Gündem - Yeni Yönetimden ve Gelecek Sezondan Beklentileriniz? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gündem Yeni Yönetimden ve Gelecek Sezondan Beklentileriniz?

Evet seçim sonuçları ve beklentileri alalım

Admirim Dursun’un kazanacağını düşünüyordum, öyle oldu ama iki adaydan da bir beklentim yoktu; o yüzden beni ufacık da olsa heyecanlandıran bir seçim değildi.

Aslında tüm camianın etrafında birleşeceği, çok billurlu bir adam seçilseydi de önümüzdeki sene bir beklentim yoktu.

1-2 ay kadar önce başka bir konuda yazmıştım erken seçim olmazsa ben önümüzdeki sene 3 büyüklerden birisinin şampiyon yapılmayacağını düşünüyorum. Yine kimseyi üzmeyecek veya en az üzecek bir takım seçilir demiştim hatta sen de “X olay olmasa Adana Demir olabilirdi bu takım” demiştin. Benim adaylarım yine Ts, Başak hatta cidden Konya olabilir bu takım. Bu teorim tamamen çöp de olabilir ki zaten ülke şartlarında ne olursa olsun Anadolu takımının şampiyonluğu, Ts’nin 2 sene üst üste şampiyonluğu büyük sürpriz.

Forumdaki gencolara bakıyorum Mancinilere, De Zerbilere falan inanılmış yine. Eşref seçilseydi bu adamlar gelmeyecekti, 2. aydan sövmeye başlayacaklardı.Avrupa Kupasına katılamadığımız sezonlarda ekstra demoralizasyon oluyor. Transfer falan da umursamıyorum.

Sonuç olarak beklentilerim öncelikle genç ama uçuk isimleri zikretmeden bize gelebilecek genç bir td ile anlaşılması. Türk düşünüyorlarsa Okan Buruk mantıklı geliyor. Oynattığı oyun fena değildi, CL’de o grupta bile gücü ölçüsünde iyi top oynatttı; fener, bjk olsa o grupta 0 puan -50 averaj yapardı. Yabancı olacaksa da Gallardo iyi aday. Heyecanlı, manyak karakteriyle de bizim lige uyum sağlar, taraftarla frekansı tutar diye düşünüyorum. Ama sonuç ne olursa olsun bu seneyi adam için ülkeye, lige ısınma senesi sayacaklarsa gelsin, yoksa gerek yok. Gelirse benim için Avrupa kupalarına katılması yeterli olur ilk sene.

Transfer olarak değerini bulan her adamın satılması gerektiğini düşünüyorum. Ama enayilik de yapmayalım.

Hiç satış olmazsa 4-5 tane 25 yaş altı transferin sadece lig için yeterli olacağını düşünüyorum. Satış olursa da gidenlerin yerine adam alınsın.

Bu arada tüm bunlardan önce kulübün borcunu euro veya dolar olarak 1 euro/dolar bile artırmayacaklar artık, öncelik olarak 2. sıradaki beklentim bu. Kurun geldiği son durum ortada. Yoksa söverim. Gerekirse transfer bile yapmasınlar, ağzımı açmam.

Gelelim en önemli beklentime: 2 senedir uğramadığımız haksızlık kalmadı. Daha kötüsü buna doğru düzgün tek tepki göstermedi bizim yönetimler. Artık benzer haksızlıklarda ağzını açmayıp millete anlayacağı dilden konuşmayan, herhangi bir yaptırımı olmayan yönetim s.gitsin geldiği yere. Dursun yönetimi bunu yapabilir mi hiç umudum yok. Zaten yukarıda yazdığım senaryo gerçekleşecekse kimseyi konuşturmazlar da. Yani Dursun/X/Y farketmez.

Basket takımına da 4.5-5 milyon dolar ayırsınlar. Topçuların ve stuff ın parasını her ay zamanında ödesinler. İyi koç bulduk adamı saha dışı işlerle uğraştırmasınlar. Kimsenin Stephan Curry beklentisi yok zaten. Bu sene paralar ödenirse FIBA CL kazanılır bence.

