Yeni Renault Clio 4 - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Renault Clio 4

Cevap: Yeni Renault Clio 4

Dizel motorda Renault-Fiat ile birlikte tüm piyasayı silip süpürüyor. DCİ ve Multijet TDCİ motordan kat kat iyi ve performanslı motorlar. Bunu ben demiyorum, veriler mevcut. Bir arabanın çok satması, o arabanın iyi olduğu anlamına gelmez ki. Ayrıca nefes alarak konuşursak daha güzel olur. 1.2 motor gayet yeterli ve gidiyor.

Amacı yarış yapmak olanlar zaten gidip RS serilerine yöneliyor. Şehir içi için, B segment ve 1.2 motor hem fiyat, hemde kullanım kolaylığı olarak Avrupa'da çok satıyor ve zaten mantıklı. Çünkü Avrupa'da egzoz emisyonuna göre vergi sistemi var. Ve 0.99turbo, 1.0, 1.2 gibi motorlara talep çok.

Ayrıca Clio 4'ün 0.99'luk versiyonunu da sürmeni tavsiye ederim.

Clio 4 parası az olanlar için en iyi seçenektir çünkü;

Yılların verdiği marka güvencesi altında en boş paketinde, yani 29.990TL'lik paketinde;

ESP+yokuş kalkış desteği+ASR+Perde hava yastığı+gündüz led farı+radyodan bluetooth bağlantısı+usb çıkış vs... gibi özellikleri ücretsiz sunan başka bir model yok. Kaldı ki tip olarak segmentinde yine en iyisi şuan.

Tamam aldım nefes.Ya bunlar senin görüşün.Bende verilerle konuşuyorum.Öncelikle sen bu aracı detaylı kullandınmı öyle sorayım.İçindeki malzemelerin filan kalitesine baktınmı.Motor olarak 1.2 kullandım bana göre yetersiz.Yarış anlamında söylemedim.Fordun çıkardıgı Ecoboost motor şuan gerçekten bütün kullanıcılar tarafından tam not almış.Elbette bir arabanın çok satması en iyi oldugu anlamına gelmez.Fakat 2 yıldır kullandığım için,artık herseyden tam eminim.96 beygirlik motoru bana göre yeterli.Ayrıca benzinde şehir içi 7 litre yakıyor.Ha dediğin gibi parası 30 a kadar çıkanlar için iyi secenek ozaman hemfikirim seninle.Ama segmentinin en iyisi dersen katılmam söz konusu değil.Şimdi sana soru senin 40 cıvarı paran var fiestamı alırsın yoksa clio mu.İkiside full paket olacak.Ama objektif cevap ver.Bide fiestanın makyajlı 2013 hali olacak tabi.

Fiyatı ile standart özelliklerine,marka güvencesine ve deneyimine bakılırsa segmentinin en iyisi şu an.Ayrıca araç bayağı gösterişli bu segmente göre yani ayırt edici ilk bakışta.

Tamam aldım nefes.Ya bunlar senin görüşün.Bende verilerle konuşuyorum.Öncelikle sen bu aracı detaylı kullandınmı öyle sorayım.İçindeki malzemelerin filan kalitesine baktınmı.Motor olarak 1.2 kullandım bana göre yetersiz.Yarış anlamında söylemedim.Fordun çıkardıgı Ecoboost motor şuan gerçekten bütün kullanıcılar tarafından tam not almış.Elbette bir arabanın çok satması en iyi oldugu anlamına gelmez.Fakat 2 yıldır kullandığım için,artık herseyden tam eminim.96 beygirlik motoru bana göre yeterli.Ayrıca benzinde şehir içi 7 litre yakıyor.Ha dediğin gibi parası 30 a kadar çıkanlar için iyi secenek ozaman hemfikirim seninle.Ama segmentinin en iyisi dersen katılmam söz konusu değil.Şimdi sana soru senin 40 cıvarı paran var fiestamı alırsın yoksa clio mu.İkiside full paket olacak.Ama objektif cevap ver.Bide fiestanın makyajlı 2013 hali olacak tabi.

