Yabancı Sınırı Yolda! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yabancı Sınırı Yolda!

heralde birden degismez bu mümkün degil kim ödiyecek oynatamadigi oyuncularin parasini? siz önce bir su yerlilerin 2milyon tl den fazla kazanmasin siniri koyun ozaman türk futbolu bakin nasil kalkiniyor. cünkü o yerli futbolcu ozaman tipis tipis avrupaya gidecek para kazanmak istiyorsa

Altyapıdan belli sayıda oyuncunun ilk 18 de bulunma mecburiyeti gibi revizyonlar yapılması yerinde olur; yoksa bu kolaycı kulüplerin oyuncu yetiştirme niyeti ve yatırımı gerçek anlamıyla hiçbir zaman olmayacak...

Yabancı oyuncu sayısının kısıtlanmasını istemem ama belli sayıdan sonra yabancı oyunculara yaş sınırının konması da tercih edilebilir. Mevcut haliyle ligimiz giderek veteran futbolcu çöplüğü olmaya namzettir. Feleğin çemberinden geçmiş 30 yaş ve üstü vasat yabancılar kısa vadede 20-22 yaşındaki yerli futbolculara elbette tercih edilir, ben yönetici yahut TD olsam ben de öyle yaparım; ülkedeki anlayış hep kısa vadeye prim tanıyor çünkü. Hiç olmazsa belli sayıda geçkin oyuncuya izin verilirse, yerli gençlerin de rekabet şansı olacaktır...

Yabancı sınırı neredeyse yok gibi bir şey diye, kadroda tamamı 28-30 yaşını geçmiş 14 futbolcu bulundurulmasının orta ve uzun vadede çöküşe yol açacağı açıktır. Zahmet edip araştırsınlar, daha gençlerini de katabilsinler kadrolarına, arada bir parlatıp satarak hep eksi veren döngü de bir nebze kırılabilir hem...

C4pENRkXUAAibkX.jpg

Bugün oynanan altyapı maçında Florya Metin Oktay Tesisleri'deki çim sahanın son hali!

C7XjQ3xWwAAy1cb.jpg

C7XjWnDX0AEVnNY.jpg

Şu ülkenin futbolunu yöneten adamlarda bir gram akıl yok maalesef. Zannediyorlarki sınırlama getirirsek Türk oyuncusu oynar ve futbolcu yetişmeye başlar. Yahu kardeşim sen çağa ayak uyduramamışsın, altyapı eğitimin berbat , futbolcular mental yönden çok zayıf , nerde ne yapacağını bilmiyorlar, pozisyon bilgileri yok denecek kadar az . Şimdi sen bu adamı oynatsan bir anda süper bir futbolcu mu ortaya çıkacak zannediyorsun. Hayır çıkmayacak. Sıradan vasat bir topçu çıkacak ortaya ve az yetenekli olan az bulunduğu için milyon dolarlar saçılacak adama. Adamda kendini gerçekten bir nane sanacak.

Bir de şu var; şu an altyapılardan oyuncu çıkıyor da teknik adamlar mı oynatmıyor. Cengiz'i harcadı mı Abdullah Avcı? Ersun Yanal çıkış yapan Yusuf Yazıcı'yı mı kesti nedir yani? Bak bu sene Çağlar'la beraber bu iki adam çıkmış yeter. Her sene 15-20 adam çıkmasını mı bekliyorlar yani? Sınırlama getirirsen üç kuruşluk adamlara on kuruşluk muamele yapman gerekecek ki adam o noktadan sonra hiç çalışmayacak. Hayatımı kazandım banane bundan sonrası olsa da olur olmas da olur modunda takılacak. Üç kuruşluk adamlara mecbur edecekler kendilerini farkında değiller...

sahada 3 yabancı olunca türk futbolu gelişecek sanıyolar hala gene nerden cıktı bu sacmalık futboldan soguttular iyice

5+0 yaptılar da noldu çöküşe geçti Türk futbolu. Yapacakları şey altyapı kuralı koymak ilk 11 de 3 tane kendi altyapından çıkmış oyuncu oynatacaksın biri de 20 yaş ve altı olacak misal. Bu tarz bişey lazım.

Dursun kalacaksa yabanci sinirinin gelmesi taraftariyim.Biz zaten paso yerli aliyoruz.Bari bjk yabanci alamasin.

Eboue devam etseydi , 10 milyon euro harcayıp Salih, Tarık ve Veysel'i almayacaktın. Galatasaray çok net sınırlamaya karşı çıkmalı.

Eger o donem yabancı sınırlamasi olmasaydı 1. Sınıf bekimiz Eboue devam edecekti ve Tarık,Salih,Veysel gibi oyuncular transfer edilmeyecekti.

Sorun yabanci sinirinda degil, nezaman anlayacaklar bu gerizekalilar ?

Ben 40 000 nufusu olan bir sehirde yasiyorum, toplamda 21 tane alt yapi takimi var, 7-18 yasina kadar her kategoride yas grubu var. 54 tane cim saha, 20 tane suni cim saha, 21 tanede spor salonu var futbol oynamak icin. Kendim konyaliyim, bizim konyada cim sahayi birak, sokakta yuruyus yapacak yer yok. Bu ulkeden futbolcu cikmaz, bakiniz ligimizde oynayan turk oyuncularin buyuk kismi nerden geliyor? yasin, balta, sinan vesiare hepsi almanyadan.

Ondan sabri gibi adam 30 yildir bizde oynuyor

Eboue devam etseydi , 10 milyon euro harcayıp Salih, Tarık ve Veysel'i almayacaktın. Galatasaray çok net sınırlamaya karşı çıkmalı.

Eger o donem yabancı sınırlamasi olmasaydı 1. Sınıf bekimiz Eboue devam edecekti ve Tarık,Salih,Veysel gibi oyuncular transfer edilmeyecekti.
Evet ama yapildi ve kazik bize girdi,sinirlamaya karsiyim ama madem biz cezasini en agir şekilde cektik besiktas ta cekecekse indirsinler sayiyi. dursun denen basiretsiz gidecek gibi degil ,iyi yabanci transferine de capi yetmiyor zaten.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kur zaten anasının şeyi olmuş bir de yabancı sınırını getirin de Mehmet Topuzlar 8 Milyon E/D etsin de Türk futbolu tezeği iyice avuçlasın. Şaklabanlar !

13 yaşında çırağının bile 3. günde gurur yapıp ben masayı silmem dediği ülkeden topçu da çıkmaz adam da çıkmaz.tamamen yabancı yapın da paralar heba olmasın ne yabancı sınırı.

Üst Alt