"Yerli Monchi" Cenk Ergün, A Spor'daki Transfer Raporu Programına Katıldı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Yerli Monchi" Cenk Ergün, A Spor'daki Transfer Raporu Programına Katıldı

Nasri olamaz. Basar alırdık onu.
nasri değil , çünkü bizim ilgimiz ciddi ciddi çıkmadı hiç güvenilir kaynaklarda.En azından teklifimiz bein'de falan yazılırdı demek ki ön planda düşünülmemiş.

Kono da değil , belki de Tudor istemedi yada çok fiyat çekti.

Moura yada Ribery olabilir.Kaliteli ve ünlü bir isim olduğu muhakkak.

Arda olmadığı da anlaşıldı zaten.

Katılmıyorum sayın çakar.geçen sezonu baz alırsak ffp bize bonservis değil maaş sınırı getirmişti o da 65 milyon euroydu.serdar 5, eren 4, cavanda 2, ahmet 2.5, tolga 3, aklıma ilk gelen bonservis ödeyip takıma level atlatamayan transferlerdi..belki unuttuğum vardır.de jong, sigdursun gibi katkı alınmayan kiralıklarda vardı ayrıca..yani senin dediğin gibi durum sadece para bu sene var geçen sezon yoktu durumu değil..dursunun kafasına bişey düştü yada akıl hocası değişti maliyetli ama kaliteli isimler alındı..cenk ergüne sorulacak şey tamda buydu ne değişti de vasat ve yerli politikanız değişti?

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Saksi felan düsmedi. Riva projesi hayata gecirilirdi. Hem FFP siniri yok, hemde Riva projesi ile, bankalar önünde seni daha güclü hale getiren, ve imkanlarini kabartan bir yapi olustu.

Bizim:

- Hem mali imkanlarimiz kisitli
- Hemde FFP baskisi vardi

Yani hem Transfer yaparken zorlanacagiz, hem takimdaki oyunculari gönderemedigimiz vakit, büyük risk icerisinde olacagiz.

Bu sene rahattik. Cünkü ne financial fair play kisitlamasi vardi, hemde yeni mali imkanlar olustu.

Yani... Podolski, Sneijder, Semih, Selcuk, Donk, Dejong, Cavanda gibi oyuncularin ilk 11, ilk 18 yada kadro disi da olsalar, maaslarini, transferlere ragmen kaldirabilme sansimiz vardi. Hem mali, hemde ffp olmadigi icin, yük anlaminda.

Heeee. Riva projesi esrarengiz bir sekilde iptal olsun, görürüm Dursun Özbek, yada herhangi biri, hangi transferleri yapar gelecek sezon. 3-4 sene adim atamayiz.

Ve sunu da yazayim. Yine FFP denetimine girme tehditit var kulübün. ;)

Bu konuda maalesef rahatlatamayacagim kimseyi. Dursun Özbek´e güvenim sifir. 5 kurusa, 6 köfte almaya calisip, hem rezil, hem de kepaze oldu ve etti kulübü. Hic transfer yapmayip, takimdaki balastlari taha ozaman gönderseydi, inan ki biz daha kötü bitiremezdik o iki seneyi. Kisitli bir bütce ile, büyük bir futbol aklinin dahi isi cok zorken, gidip operasyonu kardesine yaptiracak hainligi sundu.

- Bir Galatasaray düsün, borcu 0... Faiz ödemeleri yok.

- 50 Milyon transfer bonservis bütcesi ile yeni kadro kurdu.
- Ertesi sene 50 Milyon bonservis bütcesi ile 2 futbolcu daha aldi, kadronun seviyesini cikartti.

vesaire, vesaire...

Bunu en az 20-30 sene yapabilecegimizi düsün. Rekabet edemez Türkiye´de hic bir takim. ;)

Bu bir hayal degil... Riva, florya sayesinde bu imkanimiz var. Ama 2 sene kurtarmayi, yine 20-30 sene refahliga karsi degiseceksek eger, bu mevcut yönetimin egoistligi olur.

Sene sonunda görecegiz zaten tabloyu, o vakit daha saglikli yorumlayabiliriz. Ancak bu yönetime güvenmemek lazim.

