Yalçın Ayhan'dan Fatih Terim'e Tepki! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yalçın Ayhan'dan Fatih Terim'e Tepki!

Cok buyuk bir fan oldugum Max Weberin dedigi gibi ikisinide kullanmak lazim, hem istatestik hem mantigi. Bir kaleci 5 gol yiyip hala iyi bir mac cikarmis olabilir. Istatestik bunun icin hic bisey cevaplamiyor. Mesela mac basi 5 top clearing yapmis diyorsum, tamam o durumda nasil clearing yapti o da onemli, diger takimdan baski varmiydi, nasil bir clearing yapti, nasil bir durumdaydi, istatestik herseyin cevapi degildir, olmamisdir hic bir zaman.

Ha iyi dedin, Semihninde sakatlik problemleri var sürekli, ekle bakalim onuda listeye. Yaz yaz bitmiyor masallah o liste.

Milli takima gecersek, yine Hakan Balta bundan iyi bir futbolcu, yine Omer Toprak var, hatta Topali bile orda kullanmayi tercih ederim. Bakalim utandiracak mi Semih beni bu yaz.

Ben kesin fikirli bir insan degilim. Volkan Babacan´i hic begenmem, ve Volkan Demirel´i tercih ediyordum, ama simdiye kadar Babacan üstüne koyarak devam edip, kapaklari takti.

Istatistik olayinda sadece Clearing meselesi degil. Hava topu mücadelelerinde istatistiksel anlamda iyi olmasa bile, bu konuda tamamen cökmüs bir Hakan ve Denayer var bizde ona karsilik... Hakan´i begenmem, ama bazen cok iyi maclar cikarabiliyor, yine de bu yastan sonra bel baglamam. 10 yas büyük semihten. Denayer´de ise müthis potansiyal var, yani linc etmeye gerek yok genc oyunculari. Teknigi müthis, ve iyi top kesiyor, hizli.

Denayer, Semih kisa boylu bu hava toplarinda dezavantaj, Hakan´da devsirme soldan, yumusak kaliyor zaten göbek... Galatasaray´da birde orta sahanin defansif anlamda berbat olmasi, stoperlerin dezavantajlarini belirgin hale getiriyor... Semih 1.5, Denayer 0.36, Hakan 0.68 hava topu kazaniyor mac basi. Bu konuda nekadar bu kadar zayif oldugumuza bakmayi yeglerim...

Cünkü sikinti var burada. Cözümde kadayif olmus oyunculari, takima doldurmaktan vazgecmek.

Semih´in Galatasaray´dan gitmesine de karsi degilim. Keske avrupaya gitse, Colak gibi. Manevic acidan avrupa candir.

Istatistiklere bakilmaz ise, ölcülecek birsey de kalmiyor. Türkiye´de malum linc kültürü hakim, bir oyuncuya takinca, takiyor millet. Sen göremiyorsun belki, ama Semih´i gelen her teknik direktör banko oynatiyor. Milli takima da yine secildi.

AKP her sene iktidar oluyor. Biz göremiyoruz belki ama demekki adamlar çalışıyorki millet onları seçiyor.
Bu kafada bir yaklaşım olmuş seninkide.

Ben kesin fikirli bir insan degilim. Volkan Babacan´i hic begenmem, ve Volkan Demirel´i tercih ediyordum, ama simdiye kadar Babacan üstüne koyarak devam edip, kapaklari takti.

Istatistik olayinda sadece Clearing meselesi degil. Hava topu mücadelelerinde istatistiksel anlamda iyi olmasa bile, bu konuda tamamen cökmüs bir Hakan ve Denayer var bizde ona karsilik... Hakan´i begenmem, ama bazen cok iyi maclar cikarabiliyor, yine de bu yastan sonra bel baglamam. 10 yas büyük semihten. Denayer´de ise müthis potansiyal var, yani linc etmeye gerek yok genc oyunculari. Teknigi müthis, ve iyi top kesiyor, hizli.

