Yerli Futbolcular Performans Göstermek Zorunda | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yerli Futbolcular Performans Göstermek Zorunda

Yabanci oyuncu sayisinin makul bir seviyeye getirilmesinden sonra kulüpler artik yerli futbolculara uzun süreli kontratlar vermemeye basladi.

Alt yapi oyuncularini ve yurt disindan gelip de cok düsük ücretler alan isimleri dahil etmedim. Zaten bunlar oynamiyor, sadece liste dolduruyor.

Bugün itibariyle 2020-2022 yillarina kadar sözlesmesi bulunan isimleri kulüplerine göre siraladim:

Konyaspor: Ali Turan, Serkan Kirintili, Eren Albayrak, Musa Araz
Akhisar: Eray Ataseven, Caner Osmanpasa
Antalyaspor: Nazim Sangare
Karabükspor:Caglar Sahin Akbaba
Kayserispor: Atila Turan, Deniz Türüc, Levent Gülen
Osmanlispor: Anil Karaer, Serdar Gürler, Musa Cagiran, Tugay Kacar, Hasan Kilic
Trabzonspor: Abülkadir Ömür, Yusuf Yazici, Burak Yilmaz, Olcay Sahan, Okay Yokuslu, Onur Kivrak
Sivasspor: Ziya Erdal, Emre Kilinc
Basaksehir: Mert Günok,Irfan Kahveci, Mevlüt Erdinc, Tunay Torun, Mahmut Tekdemir, Kerim Frei, Volkan Babacan, Gökhan Inler
Genclerbirligi: Ahmet Özek, Zeki Yavru, Ahmet Oguz
Göztepe: Hakan Cinemre
Besiktas:Orkan Cinar, Gökhan Gönül, Necip Uysal, Caner Erkin, Tolgay Arslan
Bursaspor: Baris Yardimci, Ertugrul Ersoy, Kubilay Kanatsizkus, Yusuf Erdogan, Harun Tekin
Kasimpasa: Ramazan Köse
Fenerbahce: Mehmet Ekici, Hasan Kaldirim, Ozan Tufan, Alper Potuk, Mehmet Topal
Galatasaray: Ahmet Calik, Serdar Aziz

Görüldügü üzere cogu kulüp akillanmis görünüyor. Yerli oyunculara uzun süreli kontrat veren kulüp sayisi cok az. Alanyaspor ve Malatyaspor'da mesela hic yok. Antalya, Karabük ve Göztepe'yi de bunlara aslinda dahil edebiliriz.

Surada 10-12 oyuncu disinda hepsi önemli oyuncular kulüplerine göre. Yabanci siniri 5-8 arasi oldugunda 50 degil 80-90 tane uzun süreli kontrat sahibi oyuncu vardi.

Son düzenleme:
Yerli topçularımızın kalitesi gerçekten yerlerde STSL düzeyinde Ziraat kupası düzeyinde bile yetersiz

Bir Serdar Aziz'imiz var düzenli oynayan o da Maicon 'la uyumu ciddi tuttu gerçekten iyi oynuyor bu ikili

Serdar'ı geçtim diğer topçularımız bırak 11'i zorlamayı yedekten girip iş yapacak topçumuz bile yok yerlilerden haydi Yasin girip bişeyler yapmaya çalışıyor onun da futbol zekası 0 bence sözleşme yenilemeye gerek yok. Haydi Serdar-Yasin ikilisini bir kenara koyalım.Haydi birde Tolga diyelim yeteneğine göre iyi katkı verdi bu yıl.

Eray=>Kalecilikten bi haber
Eren=>Ayağı bildiğin odun gibi büyük takım forveti değil
Selçuk=>Haydi fizik/kondisyon olarak düştü diyorduk da adamın yetenekleri de iyice köreldi
A.Çalık=>Adam boştaki toplara kafa vurmaktan başka bir işe yaramıyor çok çok güzel çalım yiyor Çalık
Tarık=>Yorum bile yapmak istemiyorum
Emrah=>O da Galatasaray'ın topçusu değil
Koray=>Geldiği zaman çok ümitliydim ama git gide dahada köreldi
Sinan=>Yeteneklerine ihanet ediyor herif resmen yatışlara havalara kapıldı gitti ondan da çok ümidim kalmadı

Hani şu listeden Serdar-Yasin-Tolga kalsa olur ki Yasin yaşından dolayı bence sözleşme yenilemeye gerek yok

Üst Alt