Yeni Sistem 4-1-4-1


galatasarayherthaberlinhazirlik__aa_b.jpg

Fernando’yu tek ön libero oynatacak olan Igor Tudor forvet arkasında ise Belhanda ile Ndiaye’yi kullanacak.


Hem Östersunds maçları hem de hazırlık karşılaşmalarında Galatasaray'ın hazır bir görüntü çizmemesi teknik direktör Igor Tudor'u arayışa itti. Gomis'in hazırlık maçları dahil henüz gol atamaması ve Belhanda'nın da 10 numara pozisyonunda beklentileri karşılayamaması, Hırvat hocanın son Avusturya kampında 4-1-4-1 sistemini denemesine yol açtı. Yeni transfer Fernando'nun 45 dakika süre aldığı Hertha Berlin maçında tek ön liberolu bu dizilişi uygulayan Tudor, Sneijder'li 4-2-3-1 sisteminden vazgeçmeye hazırlanıyor. Selçuk- Tolga ikilisine yeni oyun şablonunda yer olmazken, Fernando'nun 4-1-4-1 sisteminde tek ön libero olarak görev yapması bekleniyor. Fernando'nun önünde göbekte Ndiaye-Belhanda ikilisi, kanatlarda solda Rodrigues ve sağda Feghouli ve ayrılana kadar Sinan Gümüş yer alacak.

FEGHOULİ NİHAYET BİTTİ

G.Saray'ın yolunu gözlediği Feghouli'nin menajeri ile dün görüşen Cenk Ergün son noktayı koydu. Sarı-kırmızılılar senelik 3.8 milyon Euro'dan 3+1 yıllığına anlaştığı Cezayirli'yi bugün İstanbul'a getirerek Kayseri maçına yetiştirmek istiyor.

Sabah
 
benim futbol oyunlarında tercih ettiğim sistem :)
Bu dizilis bana göre çok sağlam fakat takımımızdaki oyuncular bunu ne kadar uygulayabilir tudor bu sistemi tam oturtabilir mi orası bir muamma. Şu da bir gerçek bu sistemin uygulanabilmesi için sağlam kanat oyuncuları da lazım yasinle Rodriguez ile bu iş olmaz
 
kanatlar geride yani.

gerçi farketmez her türlü formasyona açık bir diziliş.

Ben tam anlatamadım dostum kanatlar aslında orta dörtlünun biraz daha ilerisinde olur bu sistemde yani orta 2 liden biraz daha ilerde ama tudor efendi nasıl mesafeyi ayarlar onu bilemiyorum biraz daha anlatabildim umarım :) bu dizilis takimimiz için hayırlı olsun da gerisi sorun değil
 
Mevcut kadroyla en mantıklı sistem bu olur. Feghouli'den sonra sol kanat ve sol bek alınırsa tamamdır bu iş.
 
Önümüzdeki maç muhtemel kadromuz gibi duruyor. (Feghouli yetişirse). Eğer Tudor selçukla melçukla uğraşmazsa kesinlikle kadromuz budur. Antrenmanlarda zaten as kadro bu şekilde. Feghouli hariç. Bu sistemle bu şekilde oynarsak. Orta sahada bizden üstün olan bir takım göremiyorum isim olarak. Ancak Tudorun marifetleri burada devreye girmeli. Çünkü loser bir oyuncu olan Oğuzhan bile şenol güneşle futbolcu oldu. O fizikle sahada nası durduğuna hala anlam veremiyorum. Aykut alper dengesizinden bile verim aldı oynadığı şu zamanki maçlarda. Tudorun marifetini görücez. Bir salaklık yapmaz doğru 11i sahaya sürerse. İlk 5 haftada 13 puan bekliyorum. 4-1-4-1 gerçekten güzel bir sistem ve bize çok uygun.

31497.jpg
 
Üst Alt