Evet ama adamda futbol konusunda çok beceriksiz olduğunu hem söyledi, hem de gösterdi. Kötü bir yönetim kadrosu oluşturduğunu gördük. Bunları da şutladı. Teknik Direktörler de bugün yapılan devrimi gerçekleştirecek çapta değil (beceriksiz yerlilerin gönderilmesi çok büyük bir devrim.)
Bunun yanında Galatasaray Türkiye'nin en büyük camiası 20 milyonun üzerinde taraftarı var. Siz ne kadar önceki hataların bedeli ödeniyor o yüzden transfer yapamıyoruz deseniz de burası Türkiye suçlu siz görünürsunuz. Bu yüzden medya destekli, allanıp budaklanan transferler yapıldı sırf kamuoyu tepkisinden çekinildiği için. Üstüne nazifoğlu ve kardeşinin komisyon dedikoduları Özbek'i yıprattı, bitirdi. Daima yazıyorum yine yazıyorum. Tüm bu olaylara girmeyip takım berbat iki sene transfer yok sonra düzlüğe çıkacağız deseydi daha başarılı olurdu. Ama benim bu tüm dediklerim sadece görüş. Eğer haklıysam dediğin gibi sene sonunda belli olacak. Yok haksızsam zaten Dursun Özbek 112 yıllık Galatasaray tarihinin en hain başkanı olarak yerini alacak.

Diğer bir konu da borçsuz ve faizsiz Galatasaray'ın geleceği nokta. Bu şartlarda bu imkansız. Buna kimse müsade etmez. Hiçbir Fenerbahçeli, Beşiktaşlı ligi takip etmez. Ama Beşiktaş biraz düzeldi, Fenerbahçe'de de Ali Koç rüzgarı esmeye başladı. Bu durum bu takımlar arasında rekabet edecek seviye oluşturursa olabilir. Umarım olur. Bir futbolsever olarak mali anlamda güçlü, sportif anlamda iyi yönetilebilen Beşiktaş'ı, Fenerbahçe'yi, Trabzonspor'u görmek istiyorum.

Evet ama adamda futbol konusunda çok beceriksiz olduğunu hem söyledi, hem de gösterdi. Kötü bir yönetim kadrosu oluşturduğunu gördük. Bunları da şutladı. Teknik Direktörler de bugün yapılan devrimi gerçekleştirecek çapta değil (beceriksiz yerlilerin gönderilmesi çok büyük bir devrim.)
Bunun yanında Galatasaray Türkiye'nin en büyük camiası 20 milyonun üzerinde taraftarı var. Siz ne kadar önceki hataların bedeli ödeniyor o yüzden transfer yapamıyoruz deseniz de burası Türkiye suçlu siz görünürsunuz. Bu yüzden medya destekli, allanıp budaklanan transferler yapıldı sırf kamuoyu tepkisinden çekinildiği için. Üstüne nazifoğlu ve kardeşinin komisyon dedikoduları Özbek'i yıprattı, bitirdi. Daima yazıyorum yine yazıyorum. Tüm bu olaylara girmeyip takım berbat iki sene transfer yok sonra düzlüğe çıkacağız deseydi daha başarılı olurdu. Ama benim bu tüm dediklerim sadece görüş. Eğer haklıysam dediğin gibi sene sonunda belli olacak. Yok haksızsam zaten Dursun Özbek 112 yıllık Galatasaray tarihinin en hain başkanı olarak yerini alacak.

Diğer bir konu da borçsuz ve faizsiz Galatasaray'ın geleceği nokta. Bu şartlarda bu imkansız. Buna kimse müsade etmez. Hiçbir Fenerbahçeli, Beşiktaşlı ligi takip etmez. Ama Beşiktaş biraz düzeldi, Fenerbahçe'de de Ali Koç rüzgarı esmeye başladı. Bu durum bu takımlar arasında rekabet edecek seviye oluşturursa olabilir. Umarım olur. Bir futbolsever olarak mali anlamda güçlü, sportif anlamda iyi yönetilebilen Beşiktaş'ı, Fenerbahçe'yi, Trabzonspor'u görmek istiyorum.