Admirim Dursun’un kazanacağını düşünüyordum, öyle oldu ama iki adaydan da bir beklentim yoktu; o yüzden beni ufacık da olsa heyecanlandıran bir seçim değildi.

Aslında tüm camianın etrafında birleşeceği, çok billurlu bir adam seçilseydi de önümüzdeki sene bir beklentim yoktu.

1-2 ay kadar önce başka bir konuda yazmıştım erken seçim olmazsa ben önümüzdeki sene 3 büyüklerden birisinin şampiyon yapılmayacağını düşünüyorum. Yine kimseyi üzmeyecek veya en az üzecek bir takım seçilir demiştim hatta sen de “X olay olmasa Adana Demir olabilirdi bu takım” demiştin. Benim adaylarım yine Ts, Başak hatta cidden Konya olabilir bu takım. Bu teorim tamamen çöp de olabilir ki zaten ülke şartlarında ne olursa olsun Anadolu takımının şampiyonluğu, Ts’nin 2 sene üst üste şampiyonluğu büyük sürpriz.

Forumdaki gencolara bakıyorum Mancinilere, De Zerbilere falan inanılmış yine. Eşref seçilseydi bu adamlar gelmeyecekti, 2. aydan sövmeye başlayacaklardı.Avrupa Kupasına katılamadığımız sezonlarda ekstra demoralizasyon oluyor. Transfer falan da umursamıyorum.

Sonuç olarak beklentilerim öncelikle genç ama uçuk isimleri zikretmeden bize gelebilecek genç bir td ile anlaşılması. Türk düşünüyorlarsa Okan Buruk mantıklı geliyor. Oynattığı oyun fena değildi, CL’de o grupta bile gücü ölçüsünde iyi top oynatttı; fener, bjk olsa o grupta 0 puan -50 averaj yapardı. Yabancı olacaksa da Gallardo iyi aday. Heyecanlı, manyak karakteriyle de bizim lige uyum sağlar, taraftarla frekansı tutar diye düşünüyorum. Ama sonuç ne olursa olsun bu seneyi adam için ülkeye, lige ısınma senesi sayacaklarsa gelsin, yoksa gerek yok. Gelirse benim için Avrupa kupalarına katılması yeterli olur ilk sene.

Transfer olarak değerini bulan her adamın satılması gerektiğini düşünüyorum. Ama enayilik de yapmayalım.

Hiç satış olmazsa 4-5 tane 25 yaş altı transferin sadece lig için yeterli olacağını düşünüyorum. Satış olursa da gidenlerin yerine adam alınsın.

Bu arada tüm bunlardan önce kulübün borcunu euro veya dolar olarak 1 euro/dolar bile artırmayacaklar artık, öncelik olarak 2. sıradaki beklentim bu. Kurun geldiği son durum ortada. Yoksa söverim. Gerekirse transfer bile yapmasınlar, ağzımı açmam.

Gelelim en önemli beklentime: 2 senedir uğramadığımız haksızlık kalmadı. Daha kötüsü buna doğru düzgün tek tepki göstermedi bizim yönetimler. Artık benzer haksızlıklarda ağzını açmayıp millete anlayacağı dilden konuşmayan, herhangi bir yaptırımı olmayan yönetim s.gitsin geldiği yere. Dursun yönetimi bunu yapabilir mi hiç umudum yok. Zaten yukarıda yazdığım senaryo gerçekleşecekse kimseyi konuşturmazlar da. Yani Dursun/X/Y farketmez.

Basket takımına da 4.5-5 milyon dolar ayırsınlar. Topçuların ve stuff ın parasını her ay zamanında ödesinler. İyi koç bulduk adamı saha dışı işlerle uğraştırmasınlar. Kimsenin Stephan Curry beklentisi yok zaten. Bu sene paralar ödenirse FIBA CL kazanılır bence.
Üstatça 1 yorum buna özel konu açalım

Saglik, mutluluk, huzur, para

Pardon o yeni yildan beklentilerdi.