Denayer, Semih kisa boylu bu hava toplarinda dezavantaj, Hakan´da devsirme soldan, yumusak kaliyor zaten göbek... Galatasaray´da birde orta sahanin defansif anlamda berbat olmasi, stoperlerin dezavantajlarini belirgin hale getiriyor... Semih 1.5, Denayer 0.36, Hakan 0.68 hava topu kazaniyor mac basi. Bu konuda nekadar bu kadar zayif oldugumuza bakmayi yeglerim...

Cünkü sikinti var burada. Cözümde kadayif olmus oyunculari, takima doldurmaktan vazgecmek.

Semih´in Galatasaray´dan gitmesine de karsi degilim. Keske avrupaya gitse, Colak gibi. Manevic acidan avrupa candir.

Cidden Semihnin kafa toplarini savunacak degilsin ya diyordum, hayret ettim simdi. Hala iste yaramaz istatestiklerle geliyorsun, 1,5 ne yani ya. Neyse iyi günler, istatestik sinavim var, okumaya devam.

Son düzenleme:
AKP her sene iktidar oluyor. Biz göremiyoruz belki ama demekki adamlar çalışıyorki millet onları seçiyor.
Bu kafada bir yaklaşım olmuş seninkide.

Bu nasil bir kiyas... Teknik Direktör dedigin yillarca egitimini almis, ve yillarca tecrübe sahibi olarak, bir meslegi yapan insanlardir. Secmenligin profesyonel bir is oldugunu bilmiyordum.

Yalçın Ayhan ayrıca Semih Kaya hakkında atılan şu tweeti de layketti. Bu, kadroya girememe tepkisi olarak yorumlandı

CjyrrF0UYAA6jUw.jpg

Cidden Semihnin kafa toplarini savunacak degilsin ya diyordum, hayret ettim simdi. Hala iste yaramaz istatestiklerle geliyorsun, 1,5 ne yani ya. Neyse iyi günler, istatestik sinavim var, okumaya devam.

Savunmak ile ne alakasi var, sana orada hava toplarinda organizasyon acisindan sikinti yasiyoruz dedim. Sana hepsinin kac hava topu kazandigini koydum. Demekki Semih´in zayif oldugunu görüyorsun, ama diger oyunculari görmek istemiyorsun. Orada kollektif bir sorun var... Iyi günler...

bok yesin yalcin
Galatasarayda 2 ay anca oynayabilmisti, allahin moronu
semihe laf edebilmesi icin 40 firin ekmek yemesi gerekir

Konuşulan Yalçın değil Terim ve Semih zaten.

Yalçın'a 1 satır bile yazılmaz.

En iyi Yalçın > herhangi bir Türk stoper

Prandelli döneminde Sabri kadro dişi kalmişti. Sonra nasil geri döndü peki. ve üstüne maaşi artti. Semih'inde maaşi yüzde 200 artmişti.:red:

Sabri Yönetim karari ile kadro disi kaldi, yönetim degisince de kadroya girdi yeniden. 6 yil sonra, biraz kimildayinca, ooo süper oynuyorcular cikti, adamda kerizledi kulübü. 15 yildir Galatasaray´da, tartismasiz banko oynadigi belki 3 sezonu vardir.

Semih cogu oyuncua karsilik, kulübe zorluk cikarmadi. Banko oynadigi ilk sene sonrasinda, yillik 300 bin eurodan 4 yillik sözlesmeye imza atti. Bazileri gibi, az kazaniyorum, o bukadar aliyor, bende bukadar almaliyim, demedi. 3-4 sene takimda diger oyuncularin 1/5 ücreti ile oynadi.

Yalçın Başakşehir'in takım savunmasında iyi iş çıkardı hakkını verelim ama kusursuz bir performans falan sergilemedi, yeri geldi Semih'in hatalarından çok daha fazlasını yaptı maç içerisinde.

İlk aklıma gelen Eskişehir maçı örneğin, o hataları Semih yapsa neler yazılırdı burada.

Sanki dünya üzerinde hata yapan tek stoper Semih, Türkiye'den de olağanüstü stoperler çıkıyor da onların yerine çağrılıyor gibi konuşmayın şurada.

Öyle ligde takımı az gol yemiş, hadi stoperi oradan seçelim falan diye olmuyor bu işler.

Üst Alt