# Yasin Öztekin | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Yasin Öztekin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ara transfer döneminde sürekli yerli oyuncu transferinden bahsediyoruz, ben de özellikle son haftalardaki müthiş performansına istinaden Yasin Öztekin'i analiz etmek istedim.

1987 doğumlu olan Yasin, futbola Almanya'nın yerel takımlarından Scharnhorst'ta başladı ve 1996 yılında Almanya'nın köklü klüplerinden Dortmund'a transfer oldu. 19 yaşına kadar çeşitli alt yapı gruplarında mücadele eden Yasin, 2006 yılından itibaren Dortmund'un ikinci takımında forma giymeye başladı.

İlk iki sezonunda 40 maçta 2 gol kaydeden futbolcu, bir sonraki sezonunda ise 30 maçta 10 gol kaydetti. Bu sezonun ardından Dortmund teknik direktörü Klopp'un dikkatini çekip A takıma yükselse ve bir kaç maçta forma giyse de önündeki etkili oyunculardan dolayı forma şansı bulamadı.

2010-2011 sezonunun devre arasında Zum**** tarafından Gençlerbirliği'ne getirilen Yasin, Gençlerbirliği formasıyla çıktığı ilk maçtan itibaren kalitesini göstermeye başladı.

Oetztekin.jpg

Yasin'in asıl performansını ise bu sezondan itibaren göstermeye başladığına inanıyorum. Pektemek'in gidişiyle birlikte sık sık hücumun sol tarafında yer buluyor kendisine. Etkili dribblingleri ve şutları özellikle dikkatimi çekti, en önemlisi de takım için oynayan bir oyuncu. Her ne kadar gösterdiği bu performans kısa bir dönemi kapsasa da bu tip takım için oynayan ve akıllı oyuncuların ligimizdeki her takımda forma bulabileceğini düşünüyorum.

Başlarda orta saha olarak oynamış olsa da hücumun her bölgesinde oynayabileceğini düşünüyorum ve şartlar sağlandığı taktirde Yiğit Gökoğlan, Turgut Doğan Şahin gibi adamlardansa bu adamın alınması taraftarıyım, belki zor olacak ama bildiğim kadarıyla sezon sonunda sözleşmesi bitiyor, erken davranırsak aklını çelebiliriz.

Bu arada belirteyim bu sezon 16 maçta 4 gol, 1 asistlik performans göstermiş olsa da, maç içinde her an oyunun içinde olmaya çalıştığını söylemeliyim. Bize karşı oynadığı maçta da fena değildi.

Ek olarak ilginç bir nokta var Yasinle ilgili. Real Madrid ile oynadıkları ve 5-0 kaybettikleri maçın ardından Cristiano Ronaldo, stil olarak kendisine benzetmesi dolayısıyla Yasinle forma değiş, tokuşuna gitmiş. :)

ron_ysn_byk.jpg

Video isteyene elimde sadece şu var. Son maçlardaki gollerini Lig Tv'nin sitesinden izleyebilirsiniz, dilerseniz, jeneriklik golleri var.

[video=youtube;ee-dtSdIrOU]https://www.youtube.com/watch?v=ee-dtSdIrOU[/video]

Künye

İsim : Yasin Öztekin

Boy: 1.80

Pozisyon : Orta Saha, Forvet​

Cevap: Yasin Öztekin

Devre arasında takımından ayrılacagını acıklayan Alexi yazdıgımda konu anında transfer önerilerine sallanıyor, lig'de kalbur üstü takımların gözümüzün önünde olan Muhammet ve Yasin gibi banko oyuncuları icin ayrı ayrı baslıklar acılıyor. Gelmesini umdugum bir oyuncu ayrı, ama hocanın zaten farkında oldugu oyuncular bunlar.

Ronaldoyla forma degistirdiyse tamamdir..

Saka bir yana..

Kazim a iyi alternatif olur bence.. Top ayaginda iyi suruyor, adam geçme yetenegide var. Maliyeti elverisliyse dusunulebilir..

Devre arasında takımından ayrılacagını acıklayan Alexi yazdıgımda konu anında transfer önerilerine sallanıyor, lig'de kalbur üstü takımların gözümüzün önünde olan Muhammet ve Yasin gibi banko oyuncuları icin ayrı ayrı baslıklar acılıyor. Gelmesini umdugum bir oyuncu ayrı, ama hocanın zaten farkında oldugu oyuncular bunlar.

Muhammet konusu açılalı 1 yıldan fazla oldu, Yasin'i de bilmeyen çok fazla adam vardır emin ol, böyle gereksiz laf sokma çabalarına girmenin lüzumu yok. Alex ile ilgilide analiz yapmış olsan kaldırılmazdı, geçelim bunları.

