Yahoo Fantasy Basketball 2012-2013 Organizasyonu | Ekim'de - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yahoo Fantasy Basketball 2012-2013 Organizasyonu | Ekim'de

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yahoo Fantasy Basketball 2012-2013 Organizasyonu | Ekim'de

Aktif edebiliyorum da ligin şeklini belirlememiz lazım. Geçen seneki gibi mi yapıcaz yoksa sistemi değiştirecez mi bunu belirleyelim.

Eskiler yazsın işte yorumlarını.

Evet eskiler ne diyorsunuz sistem hakkında. Bekliyoruz beyler ...

Ben geçen seneki sistemde 2.olmuş biri olarak sistem iyiydi diyorum :D

Bence de iyiydi ama isterseniz diğer head to headi yaparız. Mesela sayı, ribaund, asist, top kaybı, şut yüzdesi gibi istatistikleri alıyoruz. Sonra bunlar tek tek değerlendiriliyor. Mesela ben Sercan'la oynuyorum onun takımı benden daha fazla sayı atmışsa 1-0, benim takımın asisti daha iyiyse 1-1 sonra bunların toplamında kim üstün çıkarsa o eşleşmeyi o kazanıyor. İkisinden birini yapalım.

2 tane lig kurulmayacak mıydı ? Birinde onu diğerinde öbürünü yaparız fark etmez.

2 lig de kurabiliriz. Biri hard olsun deniyor. O zaman hardı bu yeni sistemde kuralım, 16lık olanı eski sistemde. Ne diyonuz

Murat son söylediğin sistem sevmedim sanki. Şut yüzdesi,top kaybı falan hepsi olsun ama klasik fantasy league mantığı olsun. Kimin istatistikleri daha iyiyse o önde olsun. Senin dediğin 8-10 kişilik ligler için daha ideal gibi.

Head to Head points sistemi neredeyse hiç kullanılmayan bir sistem çünkü en çok sayı atan adamları almak üzerine kurulu. Bu yüzden de hem takas sistemi çok zorlaşıyor (bir taraf her türlü kazık yiyor) hem de oyunun pek bir zorluğu kalmıyor. Head to Head yapalım ligi, Rotisserie tam olarak lig usulü oluyor, herkes kendi puanlarını topluyor ve sene sonu en çok puanı alan kazanıyor sanırım. Çoğu lig Rotisserie Yahoo'da ama bizim gruba alışması zor olabilir.

Şimdiye kadar en oynadığım en zevkli fantasy oyunuydu ama sanırım bu sene ben de katılamayacağım.

Head to Head points sistemi neredeyse hiç kullanılmayan bir sistem çünkü en çok sayı atan adamları almak üzerine kurulu. Bu yüzden de hem takas sistemi çok zorlaşıyor (bir taraf her türlü kazık yiyor) hem de oyunun pek bir zorluğu kalmıyor. Head to Head yapalım ligi, Rotisserie tam olarak lig usulü oluyor, herkes kendi puanlarını topluyor ve sene sonu en çok puanı alan kazanıyor sanırım. Çoğu lig Rotisserie Yahoo'da ama bizim gruba alışması zor olabilir.

Play-off'larda yaptığımız böyleydi değil mi ? Match-up'larla daha zevkli oluyo bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt