yabancı sınırının tekrar getirilmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

yabancı sınırının tekrar getirilmesi

Lucescunun olası başarısızlığı sonrası üreteceği bahaneden hareketle tffnin önümüzdeki sene alacağı karardır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

başarılı dahi olsa gelecek karardır. rantçılar ayaktadır. şeytanı, tüpçüsü dillendirmektedir.

sadece organize taraftarların eylemlilikle engelleyebileceği, adım adım yaklaşan gerçektir.

winter is coming beyler.

Zaten yabancı sınırı hala var, yayın gelirleri ve yayıncı kuruluşun yaptığı yatırım, bütün takımların bir sürü yabancı futbolcu alması, Türk futbolcuların asıl değerine gelip yurtdışında çıkışının rahatlaması ile daraltılacağını sanmıyorum

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gayet kaliteli gencler var, son 10 yılda arda dısında bir genc hatırlamıyorum mesela;

-cengiz
-yusuf yazıcı
-emre mor
-enes ünal
-çağlar

bahane üretmeye gerek yok. kaliteli yerli bizde de oynar her takımda da oynar. calıssınlar formayı kapsınlar.

arap dostlarımızın sözleşmeleri bitene kdr böyle bir kural gelmez.

Tayyip istese de gelmez. Sözleşme iptal edilirse olur ancak.

Bununla uğraşacaklarına alt yapıyı kusursuz yapmanın yollarını aramaları çok daha mantıklı olacaktır. Gerekirse Almanya veya ingiltere ile ortak çalışılmalı. Alt yapıya para harcamaktan kaçınılmaması lazım.

40 yilda dogru bir is yaptilar onu da bozma derdindeler.

Yeni kuralin kalkmasini isteyen adam net bir sekilde artniyetlidir. Ne hikmetse kural gevseyince yurt disina oyuncu cikmaya basladi yerli oyuncular. Ne garip bir tesadüf degil mi? :)

Göksel Gümüşdağ, ihale yapıldıktan sonra TFF payını azaltıp kulüplere yansıttık ( kulüp başı 2-3 milyon euro kadardı sanırım) bunu da altyapı harcaması için zorunlu hale getireceğiz falan diyordu. Ama zaten kulüplerin çoğu personel maaşlarını altyapı harcaması olarak gösteriyorlar. Bu kadar büyük potansiyeli harcıyoruz resmen.

Böyle bir şeyin gerçekleşmesi önümüzdeki 10 yıl içinde mümkün değil. Çocuk oyuncağı mı bu işler. Yayıncı kuruluş izin vermez bir kere, yapılan sözleşmeler vs. Geçiniz..

Lucescu ağlayıp duracaksa, başka adam gelsin. Daha maç oynatmadan bahanelere başladı.

Yayıncı kuruluş sağlam yatırım yaptı artık böyle bir şey yapamazlar da oldu ki yaptılar şahsen ben ligi izlemeyi bırakırım. Bu saatten sonra geri dönüşü olmaz sanmıyorum.

2 senedir Beşiktaş şampiyon olurken gündeme gelmeyen, Galatasarayın iyi olmasının ardından yine gündeme gelen konudur.

Anlamadığım anadoluda o kadar takım var bir X türk oyuncusunu ha yeni malatyasporda izlemişsin ha Galatasarayda izlemişsin. Galatasaray o X yerli oyuncuyu zorla oynatınca süper über yıldız ronaldo falan mı oluyor? Hayır olan tek şey adam yeni malatyadan 100 bin alıyorsa Galatasarayda 1.5 milyon alıyor. Hiç bir Türk oyuncusu Türk sınırları içerisinde bir takımdan bir takıma gidince gelişmez. Önce altyapıların gelişmesine katkıda bulunacak projeler geliştirin kaliteli yerli oyuncuların gelişmesi için projeler üretin ondan sonra ne getiriyorsanız getirin. Bunca yıldır bu lanet olası sınırlama var ve ne milli takım bazında ne kulüp bazında bir gram başarı yok. Türkiye de 50 60 milyon takım taraftarı var ve 1 yıl boyunca kulüplerinin maçlarını izleyip zevk almanın peşinde. Kimse sezon başlarken milli takım maçlarını beklemez.

Üst Alt