Muhammet konusu açılalı 1 yıldan fazla oldu, Yasin'i de bilmeyen çok fazla adam vardır emin ol, böyle gereksiz laf sokma çabalarına girmenin lüzumu yok. Alex ile ilgilide analiz yapmış olsan kaldırılmazdı, geçelim bunları.

Olayı kişiselleştirmen nereden geldiğimi anlamana engel oluyor. Gerekeni yazdım. Kimlik bilgisini ve oynadığı kulüpleri yazmam neyi değiştirirdi bilmiyorum veya mod olarak çoğu konuda yaptığınız gibi bir editleme yapsaydınızda olurdu.

Olayı kişiselleştirmen nereden geldiğimi anlamana engel oluyor. Gerekeni yazdım. Kimlik bilgisini ve oynadığı kulüpleri yazmam neyi değiştirirdi bilmiyorum.

Olayı kişiselleştiren sensin, Alex'i Dünya tanıyor, analiz yapmış olsan o konu her türlü kalır, gelip Muhammet'in konusuna ve bu konuya laf yapıyorsun -ki bu bana laf attığını gösterir-, Muhammet'in konusunu açtığımda Muhammet'in adı bile geçmiyordu hiç bir yerde. Yasin'de bu sezonla birlikte ilk defa bu kadar fazla şans bulan bir oyuncu ve emin ol tanımayan çok kişi var. Eğer eleştiri yapacaksan saygım var konuna yapılanla ilgili ki mevzudan haberim bile yok ama bu tip "Şu kapatılmıyor, bu kapatılıyor." olaylarına girersen buna saygım yok açıkçası. Neyse, uzatmanın lüzumu yok, yaparsın bir Alex analizi, birleştirilmez hiç bir konuyla.

Olayı kişiselleştiren sensin, Alex'i Dünya tanıyor, analiz yapmış olsan o konu her türlü kalır, gelip Muhammet'in konusuna ve bu konuya laf yapıyorsun ki Muhammet'in konusunu açtığımda Muhammet'in adı bile geçmiyordu hiç bir yerde. Yasin'de bu sezonla birlikte ilk defa bu kadar fazla şans bulan bir oyuncu ve emin ol tanımayan çok kişi var. Eğer eleştiri yapacaksan saygım var konuna yapılanla ilgili ki mevzudan haberim bile yok ama bu tip "Şu kapatılmıyor, bu kapatılıyor." olaylarına girersen buna saygım yok açıkçası.

Alexi dedigin gibi bütün dünya tanıyor, iste tam olarak bu yüzden herhangi bir analize gerek duymadım. Oyuncunun kalibresi ve transfer konumu birlestiginde kacınılmaz bir fırsat oldugu icin bir baslık actım. Ama forumda ufak tefekte olsa emek sahibi olmama bile saygı gösterilmeden konu silinip ortadan kayboluyor. Direk silinecegine kısa bir editle uyarısı icin sitede illa da Scout mu olunması gerekiyor anlamadım ki.

Muhammetin konusunda haklı olabilirsin. Ne zaman acıldıgına dikkat etmedim, ilk sefer gecenlerde denk geldim. Yasin ise gercekten'de gereksiz bir konu. Hoca bunları bilmiyorsa bu isi bırakıp gitsin zaten, ki öyle olmadıgını herkes bilir.

Alexi dedigin gibi bütün dünya tanıyor, iste tam olarak bu yüzden herhangi bir analize gerek duymadım. Oyuncunun kalibresi ve transfer konumu birlestiginde kacınılmaz bir fırsat oldugu icin bir baslık actım. Ama forumda ufak tefekte olsa emek sahibi olmama bile saygı gösterilmeden konu silinip ortadan kayboluyor. Direk silinecegine kısa bir editle uyarısı icin sitede illa da Scout mu olunması gerekiyor anlamadım ki.

Muhammetin konusunda haklı olabilirsin. Ne zaman acıldıgına dikkat etmedim, ilk sefer gecenlerde denk geldim. Yasin ise gercekten'de gereksiz bir konu. Hoca bunları bilmiyorsa bu isi bırakıp gitsin zaten, ki öyle olmadıgını herkes bilir.

Mevzuyu bilmiyorum ama emeğine göz göre saygısızlık yapıldığını sanmıyorum, bir hata olmuştur.

Amacım o tip bir öneri değilki Yasin konusunda, forumda haberi olmayanlar olduğu için, tanıtmak istedim.

Geçen yıl forvet oynuyordu bu yıl sol kanat zaten 2 mevkiyede ihtiyacımız var gelirse hayır demem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt