yeni transferin daha maç oynamadan yerin dibine sokulması ya da göklere çıkartılması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

yeni transferin daha maç oynamadan yerin dibine sokulması ya da göklere çıkartılması

oynayıp gol kralı olan topçuları yerin dibine sokmak gibi aptallıklar yapmaktan çok daha mantıklı bir olaydır.

artık rahatsız edici gelmiyor, bir süre sonra insan alışıyor bu duruma. Bunun ileri safhası da var, aynı oyuncu için her maç farklı farklı yorumlar şeklinde..

Türk halkı olarak daha önce defalarca kez gördük. Büyük umutlarla alınan büyük isimlerin fos çıkması veya çok bir beklenti olmadan gelen futbolcuların başarılı olması gibi ama nedense bir türlü ders almıyoruz.

Eleştiri denklemi şu şekildedir:

yaşlıysa: genç almalıyız porto olmalıyız

gençse: genç oynatamayız bize oturmuş oyuncu lazım

pahalıysa: kazık yedik

ucuzsa: cimri yönetim para vermemiş

videoları güzelse: videodan oyuncu mu yorumlanır

videosu kötüyse: izledim çok kötü

tekniği yüksekse: bizim ligde sakatlarlar

fiziği iyiyse: ağırdır bu sırf kas bize teknik adam lazım

tanıyorsa: izledim, çok geriledi, vasat (her lige hakimim imajı)

tanımıyorsa: bu kim yaa

bunların "ortasının" veya "komplesinin" neden bizi seçeceği sorulduğunda ise cevap veremezler.

Göklere çıkartma denklemi ise basit ve naiftir, tercih ederim. Özetle Galatasaray forması giyecek her oyuncuyu kayırmaktır zira.

Tüm bu sıkıntılara yabancı sınırı denilen Allah'ın belası kuralın sebep olduğunu düşünüyorum. Yabancı sınırı denilen beyinsiz oğlu beyinsiz uygulama olmasa kimse genç oyuncu alındığı için yönetime yüklenmez. Ama başımızda bu bela olduğu sürece "görece" pişmiş ve ne yapacağı belli futbolcu almamız gerekiyor maalesef.

Ülkemizin genel denge bozukluğunu gösteren durumdur..

Algoritma şeklinde sıralarsak

Geldiği gün: Büyük transfer

2 maç kötü oynarsa: Zamana ihtiyacı var

2 maç iyi oynarsa: Büyük oyuncu

5 maç kötü oynarsa yılın kazığı

5 maç iyi oynarsa Gelmiş geçmiş en iyi transferlerden biri

10 maç kötü oynarsa yüzyılın kazığı

10 maç iyi oynarsa tarihin en iyi transferi..

duruma gore degisir, simdi sen Ibrahimovic i alirsan tabiki oynamadan once woowww super adam diceksin, demezsen geri zekali misin diyebilirler dogal olarak, ama burada genelde cok abartildigi dogrudur..

Türkiye de transfer dönemi maçlardan daha fazla takip ediliyor :)

Transfer de rakibine gol atmayı saha da yenmek kadar önem arz ettiğini düşünen klüpler ile dolu

Bütün dünya da böyledir derseniz banane nerde nasıl olduğundan yanlış her yerde yanlıştır.

Performansına bakılıp yorum yapılması gerektiğini bana Guiza, Ribery, Anelka, Querasma ve daha bir çok örnek gösterdi.

Kısacası gelsene lannn Telles sol bek görelim

Alışılmış bir durumdur zira transfer döneminin olmazsa olmaz yorumlarıdır. Bunun bir üst modelide vardır Sneijderi satıp Batallayı alalım yea ligi biliyor.

Üst Alt