Önce bir yapmak lazim, ona izin verilmez, buna verilmez argumanlari, sadece calkantili bir mali yapidan dolayi, inconsistent gecen dönemlerimize, getirmeye calistigimiz aciz aciklama deneylerimiz, diye düsünmeye basladim bir süre sonra.

Mustafa Sevim kardesim. Biz nezaman transferler icin 40 Milyon avro, sadece yaz transfer döneminde, harcayabildik ? Bu bir rekor. 50 Milyona cikabilir, yaz dönemine devam ederse hasbelkader. Iyi bir futbol akli, durumu dogru analiz etmis ise, takima bu denli bir retüs yapabilmesi bana kalirsa sürpriz degil. Yani bu tarz bir degisim icin fazlasi ile yeten bir bütce bu. Takimin degismesinden ziyade, beni memnun eden, kadronun bukadar iyi kurulmasidir. Yani oyuncular hem bir birini cok iyi tamamliyor, hemde lige ve takima uygun özelliklere sahip. Güclü, teknik, agresif, ve fizikli. Tudor´da bu tarz oyunculari istiyordu, yada oynatmak istedigi oyuna, uygun adamlar.

Ben Türkiye´de Baskanlarin hem pozitif, hemde negatif anlamda, cok gereksiz yere fokuse edildigini düsünüyorum. Ama ahmakliklar da var elbet. Dursun ilk iki sene kardesine transfer yaptirmasi, aptalligin zirvesidir resmen. Senin paran varsa, ve bu sezon mesela var, getirirsin istedigin adami. Kulübün basindaki sahis, sonuc anlamda kendi parasini harcamiyor ki acisin.

Son düzenleme:
Yani oyuncular hem bir birini cok iyi tamamliyor, hemde lige ve takima uygun özelliklere sahip. Güclü, teknik, agresif, ve fizikli. Tudor´da bu tarz oyunculari istiyordu, yada oynatmak istedigi oyuna, uygun adamlar.

Çok doğru diyorsun. Gerçekten böyle bir kadro böyle bir uyumun olacağına inanamadım. Bu eser kesinlikle Tudor'un hakkını vermek lazım.

Bir çok başlıkta yerin dibine soktum Tudor'u Östersunds maçları sonunda. Ama herkesi utandırmasını bildi. Biz o dönem belli ki alışagelmiş argümanlarla ve medyanın yönlendirici etkisiyle yorumlarımızı yaptık. Ben artık Östersunds maçlarını yerlilerin sabote ettiğine inanıyorum.

Çok doğru diyorsun. Gerçekten böyle bir kadro böyle bir uyumun olacağına inanamadım. Bu eser kesinlikle Tudor'un hakkını vermek lazım.

Bir çok başlıkta yerin dibine soktum Tudor'u Östersunds maçları sonunda. Ama herkesi utandırmasını bildi. Biz o dönem belli ki alışagelmiş argümanlarla ve medyanın yönlendirici etkisiyle yorumlarımızı yaptık. Ben artık Östersunds maçlarını yerlilerin sabote ettiğine inanıyorum.

doğru, yerliler sabote etmiş olabilirler.çünkü dün Cenk Ergün söyledi "hocamız hangi bölgelere transfer istediğini iletti bize" diye.bunlarında tabi ki haberi vardır bu işlerden,iplerinin çekildiğini bildiklerinden karşı hamle yapmış olabilirler.her asistten sonra zam bekleyen adamlardan her şey beklenir

ayrıca "biz listeyi yaptık istediği bölgeler için bu listelerden öncelikleri hocamız belirledi,ona göre transfer politikamızı geliştirdik" diye bir cümlesi var

iyi hoca nasıl olur diye bir sorum vardı bir aralar,belli kriterleri yoktu tam olarak,daha çok erken tabi konuşmak için ama ben bir kriter belirledim ve bence net bir kriter

"oyuncu seçmesini bilen"

Alex Ferguson da en büyük örneği

Son düzenleme:
Cenk'i şimdi izledim de ara transferde temel hedefler Asamoah ve sürpriz dedi kişi olacak gibi. Carrasso'nun da yedek kulubesinde durabilecek olması önemli.