Bu yönetimden pek bi beklentim yok. Gecen sezon ki gibi rezil bi lig yasamayalim. Vaatler tutulsun yeter

Çok macera aramaya gerek yok
İlk 11'e sağlam 4-5 transfer
Hoca olarak Okan Buruk ya da Marco Rose
Yedeklerden 6-7 kişi gönderilip yerlerine ilk 11 ile yarışa girebilecek yetenekli oyuncular alınırsa Kazimcan gibi mesela , ek olarak alt yapıdan 2-3 oyuncu takviyesi olursa bu iş çözülür

CPH1979 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

ben futbol odaklı düşünüyorum açıkçası ve prensip olarak çok anlamadığım bilmediğim proje amatör branşlar gibi konulara girmem

ayrıca futbol takımında iyi işler yapılmazsa bütün projelerin çöp olabileceğini bu sene gördük

iyi iş olarak herkesin şampiyon ille de şampiyon olalım dediğini de zannetmiyorum ama en azından galatasaraya yakışan bir oyun, sıralama

belki de bu seneki avrupa macerası gibi ekstra övünç kaynakları

ben açıkçası teknik direktör getirememe konusunda çok umutsuz değilim ama profilin doğru seçilmesi çok önemli

takımı ve taraftarı düştüğü yerden kaldıracak bir oyun ve uygun hoca seçilmeli

bu sene avrupa da yok ve türkiye ligi hücum takımlarının ligi

gerets örneğini çok sık veriyorum bu aralar çünkü derwall gibi bir yapılanma hocası getirmeyeceksek gerets gibi oyunuyla heyecan veren, iki haftasonu arasını iple çektiren bir hoca getirelim

fener bu sene reytingi yüksek takım olacaktır şampiyon olsa da olmasa da ama galatasarayın bunu değiştirme gücü var ki 2006 tam da böyle bir sezondu

özellikle sami yendeki maçlarda o 2006 yılı gibi veya tudorun ilk 8-10 haftası gibi rakipleri boğarsak taraftar herkese sahip çıkar takıma ve böylece yönetim diğer projeler için zaman kazanır

beklentim sadece bu

bu arada bu reyting meselesine önem atfetmemin bir sebebi de iki çok önemli gelir kaynağı ile ilgili

birincisi stad sponsorluğu

bildiğim kadarıyla erden bey daha iyi teklif olursa sponsorluğu devredebileceğini söylemişti

ikincisi de yine bildiğim kadarıyla forma/ürün sponsorluğunda nike ile ya son senemiz ya da sondan bir önceki sene

@Keramettin TANRIVERDİ belki biliyordur

biz bu sene şampiyon olamasak dahi ilk 2de yer alıp avrupa katılımı ve oynadığımız oyun, stad doluluğu gibi konularda yukarıda olursak teklifler de artacaktır

Üç büyükler arasında Fenerbahçe dışında şampiyon olmasına köstek olunmayacak takım olacağını düşünmüyorum bu sene özelinde.

2022-2023 sezonundan beklentilerim:

1. Türkiye Kupasını kazanmak
2. Sezonu ilk 3’te bitirecek bir takım kurulması
3. Satılma zamanı gelen isimlerin (marcao, kerem) iyi gelir ile elden çıkartılıp, yerlerine saha içinde başarı getirecek 1-2 tecrübeli, 2-3 tane de potansiyel gelir getirecek oyuncunun monte edilmesi.
4. senelik maaşı 2 milyon Euro’dan yüksek isimlerin bir şekilde gönderilip, yeni alınacak 2 isim hariç herkesin 500 K-1.5 Milyon Euro arası maaş skalasında olması.

saha içi

yabancı antrenör 2 orta saha+ 1 sağ bek+ 1 forvet

saha dışı

takımın hakkının yenilmesine müsade etmeyen sert bir yönetim.

24 yaş altı genç oyuncu transferine devam edilmesi ve gönderirken para istemeyecek yerli bir hoca ile anlaşılması.
Kısacası hiç para harcamayın.

Üst Alt