Yeni Araba Almayı Düşünüyorum Öneriler - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Araba Almayı Düşünüyorum Öneriler

Cevap: Yeni araba almayı düşünüyorum, öneriler (EMRE SAYKAL DANIŞMADAN ÇAĞRILIYORSUNU

Tekrar diyorum al Volvo bak keyfine. :p

Volvo'yu çekip çevirmek kolay iş değildir yalnız, onu belirteyim. Olay sadece benzin-mazot olayı değil. Muayenesi, bakım tutumu, yedek parçası falan nerdeyse Mercedes'ten daha pahalı bir araçtan bahsediyoruz :)

Cevap: Yeni araba almayı düşünüyorum, öneriler (EMRE SAYKAL DANIŞMADAN ÇAĞRILIYORSUNU

Volvo düz vites ile otomatik vites fiyat farkını abartmış. Cidden 30.000TL fark var. Gerçekten niye öyle yapmışlar anlamadım.

Bu arada C5 alabilirsin olm. C5'de hidropnömatik sistem mevcut. Bin başka arabaya binmezsin. :D Gerçekten düşün C5'i.

Lancia Delta al diyeceğim motor multijet ama şanzıman sistemi Punto ve Bravo'yla aynı. Kısaca Fiat'ın biraz lüks versiyonu.

Bu arada Peugeot hiç sevmem ama arkadaşım 508 aldı, büyük fln ama araba gerçekten çok iyi. Yine de ona verceğim parayı C5'e verir süspansiyon ve yol tutuş sisteminin tadını çıkarırdım tabi orası ayrı.

Laguna çok taş bir araç EDC sistem var en çok tutulan otomatik şanzımanlardan birisi sorunsuz.

Çeşit çok anlayacağın.

Eleme yapmak gerekirse Volvo S40-C4 veya DS4-C5-Laguna oldukça iyi seçenekler. Ha bir de Golf 6'da hesapda bulunsun.

volvo servisi cok iyi ama. servise gonderilen arabanin ne kadar gereksiz seyi varsa degistiriyorlar. asil degismesi gereken seye dokunmuyorlar ama. :ka21: sonra da abuk subuk "polen filtresi 900 LIRA" diye faturalar gonderiyorlar.

Volvo'yu çekip çevirmek kolay iş değildir yalnız, onu belirteyim. Olay sadece benzin-mazot olayı değil. Muayenesi, bakım tutumu, yedek parçası falan nerdeyse Mercedes'ten daha pahalı bir araçtan bahsediyoruz :)

Orası öyle de, onu öğrendim detaylıca geçen gün arkadaşımdan S40'ı var. Şuan sanki VW-Peugeot ucuz mu bakımda? Servise gerek yok, iyi bir Volvo ustası bulunursa bence sorun çıkmaz. Volvo'nun sadece ağır bakım diye tabir edilen (trigiyer) vs... olan bakımları biraz tuzlu. Onun dışında her 15.000-20.000'de yaptıracağın standart filtreler, yağ balata vs... olayları abartıldığı kadar değilmiş. Aksesuar da pahalı bir de. Mesela dikiz aynan kırıldı yeni alacaksın o zaman geçmiş olsun. Ama o kaliteye ve o konfora değer bence.

Orası öyle de, onu öğrendim detaylıca geçen gün arkadaşımdan S40'ı var. Şuan sanki VW-Peugeot ucuz mu bakımda? Servise gerek yok, iyi bir Volvo ustası bulunursa bence sorun çıkmaz. Volvo'nun sadece ağır bakım diye tabir edilen (trigiyer) vs... olan bakımları biraz tuzlu. Onun dışında her 15.000-20.000'de yaptıracağın standart filtreler, yağ balata vs... olayları abartıldığı kadar değilmiş. Aksesuar da pahalı bir de. Mesela dikiz aynan kırıldı yeni alacaksın o zaman geçmiş olsun. Ama o kaliteye ve o konfora değer bence.

Bunda hemfikiriz..

Cevap: Yeni Araba Almayı Düşünüyorum Öneriler

Reis, volvo s40 al, 63 binden başlıyor fiyatlar, 68-70 bin liraya çok güzel donanımlı bir s40 alabilirsin. 1.6 dizel, 115 ps, 270 tork. Düz vites ama en azından saçma sapan bir araba değil. Yakıt tüketimi ortalama 4.3. Tabi bunlar yazan rakamlar, yakan rakamlar ise ortalama 5,5 - 6 falan. Captiva gibi araçlara, jip zannedip sakın bulaşma. Zaten şehir içi kullanımda otomobil kullanmak varken böyle arabalara yönelmek saçma ve konforsuz.

