Yabancı Kuralı Hakkında Kim Ne Diyor? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Arda denilen mal yabancı sınırı gelirse kulüplerimiz düşünüp 1 milyon euroya imza atacaksan ok ama 1 senedir barcelonanin cimlerini sulamadan sorumlu adam gelip burada ben barcada oynadım değerim 5 milyon euro derse bozusuruz

Bugün sınır olsaydı Arda denen gavasla 6 milyona imzalamıştık

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 genç bugün mola yerinde yerlilerin tamamının bacağı kopsun kötürüm olsunlar diyordu. İnsanları çıldırttılar.

şu anki kural alt yapıda futbolcu yetiştirmek isteyenin nesine engel oluyor?Hepsi alt yapı diye olayı masumlaştırmaya çalışıyorlar da alt yapı ile ilgili olarak yapılacak neyi engelliyor bu sistem birisi bu soruyu sorsun ve makul bir cevap verilsin oturup düşünelim o zaman yabancı sınırlamasını böyle saçma bir şey olamaz kendiniz alt yapıya ne yatırım yaptınız da futbolcu çıkmamasını bu sisteme bağlıyorsunuz dünyanın birçok liginde yabancı kuralı yabancı kuralı uygulanmıyor neredeyse ab üyesi olanlar yerli statüsünde oynuyor bazılarında ab vatandaşlığı dahi aranmıyor bu ülkeler nasıl çıkartıyorlar alt yapılarından oyuncu?Ayrıca böyle bir kural varken federasyon sözleşme imzaladığımız futbolcuların garanti paralarını ödemeyi göze alıyorsa buyursun yapsın işin iyice bokunu çıkarttılar.

İlk mesaj güncellendi arkadaşlar, yeni gelen yorumlar eklendi.

Bu başlık altında yabancı kuralıyla ilgili ülkemizin çok bilgili futbol profesörlerinin sözlerini bulabilirsiniz.

Şahıslar;

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: "Sınırsız yabancı oyuncu transferine katılmıyorum. Biz kendi altyapımızı iyi bir şekilde oluşturmalıyız."

Başbakan Binali Yıldırım: "Evet ben de böyle düşünüyorum. Milli takımlara mutlaka Türkleri katmak gerekiyor. Kendi kaynağımızı ikinci plana atıyoruz. Böyle taşıma suyuyla değirmen dönmez. Kendi çocuklarımızı yetiştireceğiz. Dünya yıldızı yapacağız. Dünya kadar para veriyoruz bunlara... Bunun adı 'Desinler ki ağanın fesi var!"

Binali Yıldırım'ın Eşi Semiha Yıldırım: “Değiştir kanalı Binali, bunların arasında hiçbir Türk ismi yok, başkasının maçından bize ne.”

TFF Başkanı Yıldırım Demirören: "Cumhurbaşkanına katılıyorum. Yerli artmalı. Kulüpler Birliği kabul ederse, yabancı kuralına sınırlandırma getiririz."

Milli takım TD M. Lucescu: "Türkler, İtalyan ve İngilizleri yeniyordu. Artık maçlarda takımlar sınırsız yabancıyla oynuyorlar. Sınır sorun."

Eski Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ: "Önümüzdeki sezon yabancı kuralı değişebilir. Altyapıya eğilmeliyiz. Yeni Arda'lar çıkmalı."

'Milli' yorumcu Rıdvan Dilmen: İstiklal Marşı bilen kaç kişi var? Lig zıvanadan çıktı. Türk ebenin doğurduğu oyuncu kalmadı. Sınır kalkmalı.

Eski TFD Fatih Terim: "Biz bu kuralı açıklarken, '4 sene' diye açıkladık. Kurallar öyle hemen uygulanıp hemen kaldırılamaz!"

Futbolcular;

Milli takım kaptanı Arda Turan: “14 yabancı oyuncunun olmasını fazla buluyorum. Kulüplerin maddi güçleri yeterli olabilecek mi?”

Milli golcü Burak Yılmaz: "Arkadaşlarım futbolu 31'inde bırakıyor. Türk oyuncular artmalı. Yabancı sınırına karşıyım. Çok net görüşüm bu."

FB Efsane Oyuncusu Selçuk Şahin: "Umarım ders alınmıştır ve gereken yapılır, bu kural yüzünden Türk futbolu dibe batıyor."

Galatasaray Oyuncusu Emrah Başsan: "Yabancılarla oynamak bizi geliştiriyor."

Topluluklar;

ultrAslan: "#YabancıSınırınaHayır"

çArşı: "Yabancı değil, “yalancı” sınırlaması istiyoruz #çArşı #YabancıSınırınaHAYIR"

12numaraorg: "Yabancı sınırına değil, @TFF_Org'ye ve hakemlerine karşıyız. #YabancıSınırınaHAYIR"

Binali Yıldırım'ın Eşi Semiha Yıldırım: “Değiştir kanalı Binali, bunların arasında hiçbir Türk ismi yok, başkasının maçından bize ne.”

:asd22:

bu adamlar bunu kafaya koymuşlar görünüyor ve doğru bir protesto seçeneği olmaz ise bu kuralı getirecekler.Taraftarların yabancı sınırına karşı elinde tek bir koz var oda decoder kozu böyle bir sınırlama olursa kimsenin süper lig yayınını almayacağını açık bir şekilde ifade edilmesi gerekiyor.

Üst Alt