Yeni Renault Clio 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Renault Clio 4

Renault-Clio-Mk4-4.jpg

Renault-Clio-Mk4-3.jpg

Renault-Clio-Mk4-2.jpg

Renault-Clio-Mk4-7.jpg

Renault-Clio-Mk4-6.jpg

RS

Renault-Clio-Mk4-5.jpg

2013-Renault-Clio-Mk4-34%25255B2%25255D.jpg

2013-Renault-Clio-Mk4-50%25255B2%25255D.jpg

Motorlar

0.9 litre 90 beygir 3 silindir turbo ,

1.2 litre 120 bg 4 silindir turbo benzinli ve 1.5 90 beygir 4 silindir dizel ..

Cliosportta 1.6 litre 200 bg civarı ..

90 lik dizel 120lik benzinli ve sportta EDC opsiyon..

Cevap: Yeni Renault Clio 4

ben cok heveslenmiştim bu araya ama hacminin az olmasi ; ozellikle arka koltuklar , ve kuzenimin dediğine gore on konsolun kalitesinin dusuk ( plastik malzeme) olmasi biraz beni vazgeçirdi.Otomatik sanzimani megane modelleri gibi olursa düşünülebilir aslinda neydi ecoflex miydi o sanziman sistemine verdikleri isim.Otomobilden fazla anlamam onu belirteyim bu arada..

ben cok heveslenmiştim bu araya ama hacminin az olmasi ; ozellikle arka koltuklar , ve kuzenimin dediğine gore on konsolun kalitesinin dusuk ( plastik malzeme) olmasi biraz beni vazgeçirdi.Otomatik sanzimani megane modelleri gibi olursa düşünülebilir aslinda neydi ecoflex miydi o sanziman sistemine verdikleri isim.Otomobilden fazla anlamam onu belirteyim bu arada..

Kuzenin bu arabaya binmemiş veya arabadan anlamıyor.

Malzeme kalitesi B segmentte en iyisi diyebilirim. Hacim tabi ki küçük, araba B segment.

Güzel arabada Segmentinin en iyisi filan kesinlikle değil.Bende inceledim.Zaten giriş seviyesinin içi filan berbat.Kendi arabam diye söylemiyorum.B segmentin kralı ford fiestadır.

Güzel arabada Segmentinin en iyisi filan kesinlikle değil.Bende inceledim.Zaten giriş seviyesinin içi filan berbat.Kendi arabam diye söylemiyorum.B segmentin kralı ford fiestadır.

Giriş seviyesinde sadece kocaman televizyon yok, onun dışında herşey aynı. Televizyona(7'' dokunmatik ekran/navi vs...) göre araba değerlendiren kişilere aslında pek cevap vermek standartım değil ama maksat insanlar yanlış bilgilenmesin.

Motoru Fiesta'dan daha iyi zaten bunu kimse tartışamaz, Fiesta'da yanında birinciliği paylaşır en fazla. Ama her eş değer model için 4.000TL pahalı olmak kaydıyla.

Gençler için gayet uygun. Ama yaşı ilerleyenlere hitap etmiyor. İçine oturdum inceledim. Dikkatimi çeken ilk şey sol dirseğimi çok rahat şekilde kapıya doğru dayayabilmem oldu. Gayet ergonomikti orası.

Bana göre değil...

Yeni golf ya da civic derseniz o ayrı :D

Giriş seviyesinde sadece kocaman televizyon yok, onun dışında herşey aynı. Televizyona(7'' dokunmatik ekran/navi vs...) göre araba değerlendiren kişilere aslında pek cevap vermek standartım değil ama maksat insanlar yanlış bilgilenmesin.

Motoru Fiesta'dan daha iyi zaten bunu kimse tartışamaz, Fiesta'da yanında birinciliği paylaşır en fazla. Ama her eş değer model için 4.000TL pahalı olmak kaydıyla.

Tamam da yanlış bilgilendiren sensin.Beni bu konularda hiç tartma istersen.Yeni clio ylada test sürüşü yaptım çünkü.1.2 lik motor öldü yolda gitmiyor bile.Ortada bazı gerçekler var.O kocaman tv dediğin olay zaten arabanın içini süsleyen güzel yapan şey.O olmadan odun gibi arabanın içi.Motoru fiestadan daha mı iyi.fordun yeni çıkardıgı ecoboost motor dan haberin yok sanırım avrupada şuan herkes bu motoru konuşuyor performans yakıt olarak.2010,11,12 yıllarında bi araştır bakalım b segment te en çok hangi araba satmış.Avrupa ve Türkiyede 3 yıldır rakiplerine fark atarak 1.ci olmuş fiesta.Bu senede bu değişmez.

Tamam da yanlış bilgilendiren sensin.Beni bu konularda hiç tartma istersen.Yeni clio ylada test sürüşü yaptım çünkü.1.2 lik motor öldü yolda gitmiyor bile.Ortada bazı gerçekler var.O kocaman tv dediğin olay zaten arabanın içini süsleyen güzel yapan şey.O olmadan odun gibi arabanın içi.Motoru fiestadan daha mı iyi.fordun yeni çıkardıgı ecoboost motor dan haberin yok sanırım avrupada şuan herkes bu motoru konuşuyor performans yakıt olarak.2010,11,12 yıllarında bi araştır bakalım b segment te en çok hangi araba satmış.Avrupa ve Türkiyede 3 yıldır rakiplerine fark atarak 1.ci olmuş fiesta.Bu senede bu değişmez.

Dizel motorda Renault-Fiat ile birlikte tüm piyasayı silip süpürüyor. DCİ ve Multijet TDCİ motordan kat kat iyi ve performanslı motorlar. Bunu ben demiyorum, veriler mevcut. Bir arabanın çok satması, o arabanın iyi olduğu anlamına gelmez ki. Ayrıca nefes alarak konuşursak daha güzel olur. 1.2 motor gayet yeterli ve gidiyor.

Amacı yarış yapmak olanlar zaten gidip RS serilerine yöneliyor. Şehir içi için, B segment ve 1.2 motor hem fiyat, hemde kullanım kolaylığı olarak Avrupa'da çok satıyor ve zaten mantıklı. Çünkü Avrupa'da egzoz emisyonuna göre vergi sistemi var. Ve 0.99turbo, 1.0, 1.2 gibi motorlara talep çok.

Ayrıca Clio 4'ün 0.99'luk versiyonunu da sürmeni tavsiye ederim.

Clio 4 parası az olanlar için en iyi seçenektir çünkü;

Yılların verdiği marka güvencesi altında en boş paketinde, yani 29.990TL'lik paketinde;

ESP+yokuş kalkış desteği+ASR+Perde hava yastığı+gündüz led farı+radyodan bluetooth bağlantısı+usb çıkış vs... gibi özellikleri ücretsiz sunan başka bir model yok. Kaldı ki tip olarak segmentinde yine en iyisi şuan.

Fiesta gibi herşeyi paket paket opsiyonel sunan, güvenlik paketini bile standart yapmamış bir arabaya tercih edilebilir. Ancak yine de B segmenti arabaya bu kadar para verilmez bence.

Üst Alt