Yeni Stadımızda Gördüğünüz Eksiklikleri Bize Yazın | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Stadımızda Gördüğünüz Eksiklikleri Bize Yazın

Açılış maçını es geçip, dün ilk kez yeni stadımıza gitmiş biri olarak, bazı önemli eksikler tespit ettim. Listeyi, sizlerin de eklemeler yapması için konu olarak açmaya karar verdim.

Not: Lütfen eksiklikleri belirtirken, stadımızda henüz 2nci maçın oynandığını, stadın henüz bize tam olarak devredilmediğini gözardı etmeyip, yapıcı eleştirilerde bulunalım.

- Güney tribün girişi, misafir takım taraftarları için bloke edildiğinden, Galatasaray 'lılar stadın etrafını tavaf etmek zorunda kalıyor. (Hem giriş, hem de çıkışta; doğu, kuzey, batı ve güney şeklide dolaşılıyor) Misafir tribün girişi için farklı bir çözüm bulunmalı,

- Yığılma ve yoğunluktan turnikeler çalışmadı, biz kartımızı gösterdik, görevli elindeki kartı turnikeye okuttu. Bu sebeple herkes heryere girebildi. Güney alt trübünde tek boş koltuk olmadığı gibi, merdiven araları giriş çıkış bölümleri koridorlar vs hepsi doluydu. (Fazla bilet satılmış yada görevlilerce torpille içeriye adam alınmış da olabilir.)

- Metro 6 dakikada bir 2000 kişi taşıyor. 30.000 kişi metro kullanıyorsa, bu durum stadtan çıkışın bazıları için 1,5 saat sürmesi demek. ayrıca izdiham nedeniyle epey sıkıntılı oluyor. İnsanlar alternatif ulaşım kanallarına yönlendirilmeli. Yaya yolları ve uzun yoldan gelenler için otopark kullanımı yaygınlaştırılmalı.

- Yer bilincinin yerleşmesi ve insanların koltuk numaralarına göre oturmalarını sağlamak için bir dizi tedbir alınmalı. Merdiven boşluklarında maç izlemeye müsaade edilmemeli.

- Stada ısıtma için bir çözüm bulunmalı. Dün hava nispeten iyiydi, montla sorun olmadı. Ancak daha soğuk havalarda, izleyicilerini tir tir titremek böylesi yüksek kalıite bir stada yakışmayacak.

- Sosisli 10, ayran 5TL. Bu da düpedüz soygunculuk. Daha kaliteli ve daha ucuz şeyler hakediyoruz.

Cevap: TTArena ile ilgili yapılması gereken düzenlemeler

Henüz stada gitme imkanım olmadı. Lakin tv den izlerken tribünler karanlık görülüyor. Acaba aydınlatmada bir sıkıntı mı var yoksa sorun yayıncı kuruluşta mı?

tribünler aydınlatılmalı,kırılan koltuklar kamerada tespit edilip kıran kişiye ödetilmeli,parabolik kirişler ve super kolonlar temizlenmeli,çıkışta metrodaki turnike kaldırılmalı,acilen otopark hizmete açılmalı,saçaklardaki led ışıklar biran önce bitmeli güzel görüntü çıkacak

Katılıyorum hocam.Açılış maçına gittiğimde yazdığın eksiklerin aynısını bende söylemiştim.Otoparklar açılmamış sanırsam,3-4 haftaya kadar açılacak gibi birşey demişti arkadaşım ama kesin bir bilgim yok.Açıldıktan sonra daha rahatlayacaktır heralde.Bir de metrodan gelirken geçtiğin ilk turnikeler normal ama kenardaki tel örgülerin açılır kapanır tel kapılar yapılması gerekiyor,yığılmanın bir sebebi de o.

Büfelerdeki fahiş fiyatlar da çok kötü.Adnan Polat ailelerin gelmesini istiyor bu stada ama dışarıda 3 liraya yediğiniz sosis-ayrana burda 15 lira vermek saçma.Bir de yanyola bir bağlantı konularak taksilerin stadın daha yakınına gelmeleri sağlanabilir.Bir kısım en azından taksiyle gider.

Büfelerdeki fiyatlar cok pahaliymis. Bide fiyatlar sabit degilmis.

Diğer bir sorun; arkadaş çay almaya gittiğinde 3 liraya almış. 20-30 dakika sonra ben gidip aynı yerden çay aldığımda 2,5 liradan verdiler. Ya çalışanlar aradaki farkı kendileri alıyor, ya da başıbuyruk bir fiyat politikası izleniyor.

KFC, Mc Donalds falan açılacaktı sanırım :)

Fakat Metro'dan başka alternatifler üretilmeli. 100 metreyi 50 dk da aştık.

maç içinde tribünde gezen seyyarlarda 3 tl rekabet var :)

bu arada metro ile stad arası çok karanlık.o yol düzenlenmeli. bide ısıtı şart kıçımız dondu.

Bir de merdiven genişliği fazla olduğundan; oraya da taraftar oturunca düzensiz,bölük pörçük bir durum ortaya çıkıyor.

Tepeüstü-Aslantepe

Aslantepe-Tepeüstü

Aracları hep bedava olsun:)

O hava alan yer kapatılmalı bugun bi abimizle konustum o zaman cimler zarar görmezmi dedi kafam karıstı biraz ama görmez gibi geldi bana nede olsa üstü acık ordan oksijeni alır ayrıca güneş ısıtmaları var.

