Yeni Araba Almayı Düşünüyorum Öneriler | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Araba Almayı Düşünüyorum Öneriler

Ekim kampanyalarından yararlanıp evdeki ikinci arabayı değiştirmek istiyorum Polo'yu satıp. İlk öncelik olarak araba sık sık kullanılacağı ve sık sık köprü trafiği göreceği için otomatik vites araç bakıyorum. Günde okul git-gel köprü trafiğiyle birlikte araba 80 km yapıyor olsa da hesaplamalarıma göre dizel ile benzin arasında haftalık 15 lira maksimum kar sağlıyorum ki aradaki 5-6 bin lira fark cidden fazla oluyor bu farkı görünce.

Şu ana kadar şu arabalara baktım;

Citroen DS4 = Araba müthiş gözüküyor, harbi bayıldım. Otomatik-dizeli genel yakıt tüketimi olarak 4.4 yakıyor :eek::eek: 156 begirlik olanı var ki benzinli onda da 6,2 yakıt tüketimi var. 60-65 lira arası değişiyor fiyatı. Şu anda favorim durumunda ne yalan söyleyeyim.

Alfa Romeo Guiletta = 1.4 170 begir benzinli olanını beğendim, 26.000 euro fiyatı ki 63 liraya falan denk geliyor. Sunroofu da bedavadan veriyorlar :D Ama yakıt tüketimi biraz fazla olabilir diye düşünüyorum. Dizelinin ise otomatik vitesi yok maalesef.

Chevrolet Captiva = ÖTV farkını onlar veriyor, artı Nisan 2012'de ödemeye başlıyorum. 2 motor 150 begir otomatik vites. 84-86 lira gibi fiyatı şu anda.

Volkswagen Golf = Dizeli 60-65 lira ki Golf yerine DS4 almayı tercih ederim kesinlikle. 1,4 TSI'nı beğendim; 122 begir olması bir avantaj ama 8,2 litre yakıt tüketimini şehir içi çok da beğendim diyemem.

Volkswagen Tiguan = Euro= 2.00 TL Tiguan kampanyası. 2,0 140 begir dizel otomatiği 83-84 milyara denk geliyor.

40-80 bin arası her öneriye açığım. Ama fiyat olarak üst limiti zorlayan arabaların jip olmasını tercih ederim (Bkz: Captiva-Tiguan)

Emre'ciğim yavrum en büyük katkıyı senden bekliyorum, Citroen aşkını bir kenara bırakıp senden güzel öneriler ve objektif yorumlar bekliyorum. Ama tekrar söylemeliyim ki DS4'e cidden bayıldım. Citroen'de inanılmaz bir gelişme var, DS ürün gamı cidden çok çok başarılı olmuş.

Cevap: Yeni araba almayı düşünüyorum, öneriler (EMRE SAYKAL DANIŞMADAN ÇAĞRILIYORSUNU

c sınıfı araçta seat leon 1.6 lt TDI CR 105 hp DSG otomatik Style fiyatı : 55.400 tl

SUV Modelde tıguan 2.0 dizel otomatik derim.

Cevap: Yeni araba almayı düşünüyorum, öneriler (EMRE SAYKAL DANIŞMADAN ÇAĞRILIYORSUNU

madem tavsiye istiyorsun, araba için ayırdığın para da 80.000 TL ;

20-25000'e 2002 model temiz bir bmw 3.16 al, paranın geri kalanını ihtiyacı olan insanlara ve hayvanlara ver. bu yapılması en doğru iş olur.

Saygıyla selamlıyorum Umud;

Citroen DS4 = Araba müthiş gözüküyor, harbi bayıldım. Otomatik-dizeli genel yakıt tüketimi olarak 4.4 yakıyor 156 begirlik olanı var ki benzinli onda da 6,2 yakıt tüketimi var. 60-65 lira arası değişiyor fiyatı. Şu anda favorim durumunda ne yalan söyleyeyim.

DS4 güzel hoş araba yanlız ben derim ki, Citroén alacaksan, bir bayisinden C4 için test sürüşü randevusu alman. C4'ü test sürüşüyle bir dene, çok şey fark edeceksin. Kabine ses sıfıra yakın giriyor. Kapılar kasa vs... kısaca yeni C4 harika. Dizel alırsan start/stop sistemli alırsın İstanbul trafiğinde 1 dakika üzeri durduğunda motor otomatik kapanır frenden ayağını çektiğin an anında çalışır aşırı bir tasarruf yapar.

Alfa Romeo Guiletta = 1.4 170 begir benzinli olanını beğendim, 26.000 euro fiyatı ki 63 liraya falan denk geliyor. Sunroofu da bedavadan veriyorlar Ama yakıt tüketimi biraz fazla olabilir diye düşünüyorum. Dizelinin ise otomatik vitesi yok maalesef.

Alfa Romeo iyi arabadır ama Türkiye pazarında parçası bulunmuyor ve parçası pahalı dedikodusu normalde Fiat ile aynı olan parça fiyatlarını uyanık satıcılar yüzünden 3 katı pahalı satılmasına neden oluyor ve mekanik arızası diğer araçlara göre daha çok diye biliyorum, başına dert alma.

Chevrolet Captiva = ÖTV farkını onlar veriyor, artı Nisan 2012'de ödemeye başlıyorum. 2 motor 150 begir otomatik vites. 84-86 lira gibi fiyatı şu anda.