doğru, yerliler sabote etmiş olabilirler.çünkü dün Cenk Ergün söyledi "hocamız hangi bölgelere transfer istediğini iletti bize" diye.bunlarında tabi ki haberi vardır bu işlerden,iplerinin çekildiğini bildiklerinden karşı hamle yapmış olabilirler.her asistten sonra zam bekleyen adamlardan her şey beklenir

Sertan Nalbant hoşgeldin hocam nerelerdesin. En son bir haftalık bekar hayatım var film önerin dedin ve o günden sonra göremedik. Bekar hayatı uzadı alemlere mi daldın :D

Iki senedir financial fair play sinirlamasi var. Bu financial fair play sinirlamasi olmayan ilk sene. Hatta 14/15´de de vardi bu. 14/15´de ap ayri bir yönetim ile de 15 milyonluk bir bütce ile sacmalamistik. Devre arasi yine baska bir yönetim ile, durumdan dolayi hic transfer yapmadik.

14/15´de Tarik´i 5 Milyona aldik. Ama alacagi ücret 1 milyon küsurdu yillik. 5 Milyon avro bonservis, ve yillik 3.5 milyona alacagin adaman, mali yükü ap ayri oluyor. Yada hafif bonservisler, ve yillik 2 ser milyona pandev ile cemailiyi getirmistik. Bunu bir yönetim neden isteyerek yapsin ? Mali durum, seni illaki bu tip ahmaklara iter. Kulübün kasasi ile alakali bir durum. Ve artik ueafenin da eli, gariban kulüplerin kasasin üzerinde.

VE AYNI zamanda... Bonservis, ve yillik ücrete sadece bakmakta bizim yaptigimiz is sütü hesaplari...

- Vergisi
- Komisyonu
- extra manager ücretleri
- extra o, bu ücretleri

Var... Futbolcu nekadar kariyerli, nekadar pahali, nekadar gözde ise. Bu ücretlerde bir okadar yükselir.

Bunlari degerlendiren, ayni zamanda Kulübün bu sene yaptigi mali hamlelere bir gäz atan ve realist ve durumsal degerlendiren herkes, Dursun yönetiminin bu tip bir transfer sezonu gecirecegini ön görebilirdi.

Taraftarin memnun olmasi da beni sasirtmiyor. Beni tek sasirtan, oyuncularin sadece kaliteli degil, ayni zamanda Türk ligi ve Galatasaray acisindan, cok uygun futbolcular ile kurgulanmis olmalari. Bu da Tudor beyin isidir.

Valla hep bisey kaciriliyor ffp git jem paulu , donku , de jongu, serdari, cavandayi, sightorsonnu al demiyor.

Bu sene para durumu degil futbol akli degisti. Futbol akli oldu mu 5 cop degil 2 adam gibi futbolcu alir eldeki copleri de bi sekilde pazarlarsin ffp de hic problem olmazdi.

Dejonga 2.5 odeyecegine gidip ndiayeyi sen alican 300 bine afrikadan. He sen o pazarda ben oyuncu bulamam diyorsan osmanlidan o pazardan topcu bulan adami alican. He onu da yapamiyorsan GS yonetimi koltuguna oturmayacaksin.

Bu konuda maalesef rahatlatamayacagim kimseyi. Dursun Özbek´e güvenim sifir. 5 kurusa, 6 köfte almaya calisip, hem rezil, hem de kepaze oldu ve etti kulübü. Hic transfer yapmayip, takimdaki balastlari taha ozaman gönderseydi, inan ki biz daha kötü bitiremezdik o iki seneyi. Kisitli bir bütce ile, büyük bir futbol aklinin dahi isi cok zorken, gidip operasyonu kardesine yaptiracak hainligi sundu.

Düsük bütce dedigimiz, yine durumumuza göre cok para. Gelirler de düsük olunca, bu basar üzerimize. Ve simdi ise, inanilmaz rakamlar harcandi. O gelir kapatir, bu gelir kapatir, tamamen hikaye. Süt kizi hesaplari bunlar. Bunun mali yükü epey yipratacak kulübü, ve Riva projesi olmasa, inan ki bu dönemden sonra, en az 3-4 sene hic adim atamayacak duruma düsecektik.