Bugün sıfır almaya kalksam sanırım Ford Fiesta alırdım. Aşırı bi konforu yok ama bence İstanbul trafiğinde uygun bir araç.

1.6 Dizel Leon DSG al,araba değiştirmek istemessin.Bana öyle oldu şahsen.

hocam bence citroen ds4'ü al. anladigim kadariyla gönlünde ondan yana. 3-5 kurus tasarruf yapacagim diye baska araba alma. ds4'ün sana katacagi manevi deger, kaybedecegin maddi deger den cok daha fazla inan bana.

sonra dan almadim diye pisman olursun! kalbinin sesini dinle :ask:

7 kişilik al. Malum kalabalık bir grubuz.

Q7 alacak öyleyse..

audi-q7-seats-photos.jpg

Land Rover FREELANDER! Al 2. elden keyfine bak.2. el alırsan fazla değer de kaybetmez.Mütevazi gözüken ama son derece güçlü bi araç.Sürüş keyfi son derece yüksek.Alıpta memnun kalmayan görmedim....

Siz şunu gördünüz mü? Umut bundan al lan. :ask:

bmw_3_pickup_5-1024x682.jpg

04-bmw-m3-pickup-kgp-mar-1.jpg

bmw_3_pickup_6-1024x682.jpg

O ne lan 3 serisinin pickupı falan mı?

Ya DS4 cidden güzel gözüküyor onunla Giuletta arasında gidiyorum.

Tiguan'ın kasası değişiyor diye ondan vazgeçtim. Captiva da çok yakıyor ve cidden o paraya değecek bir performans ortaya koymayan uyduruk bir jip.

Selim, otomatik vites istiyorum çok köprü trafiğine vs. girdiğim için ve S40'ın otomatiği tam 100 milyar. Ana araca daha o parayı harcamaya hazır değilken daha yedek arabayı değiştirip S40 alırsak sıkıntı çıkar evde. :)

Emre dalıcam sana ha ulan Citroen Citroen diye tutturdun DS4'le geldim karşına bana DS4'ten başka her Citroen modelini önerdin :(

Babam da Peugoet 508'i söyledi bu arada da araba çok yakıyor ve çoğu kişi memnun değilmiş arabadan. Ayrıca Peugoet tarzım değil RCZ olmadığı sürece :cool:

Olm DS4 güzel de, sen bir C4 ve C5'i test et birşeyler yap bi bak. C5'in yol tutuşuna fln hasta olursun zaten emsali hiç bir araçta öyle yol tutuş yok.

O ne lan 3 serisinin pickupı falan mı?

Ya DS4 cidden güzel gözüküyor onunla Giuletta arasında gidiyorum.

Tiguan'ın kasası değişiyor diye ondan vazgeçtim. Captiva da çok yakıyor ve cidden o paraya değecek bir performans ortaya koymayan uyduruk bir jip.

Selim, otomatik vites istiyorum çok köprü trafiğine vs. girdiğim için ve S40'ın otomatiği tam 100 milyar. Ana araca daha o parayı harcamaya hazır değilken daha yedek arabayı değiştirip S40 alırsak sıkıntı çıkar evde. :)

Emre dalıcam sana ha ulan Citroen Citroen diye tutturdun DS4'le geldim karşına bana DS4'ten başka her Citroen modelini önerdin :(

Babam da Peugoet 508'i söyledi bu arada da araba çok yakıyor ve çoğu kişi memnun değilmiş arabadan. Ayrıca Peugoet tarzım değil RCZ olmadığı sürece :cool:

Çakma TT :)

Bu arada DS4 yakında Scirocco gibi ayağa düşer, benden söylemesi..

Volvo düz vites ile otomatik vites fiyat farkını abartmış. Cidden 30.000TL fark var. Gerçekten niye öyle yapmışlar anlamadım.

Bunun tek sebebi vergi. O arabalar arasında gerçekte 2000-3000 tl falan fark var ama vergiyle birlikte iki-üç bin liralık fark yirmi-otuz bin lira oluyor.

Olm DS4 güzel de, sen bir C4 ve C5'i test et birşeyler yap bi bak. C5'in yol tutuşuna fln hasta olursun zaten emsali hiç bir araçta öyle yol tutuş yok.

C5 alanlar 3000-5000 km'deki araçlarını değiştirmek istiyorlar. Yüksek hızlarda falan oldukça sorunluymuş duyduğuma göre.

Üst Alt