yasn76ri8.jpg
Yasin Özdenak

Kaleci

Galatasaray11 Ekim 1948 İstanbul 'da doğdu.İstanbulspor'dan geldiği günlerde düşündürücüydü. Nasıl kendini toplar, nasıl olgunlaşır diye.. Zaman geçti kendine gelmeye başladı. Zaman geldi kale emniyetini sağladı. Daha sonra o kadar güvenilir bir kaleci haline geldi ki kurtardığı amansız şutlarla takımın moralini yükseltti.Yasin de kaleci olarak aranan bütün vasıflar vardı. Olduğu için de rakip forvetler için düşündürücü hale gelmişti. İyi yer tutuşları, top takibi ve blokajları ile akınları etkisiz hale getiriyordu. Ona gol atmanın mesele olduğu günler oluyordu. Hem de pek çok.. İlk iki yılını bir kenara itersek oynadığı maçlarda daima başarılı olmuş, Avrupai bir kaleci görünümü vermiştir. Galatasaray 'da kardeşleri Gökmen Özdenak (Forvet) ve Doğan Özdenak (Kaleci) olarak birlikte aynı kadroda yer almışlardır...Gün geldi Yasin Özdenak Amerika'nın dünyaca ünlü kulübü Cosmos'a transfer oldu. Ve burada uzun yıllar futbol oynadı.
 
gsyasin3si3.jpg
Eski Kalecimiz Yasin birlikte Galatasaray kalesini korudukları diğer arkadaşları olan Varol Ürkmez ve Nihat Akbay 'la da son derecede uyum ve Galatasaraylılık ruhu içerisinde görev yapmışlardır... İyi olanın kalecilik yaptığı ve hiç bir art niyet gözetilmeksizin takım menfaatleri doğrultusunda ilkeli davranmışlardır...
 
yasinzdenakfcseulom2.jpg
Yasin Özdenak

Eski Galatasaray KalecisiKaleci Yasin Özdenak 2008 yılı itibarı ile Kore'nin FC Seul Takımnda Kaleci Antrenörü olarak çalışmaktadır. Aynı takımda Şenol Güneş (Teknik Direktör) ve eski futbolcularımızdan Ceyhun Eriş 'te Ortasaha oyuncusu olarak başarılı çalışmaları ve oyunları ile kariyerlerini sürdürmektedirler....
 
Cevap: Yasin Özdenak ...!yassssiiinnnnn.jpg
Türkiye Liglerinde sakal modası da yukarıda görüldüğü üzre bizde bol miktarda 1970 'li yıllarda yaşanmıştı. Metin Kurt, Mehmet Özgül, Bülent Ünder, Yasin Özdenak, Gökmen Özdenak vb. gibi :)
 
Cevap: Yasin Özdenak ...!Edip Abi Yasin Özdenak Cosmos'da oynuyorken dönemin Cosmos oyuncuları kimlerdi. Pele'nin orada oynadığını biliyorumda diğerlerini bilmiyorum.
 
Cevap: Yasin Özdenak ...!Edip Abi Yasin Özdenak Cosmos'da oynuyorken dönemin Cosmos oyuncuları kimlerdi. Pele'nin orada oynadığını biliyorumda diğerlerini bilmiyorum.Burak'cım yanlış hatırlamıyorsam bir çok dünya yıldızı ile oynadı. İlk aklıma gelenler

Malum ; Pele, Chinaglia, Roberto De Oliviera, Steve Hunt, Hunter, Carlos Alberto, Backenbauer, Rivelino, Cruyff, Neeskens, Bogiçeviç emin değilim ama Keegan gibi futbolcular ile..
 
Cevap: Yasin Özdenak ...!Nekadar doğru bilmiyorum ama amerikada Pele ile oynadı filan yazıyordu sözlüklerde ilkkez böyle birşey okudum.
 
Yurtdışında yer edinmiş ender futbolcu/futbol adamıdır kendisi. Şuan da yanılmıyorsam Amerika’da yaşıyor.

Bir ara altyapıda çalışmış bizim ama kıymetini bilememişiz. Böyle adamlar lazım bize.


GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Üst Alt