Fiesta kötü demiyorum hocam ama siz Clio kötü diyorsunuz sorun burada. Test ettim elbette. Ecoboost olayının karşılığı Renault'da da var. 0.99 turbo Stop & Start versiyonu gayet yeterli iyi bir motor. 3 silindir ayrıca. Şehir içi 5.6 litre yakıyor. 40.000TL verecek olsam B segment araç almam, donanım merakım pek yok o yüzden gider C segment boş bir araç alırım mesela Megane.

Fiesta ile Clio 4'lerin başlangıç paketleri aynı, donanımları aynı olsaydı gerçekten çok düşünüp kararsız kalırdım. Ama tipten dolayı Clio 4 alırdım, çünkü çok yenilikçi bir dizayn. Fiesta'nın yüzü eskidi makyaj görmesine rağmen. Sonuç olarak benim dediğim segmentinin kralı lafı doğrudur ama yanına bir cümle daha ekledim; Fiesta 2. değildir. Fiesta'da Clio 4 ile aynı yerde olur. Clio 4'ün EDC versiyonu gelince, kusura bakma ama Fiesta Powershift'e göre daha iyi bir seçenek olacak.

Fiesta kötü demiyorum hocam ama siz Clio kötü diyorsunuz sorun burada. Test ettim elbette. Ecoboost olayının karşılığı Renault'da da var. 0.99 turbo Stop & Start versiyonu gayet yeterli iyi bir motor. 3 silindir ayrıca. Şehir içi 5.6 litre yakıyor. 40.000TL verecek olsam B segment araç almam, donanım merakım pek yok o yüzden gider C segment boş bir araç alırım mesela Megane.

Fiesta ile Clio 4'lerin başlangıç paketleri aynı, donanımları aynı olsaydı gerçekten çok düşünüp kararsız kalırdım. Ama tipten dolayı Clio 4 alırdım, çünkü çok yenilikçi bir dizayn. Fiesta'nın yüzü eskidi makyaj görmesine rağmen. Sonuç olarak benim dediğim segmentinin kralı lafı doğrudur ama yanına bir cümle daha ekledim; Fiesta 2. değildir. Fiesta'da Clio 4 ile aynı yerde olur. Clio 4'ün EDC versiyonu gelince, kusura bakma ama Fiesta Powershift'e göre daha iyi bir seçenek olacak.

Aslında sende beni yanlış anlamışssın.Ben 1.2 motorunu begenmedim dedim Clionun.En başta demiştim güzel araba tip olarak filan ama,senin dediğin segmentinin kralı lafınaydı orada benim cevabım.Çünkü nerden bakarsan bak ben pek beğenmesemde bir çok kişi poloya da hayran.Bide clio biraz çok sportif bir kasa olmuş.Herkesin sevmesini bekleyemeyiz.Ama eski clioya göre hakkaten çığır açmış kasası bu doğru.Ya herkesin görüşü farklı olabilir banada kalsa ben yine fiesta yı tercih ederdim tip olarakta.Ben 2011 de full 31 e almıştım aracımı.Ama şimdi sorarsan bunu satıp tekrar 2013 fiesta almam tabikide. 39 sanırım fullu suan.Benim tercihimde yenı kasa Astra olurdu 40 civarına.Çünkü c segment arac çok kullanmadım.

Saykoooolll yetişşş. Aracın Start stopunda ciddi bir problem varmış. Test etmiştin var mı böyle birşey?

Saykoooolll yetişşş. Aracın Start stopunda ciddi bir problem varmış. Test etmiştin var mı böyle birşey?

Hayır hem sorun yaşamadım, hemde böyle bir sorun yaşayan duymadım. Kronik birşey ise yakında kokusu çıkar. Ama sanmıyorum Renault Start&Stop ve kartlı sistemleri 10 yıl hatta daha fazladır kullanan bir firma.

Üst Alt