# Yasin Öztekin - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Yasin Öztekin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yasin Öztekin

Biliyorum, Shaqiri gelirse bize daha çok Yasin tarzı bir adam lazım rotasyonda, Fatih Hoca Yiğit'i forvet olarak kullanmayı düşünüyorsa o da olur tabii ki.

Cevap: #Yasin Öztekin

Yasin Öztekin'i kesinlikle almalıyız. Ayaklarına hakim, şutları iyi, çok yetenekli bir futbolcu. Ters çalım vs. hepsi mevcut kendisinde. Kaçırmamalıyız.

İzlediğim her maçta iyiydi bu adam. Ama havhav ağzını 10 milyon eurodan açar kapısını çalsak.

Bu adam Dortmund'da çok daha iyiydi.Adamı Almanya tanıyor ama Gençler'de performansı sürekli geriliyor.

Borges'in 1 sene önceki yazısı

Geçen Yasin Öztekin'in transfer haberini okudum ve hatta dün golünü de attı. Geç kaldık biraz ama hemen söylemek isterim ki üzerinde durulması gereken bir yetenek olduğunu düşünüyorum. Geçen sene Klopp onu birinci takıma hazırlar iken hemen herkes bir yeteneğin yukarı çıkmasını bekliyordu aslında. Gerek Schmelzer/Greusskreutz'un formu gerekse de takımın üst düzey performansının değişikliğe izin vermediği ortam onu Dortmund dışına yolladı. Hali hazırda Dortmund'un alt takımında en çok maç yapan oyuncu olsa gerek zira 23 yaşını da çoktan geride bıraktı.. Artık çıkması gerekiyordu o Türkiye Süper Ligi'ni tercih etti..

Bir gurbetçi aldığınız vakit aslında daha çok sormanız gereken soru gelişimini ne kadar tamamladığıdır. Yasin için artık futbol oynama zamanı gelmiştir. Klopp'un bir ara çok fazla üzerinde durduğu ismi doğru bir şekilde Gençlerbirliği transfer etti. Eski Bochum'lu hocasının dilinden de konuşacağı için başarılı olacağını düşünüyorum.

Bugün Aachen maçının öncesinde Eric Meijers, oyuncusu Bilal Çubukçu hakkında konuşuyordu. Kariyerini ortaya koyar iken Türkiye kısmını aynı zamanda gelişiminine ket vurulduğu zaman dilimi olarak anlatıyordu ki sorun aslen budur.

Mehmet Demirkol bunun üzerinde her zaman durur ve ayrı bir önem atfeder bu noktaya. Biz oyuncuları daha çok geriletiyoruz. Mesut'ların yeteneğine sahibiz ama onları Avrupa'nın devlerinde oynayabilecek şekilde hazırlayamıyoruz. Potansiyelinin çok çok azına razı oluyoruz bir bakıma. Arda Turan'ın Manchester United'da oynamayaz oluşunun nedeni yeteneği değil eğitimidir. Cristiano Ronaldo, Nasri'nin bugün üst düzey takımlarda oynaması yeteneğinden çok erken yaşta o yeteneği gerekli eğitim ile hazır hale getirebilmesidir. Modern futbolda bir gerçek varsa o da büyük takımların büyük topçuların olmazsa olmazı doğru eğitim almış futbolcudur. Yeteneksizini görebilirsiniz ama başına buyruğu zor..

Galatasaray Cenk Tosun ile ilgileniyor, aldı alacak gibi. Her iki ayağını da kullanan ve genç milli takımlarda boy göstermeye başlamış yetenekli bir oyuncu aslında. Tuchel de onu Mainz'a istiyor. Şimdi bu oyuncu Mainz'a giderse nasıl olur ya da Galatasaray sonrası ne şekilde.. ?

Çok haklı.

Cenk Tosun'un bugünkü hali bile herşeyi özetliyor. :yenieek:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt