjanınıda sağ açıktan yana kullanmalıyız.

ligden de bulunur , almanyadan gurbetçi de, altyapıdan bir genç de .

"Milli takım stoperi" , "Tr'de daha iyisi yok" diye diye Servet'e yıllarca katlandık , H.Baltaya da katlanmak zorunda değiliz.

Evet eskisi kadar hata yapmıyor ama vasat sonuçta yinede . Galatasaray'ın sol bekinin oyuna katkısı olmalıdır , vasat olmamalıdır . Tıpkı sağ beki Eboue gibi .

Sizin düşüncenizden hareketle , TR'nin en iyi 2. sağ beki olan Sabri'nin yerine Eboue'yi almasaydık , FB maçında 33. dkda o şut Yobo'nun poposuna çarpıp taca çıkmıçtı . Saygılar :tiphat:

Ben Sabri ve Servet'i sormuyorum. Hakan'ı da çok beğenmiyorum ama daha iyi yerli yok diyorum. Olay bundan ibaret. Henüz yok bence. Özgür Çek, Hasan Ali denecek ama değil işte. Keşke olsa.

Yabancı sınırlaması kalksa yada en azından ilk 11 de 8 olsa daha iyi olur. Türk futboluna daha hayırlı olur. Çünkü o zaman gerçekten kaliteli yerli futbolcular büyük takımlarda şans bulabilcek. Şimdiki durumda çoğu yerli futbolcular zorunluluktan büyük takımlarda kadroda.

Fatih Hoca bir çok maçta 6 yabanci'dan bile direk 11'de yararlanmadi..

Simdi de diyor zaten Türkiye'den yetenekli yerliler almak istiyoruz diye..

Yabanci siniri 8'e çikartsalar bile (ki 5'e indirmek istiyorlar) Fatih Hoca en az 5-6 yerli 11'de baslatir.

Semih Kaya ve Selçuk Inan su an'da uzun yillar bu takim'da oynayabilecek düzeyde yerliler gibi gözüküyor..

Bu sayi'yi arttirmak lazim.

Hakan Balta, Emre Çolak ve Kazim Kazim uzun vadede iyi rotasyon oyuncusu'lardir.. Çolak belki kendisini iyi gelistirse ilk 11'in degisilmez oyuncusu da olabilir, ama çok çalismasi lazim, aksi takdirde en kötü ihtimal kadro'da iyi bir alternatif olur.

Mertan veya Berkin A2'nin en yetenekli kanatlari.. bunlar'dan birini kazanabilsek müthis olur 11'de.

Hakan Balta'nın yerine yabancı oyuncuya gerek yok.Sağ açığa kesinlikle transfer şart.Forvete scout ekibinin bulduğu bir yabancı alınabilir.Şuanda takımdan kesilecek tek yabancı Baros.Onun kontenjanınıda sağ açıktan yana kullanmalıyız.

Sağ açık konusuna kesinlikle katılmakla beraber , sağ açığa alınacak adamın Reyes olmaması gerektiği görüşündeyim .

Sol bek için yabancı olayına da katılıyorum ama kesinlikle Balta ile devam edilmemesi gerektiğini de düşünüyorum .

Ne yapıp yapıp , bütün ligi , altyapı ve gurbetistanı tarayıp , iyi bir yerli sol bek almalıyız .

Fatih Hoca bir çok maçta 6 yabanci'dan bile direk 11'de yararlanmadi..

Simdi de diyor zaten Türkiye'den yetenekli yerliler almak istiyoruz diye..

Yabanci siniri 8'e çikartsalar bile (ki 5'e indirmek istiyorlar) Fatih Hoca en az 5-6 yerli 11'de baslatir.

Semih Kaya ve Selçuk Inan su an'da uzun yillar bu takim'da oynayabilecek düzeyde yerliler gibi gözüküyor..

Bu sayi'yi arttirmak lazim.

Hakan Balta, Emre Çolak ve Kazim Kazim uzun vadede iyi rotasyon oyuncusu'lardir.. Çolak belki kendisini iyi gelistirse ilk 11'in degisilmez oyuncusu da olabilir, ama çok çalismasi lazim, aksi takdirde en kötü ihtimal kadro'da iyi bir alternatif olur.

önemli olan sayı değil . ilk 11 de 6 tane yerli oynatıp 3 ü vasat olacağına 3 tane kaliteli yerli oynatmak hem takımın için hemde milli takımın için daha iyi . Servet sırf Galatasaray'da oynuyor diye yıllardır milli takıma çağrılıyor mesela . Avrupa'nın dev liglerinde ve dev kulüplerinde benim dediğim gibi olay takımlarda az yerli oyuncu var ama o yerliler en kaliteli yerliler oluyor

Üst Alt