Riva bizi kurtariyor. Ama ne denli ? Eger riva gider, ve borclar yerinde sayarsa, maalesef borclari sifirlama sansini baltalariz. O sansi baltaladigimiz vakit, kisa yada orta vade icinde, her sene bu tür transfer yapabilme imkanindan mahrum kalacagiz.

- Bir Galatasaray düsün, borcu 0... Faiz ödemeleri yok.

- 50 Milyon transfer bonservis bütcesi ile yeni kadro kurdu.
- Ertesi sene 50 Milyon bonservis bütcesi ile 2 futbolcu daha aldi, kadronun seviyesini cikartti.

vesaire, vesaire...

Bunu en az 20-30 sene yapabilecegimizi düsün. Rekabet edemez Türkiye´de hic bir takim. ;)

Bu bir hayal degil... Riva, florya sayesinde bu imkanimiz var. Ama 2 sene kurtarmayi, yine 20-30 sene refahliga karsi degiseceksek eger, bu mevcut yönetimin egoistligi olur.

Sene sonunda görecegiz zaten tabloyu, o vakit daha saglikli yorumlayabiliriz. Ancak bu yönetime güvenmemek lazim.

Şu gözden kaçırılıyor daha önce de belirttim bunu.Bu kulübün tek önemli gideri bonservisler ve maaşlar değil ki?Dünya kadar banka borcu var bu kulübün.En iyi ihtimal olan şampiyonlukta dahi ucu ucuna oluyor durum.Daimi şampiyon olman lazım bu çarkı döndürebilmen için.Bu en iyi 2013-2014'te görüldü.Şampiyon olamadık birden kara bulutlar çöktü kulübün üstüne.Sonraki seneki şampiyonluk bile kurtaramadı.

Valla hep bisey kaciriliyor ffp git jem paulu , donku , de jongu, serdari, cavandayi, sightorsonnu al demiyor.

Bu sene para durumu degil futbol akli degisti. Futbol akli oldu mu 5 cop degil 2 adam gibi futbolcu alir eldeki copleri de bi sekilde pazarlarsin ffp de hic problem olmazdi.

Dejonga 2.5 odeyecegine gidip ndiayeyi sen alican 300 bine afrikadan. He sen o pazarda ben oyuncu bulamam diyorsan osmanlidan o pazardan topcu bulan adami alican. He onu da yapamiyorsan GS yonetimi koltuguna oturmayacaksin.

Para durumu değişti Adem'in dediği gibi ama futbol aklı da değişti o konuda katılırım.

Seneye kim başkan olur veya FFP cezayı yermiyiz bilmiyorum ama bu yıl 2. olmak da önemli.Bu yüzden Cenk Ergün görevde kalacak gibi hareket edip mart-nisan gibi harekete geçmeli.Eğer eleme oynamak zorunda kalırsak 3 transfer ile çıkan rakibi eleriz.Ayrıca İspanya-İngiltere-Almanya-İtalya takımlarıyla oynanmayacak.Bence önceliğimiz tabiiki şampiyonluk olmalı ama 1-2 maç kaybettik mi nakavt olmamalıyız.Ben 2. olsak dahi %90 Ş.ligine kalacağımızı düşünüyorum.

Neden yapamasin ki Sayin Akgerman. Adamin Galatasaray üzerine borc yapip, Ndiaye´ye paket olarak 20 Milyon dollar bastiginda, ici mi yanacak ? Ben sana verdigim örneyi. Tarik camdali 5 milyon bonsvervis ve 1 milyon maas ile almak ile, fernandoyu 5 milyon bonservis ve yillik 3.5 milyon maas ile almanin, farkliliklari var.

10 tane futbolcu aldik zaten 11´... Ödedigimiz para hayvanice... Imkanin yoksa bunu yapamazsin. Futbol akli elbette degisti, artik kardes yapmiyor transferleri. Yoksa yine 50 milyona transfer yapilirdi, ama müthis uyumlu kadro, kurulmazdi. Belki Fenerbahce gibi rezil olurduk iki sene önce.

Üst Alt