O tavafı bende yaptım ve bayada sağlam küfürümü yediler. Artık alttan mı olur üstten mi olur bilmiyorum ama oraya bir düzenleme şart.

Dün tavaf etmemeniz için arayıp durumu bildirecektim fakat vodafone çekmiyor nedense full bar gösterse bile.

Stad'da Metro çıkışından sonraki etapta tel örgülerde izdiham yaşadım.Bileti gösteren içeriye giriyor.Zaten turnikelerden geçerken bilet veya kombine bunu zaten gösteriyoruz.Ben bu durumu anlamadım.

Stadın en büyük sorunlarından biride ulaşım.Buna çözüm getirmeleri lazım.Ama dün çok farklı birşey yaşandı.Akbili olanlar turnikelerden geçemedi ve aşırı bir yoğunluk yaşandı.bazı turnikelerde akbil sistemi çöktü.belbim'den yetkililer çağırıldı olay yerine.Allahtan ön saflardaydım ve çok fazla sıkıntı yaşamadan hemen geçtim.

Büfelerdeki fiyatları herkes yazmış.madem o fiyata satıyorsunuz biraz çeşit yapsalar hiç fena olmaz.

Stad içindeki güvenlik maskot gibi.Sadece görüntü veriyor.Kombine kart sahibi olan kişi yerinde oturmak için orada taraftar ile muhattab oluyor.Maç başlamadan evvel yer kavgası vardı.maç başladı bir kaç dakika daha devam etti.Sonunda ne oldu bilmiyorum.Her merdiven başına güvenlik koyuyorsun ama o güvenlğinde içeri gelenleri uyarıp bilet numarasına göre oturmalarını ikaz etmesi gerekir diye düşünüyorum.

Kapılardaki yaşanan kombine skandalının arkasında ise garanti bankasının hatası olduğunu bugün öğrendim.Umarım önümüzdeki maça böyle birşey yaşamayız.En az 10 dk yetkili bekledik.Allahtan kalabalık değildi turnike önü.

(birde dünkü polis memurlarına sesleniyorum :) içeri girerken cebimde 4 tl bozuk parayı unutmuşum.haliyle tartıştık ve sonunda polisin dediği oldu.Ama içeride önümdeki birkaç kişide adam öldürecek cinsten şemsiye vardı !! şu ucu paratoner direği gibi olanından.. )

Dün tavaf etmemeniz için arayıp durumu bildirecektim fakat vodafone çekmiyor nedense full bar gösterse bile.

Stad'da Metro çıkışından sonraki etapta tel örgülerde izdiham yaşadım.Bileti gösteren içeriye giriyor.Zaten turnikelerden geçerken bilet veya kombine bunu zaten gösteriyoruz.Ben bu durumu anlamadım.

Stadın en büyük sorunlarından biride ulaşım.Buna çözüm getirmeleri lazım.Ama dün çok farklı birşey yaşandı.Akbili olanlar turnikelerden geçemedi ve aşırı bir yoğunluk yaşandı.bazı turnikelerde akbil sistemi çöktü.belbim'den yetkililer çağırıldı olay yerine.Allahtan ön saflardaydım ve çok fazla sıkıntı yaşamadan hemen geçtim.

Büfelerdeki fiyatları herkes yazmış.madem o fiyata satıyorsunuz biraz çeşit yapsalar hiç fena olmaz.

Stad içindeki güvenlik maskot gibi.Sadece görüntü veriyor.Kombine kart sahibi olan kişi yerinde oturmak için orada taraftar ile muhattab oluyor.Maç başlamadan evvel yer kavgası vardı.maç başladı bir kaç dakika daha devam etti.Sonunda ne oldu bilmiyorum.Her merdiven başına güvenlik koyuyorsun ama o güvenlğinde içeri gelenleri uyarıp bilet numarasına göre oturmalarını ikaz etmesi gerekir diye düşünüyorum.

Kapılardaki yaşanan kombine skandalının arkasında ise garanti bankasının hatası olduğunu bugün öğrendim.Umarım önümüzdeki maça böyle birşey yaşamayız.En az 10 dk yetkili bekledik.Allahtan kalabalık değildi turnike önü.

(birde dünkü polis memurlarına sesleniyorum :) içeri girerken cebimde 4 tl bozuk parayı unutmuşum.haliyle tartıştık ve sonunda polisin dediği oldu.Ama içeride önümdeki birkaç kişide adam öldürecek cinsten şemsiye vardı !! şu ucu paratoner direği gibi olanından.. )

şu ASY alışkanlığından vazgeçmek uzun zaman alcak.herkes kendi kafasına göre oturuyor ya.

şu ASY alışkanlığından vazgeçmek uzun zaman alcak.herkes kendi kafasına göre oturuyor ya.

İlk başlarda bu konuya özen gösterirsek hiçte uzun zaman olmaz.Yanımıza oturan birisi aynen şunu söyledi.Sinemayamı geliyoruz kardeşim istediğim yerde otururum.O zaman git Loca'ya otur.oturabiliyormusun.Neyse kaldırdık renktaşı sonunda :)

Üst Alt