Yemeksepeti.com 589 Milyon Dolar'a Satıldı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yemeksepeti.com 589 Milyon Dolar'a Satıldı!

Yemek-Sepeti-Delivery-Hero-700x306.jpg

Türkiye internet sektörünün en büyük firmalarından Yemeksepeti.com, Berlin merkezli global online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından satın alındı. Anlaşma çerçevesinde Yemeksepeti’nin tüm hisseleri 589 milyon dolar toplam değerleme üzerinden Delivery Hero’ya geçti. Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’ın Yemeksepeti’ndeki mevcut görevine devam edeceği, ayrıca Delivery Hero’nun yönetiminde de aktif rol üstleneceği açıklandı.
Yemeksepeti satın almasıyla aktif olduğu ülke sayısını 32’ye çıkaran Delivery Hero, 100 binden fazla restoran barındıran ağıyla ayda yaklaşık 10 milyon siparişe aracılık ediyor. 2001’de kurulan Yemeksepeti’yse, bugün Türkiye dahil 8 ülkede hizmet veriyor.
Rocket Internet tarafından kurulan ve hissedarı olduğu Delivery Hero’yu da kapsayan Global Online Takeaway Group, Yemeksepeti’ndeki yüzde 11.4’lük Rocket hissesini de kapsıyordu. Bu son satın almayla Yemeksepeti 8 ülkeyle ağ içindeki en çok işlemi gerçekleştiren üçüncü şirket konumuna yükseldi.

Kaynak: Webrazzi.com

Vay be bir fikir sonucu 3-5 tıkla kurulan bir şirket servet değerinde satılıyor. Gerçek girişimcilik sanırım böyle birşey.

GT-I9300 Tapatalk

Öyle bir büyümüştü ki adamlar Beşiktaş semtinde boğaz manzaralı çalışma kampüsü kurmuştu :) Nevzat zaten köşeydi iyice köşe oldu böylelikle :asd22:

Senden de bekliyoruz böyle bir atılım, mesleğin sayılır bu işler.
Bu kadar büyük çaplı olmasa bile ben de şu e-ticaret olayına girerdim eğer sağlam bir sermayem olsaydı ama malesef o da bende yok :) 5-10 sene öncesine kadar çok küçük sermayeler ile girip büyüyen firmalar da var lakin günümüzde iyi sermaye yatırmadan zor çünkü e-ticaret sektörü ülkemizde de oldukça ilerledi ve pasta kapışıldı zaten :) Bu pastadan pay alabilmek için artık sermayeli girmek gerekiyor. Benim bir arkadaş var mesela 6-7 sene önce mutfak ürünleri satan bir e-ticaret sitesi kurdu. Tek başına girdi. İlk 3 sene süründü ve hiçbirşey kazanamadı lakin şimdi 2 milyon ciro yapıyor senelik :red: Teknik bilgisi falan da yok yani yanlış anlama olmasın :asd22:

Evinde pijamasını çıkartmadan senelik 1 milyon lira kazanan adam tanıyorum ya, yaptığı iş arkadaşlık çöpçatanlık sitesi falan.

Bu kadar büyük çaplı olmasa bile ben de şu e-ticaret olayına girerdim eğer sağlam bir sermayem olsaydı ama malesef o da bende yok :) 5-10 sene öncesine kadar çok küçük sermayeler ile girip büyüyen firmalar da var lakin günümüzde iyi sermaye yatırmadan zor çünkü e-ticaret sektörü ülkemizde de oldukça ilerledi ve pasta kapışıldı zaten :) Bu pastadan pay alabilmek için artık sermayeli girmek gerekiyor. Benim bir arkadaş var mesela 6-7 sene önce mutfak ürünleri satan bir e-ticaret sitesi kurdu. Tek başına girdi. İlk 3 sene süründü ve hiçbirşey kazanamadı lakin şimdi 2 milyon ciro yapıyor senelik :red: Teknik bilgisi falan da yok yani yanlış anlama olmasın :asd22:

essah bir projeynen kredi vb almayi dene m8?

Üst Alt