Yaşamayanlar | BluTV | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yaşamayanlar | BluTV

cdd9fe_88f7de537e3a44fb9190ceb346868502~mv2.png

Yasamayanlar (2017) - IMDb

Yönetmen: Alphan Eşeli
Senaryo: Alphan Eşeli, Pınar Bulut
Yapımcı: Alphan Eşeli, BluTv
Oyuncular: Ayça Eren(Mia), Elçin Sangu, Kerem Bursin, Birkan Sokullu, Selma Ergeç, Cansu Kurgun(Ayşe), Serdar Orçin(Polis Memuru), Türkü Turan, Nilperi Şahinkaya, Efecan Şenolsun, Ataberk Öğe(Junkie)

Elçin Sangu ve Kerem Bursin gibi ünlü isimlerin yer aldığı ilk yerli vampir dizisi Yaşamayanlar’ın fragmanı yayınlandı.

Blu TV gibi internette hizmet vermeye başlayan platformların artması ile Türkiye’de dizi sektörü de farklılık göstermeye başladı. Televizyonda RTÜK tarafından sıkıntıya uğrayabilecek pek çok dizi projesi internet üzerinden yayınlanıyor. RTÜK, internet sektörüne de el attı atmasına, ancak TV sektörüne göre biraz daha esnek olduğunu söyleyebiliriz.

İnternetin özgürlüğünü kazanan Türk dizileri, yepyeni projelerle karşımıza çıkıyor. Son olarak Blu TV’de yayınlanacak ilk yerli vampir dizisi “Yaşamayanlar”ın ilk bölüm fragmanı yayınlandı. Başrollerinde Elçin Sangu, Kerem Bursin, Selma Ergeç, Birkan Sokullu gibi genç ve ünlü oyuncuların yer aldığı dizinin 1. bölüm fragmanı, bizlere kaliteli bir yapım çıkacağının sinyallerini veriyor.

Alphan Eşeli tarafından yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senaristliğini Pınar Bulut üstleniyor. 8 veya 10 bölüm olması beklenen dizinin bölümlerinin Türk dizileri gibi çok uzun değil, 20-40 dakika arasında olması bekleniyor. Şu anda çekimleri devam eden Yaşamayanlar’ın yayınlanma tarihi ise şimdilik bilinmiyor. Dizi hakkında yeni bilgiler geldikçe sizleri haberdar etmeye çalışacağız. Ülkemizde böyle yapımlar görmek, Türk sinema sektörü açısından bizleri mutlu ediyor.

ergen dizisi olacağa benziyor.

vampire diaries çakması ; ki orjinalini bile sevmem, gibi olacaksa hiç vaktimizi heba etmeyelim.

edit : 2.fragmanı izledim biraz gotik temalar taşıyor gibi , neyse hemen kötülemeyelim bari bir iki bölüm bakabilirim.

hadi bakalım bi vampir dizimiz eksikti o da oldu.
1.fragmanda intizarı mı gördüm gözlerim beni mi yanıltıyor. en son oynadığı kısa filmdeki kusursuz performansı ile formayı kapmış diye düşündüm.

baya taninmis oyuncular var, bol küfürlü, cekimi kaliteli sanip kalitesiz cikan bir dizi. Senaryo suan cok basit, sanki her yer cöp ve pislik icinde. ama genede bir iki bölüm daha bakmam gerek son karari vermek adina, en azindan bölümler uzun degil

25 dakika anca dayanabildim şimdi. Bu kadar kolpa olur yani. Kendilerince marjinal bir konuları, yakışıklı ve güzel oyuncuları olduğu için senaryoya ihtiyaç duymamışlar herhalde, uzaklara bakıp vampir dişi göstermek gibi çizgi film tadında sekanslar var inanılmaz tırt ya en son Anadolu Kartalları filminde bu kadar yükselmiştim püü sizin yapacağınız işe.

Drama/komedi/romantik dizi ve film + 2-3 senede bir askeri film. Bizim olayımız bu, ne gerek var vampire bilimkurguya falan ? Yapamıyoruz işte, yapsakta aşırı sakil duruyor orjinallik yok, efekt desen yok, özgün senaryo yok, koreografi yok, bütçe sınırlı... Ne gerek var ?

Youtubede bir Türk filminin (moğollu falan saçma sapan bir filmdi) sahnesinin yorum kısmında bir yabancı ''bu filmi çeken mi daha gerizekalı yoksa izleyen mi karar veremedim'' yazmıştı katılmamak elde değil.

Bir de mesela biz her şeyi çok basite indirgiyoruz, mesela hollywood'un bilimkurgu filmleri/dizileri konusunda başarılı olması ülkenin bilimde ileri olmasından bağımsız mı ? Tabiki değil. Veya ne bileyim özgün içerik üretememiz tesadüf mü ?

Üst Alt