O tarz suv arıyorsan kesinlikle Nissan Qashqai derim.

Volkswagen Golf = Dizeli 60-65 lira ki Golf yerine DS4 almayı tercih ederim kesinlikle. 1,4 TSI'nı beğendim; 122 begir olması bir avantaj ama 8,2 litre yakıt tüketimini şehir içi çok da beğendim diyemem.

Golf'e 60-65.000TL ben olsam vermem. Ayrıca DSG şanzıman sorun çıkardı mı vay haline. Almanya'dan siparişle geliyor vs...

Volkswagen Tiguan = Euro= 2.00 TL Tiguan kampanyası. 2,0 140 begir dizel otomatiği 83-84 milyara denk geliyor.

Yorum yapamam ama ben olsam almam. Captiva al daha iyi derim ama.

Ayrıca 60-70.000TL'yi gözden çıkarıyorsan belki sıfırına yeter mi bilmem ama yeter sanırım 1.6d Volvo S40 al. Al yani ondan sonrasına karışma.

Hatta 2008-2010 model temiz bir ikinci el S40'da alabilirsin. Yani 40-55.000TL arasına. Km'si orjinal 10-50.000 civarı bulursan al yani. Onun dışında yeni Focus'da oldukça iyi ama fiyat olarak sıkıntılı. O paraya ben Volvo fln alırım işte.

Akşam daha detaylı birşey yazarım idare et şimdi. :D

Fiyatini Turkiyede bilmiyorum ama, ekonomik ve guzel bir araba istiyorsan git bir Seat Leon 1.6TDI

veya Seat Leon 1.9TDi al.

Abi Captiva alma ! Çok net söylüyorum umarım Captiva almazsın.Land Rover Freelander al dicem ama pahalı kaçar.O söylediklerin arasında Gulietta çok hoşuma giden bir araba...

ulan bu paralra ml 2012 aliniyor pehhhh

ayaklanin olum bisi yapin

Ancak ben olsam 2. el alırdım bunu da söylemeliyim.Sıfır Tiguan ya da Captiva alacağına 2008 model yeni kasa Land Rover Freelander alabilirsin aynı paralara...

Hocam Alfa Romeo'yu bence listenden çıkar, Citroen iyidir, Chevrolet'lerden uzak dur.

Volkswagen de güzeldir, Birde Ford Kuga'ya bak istersen, üst limiti zorlar ama biraz, 81 bin civarıydı, yeni zam ile artmıştır tabi :D

BMW 1er al.

Dizelini babam kullaniyor canavar gibi araba 6 vites 5 litre tüketimi var.

Türkiyedeki fiyatini maglesef bilmiyorum.

Stop and Go mevcut.

BMW 1er al.

Dizelini babam kullaniyor canavar gibi araba 6 vites 5 litre tüketimi var.

Türkiyedeki fiyatini maglesef bilmiyorum.

Stop and Go mevcut.

En kötü 1 serisi 63.000TL civarından başlıyor yeni kasası. Dizel fln derken 75-80.000'i bulur. 1 serisine o para verilmez. Yani yurt dışında alınır da, burada alınmaz.

Kanka senin yeni kasa 3.20 hayali yalan oldu heralde?:eek:Yazdıkların arasında sana en çok gidecek olan DS4.Fransız sevmesem de eğer yazdıkların arasından seçim yapacaksan DS4 al derim.:ask:

En kötü 1 serisi 63.000TL civarından başlıyor yeni kasası. Dizel fln derken 75-80.000'i bulur. 1 serisine o para verilmez. Yani yurt dışında alınır da, burada alınmaz.

Yeni 1 serisimi kötü ?

Biz cok memnunuz. Eski 1 benzinlide vardi o biraz fazla yakiyordu...

İkinci el almada bir mana göremiyorum, 2012'de ötv vergisi 37'den 45'e geçtikten sonra ikinci el piyasası daha da kızışacak, artık bütün ikinci el arabalar galeriden. Hepsinde bir sorun var. Hazır ÖTV vergisi de artmadan sene sonu indirimlerine de denk getirdiğim takdirde 60.000 liraya sıfır bir araç almayı tercih ederim.

Emre C4 ile DS4 arasındaki farkları söyler misin o zaman bana? DS4'de C4'de saydığın özellikler yok mu? DS4 benim bildiğim kadarıyla daha gelişmiş modeli.

Seat Leon bence fazla apaçi bir araba, yoksa beğeniyorum ne yalan söyleyeyim ama o parayı vermem. Opel ise Insignia olmadığı sürece alma gereği duymam.

Kanka senin yeni kasa 3.20 hayali yalan oldu heralde?:eek:Yazdıkların arasında sana en çok gidecek olan DS4.Fransız sevmesem de eğer yazdıkların arasından seçim yapacaksan DS4 al derim.:ask:

Polo'yu değiştiriyorum İnan'ım, Tucson'u değiştirirken 3.20D yeni kasa tekrar gündeme gelecektir bir dahaki yaza (ki gelişi de Eylül'ü falan bulur yeni kasanın zaten) ama yeni ötv vergisiyle almayı düşünmüyorum şahsen. 3.15D gelirse birinci araba olarak ona akarım ama.

Tiguan seneye kasayı komple değiştirecek.

Üst Alt