GSC Anket - Yerli Teknik Direktör Tercihiniz? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket Yerli Teknik Direktör Tercihiniz?

Y.T.D.

• Kullanılan toplam oy
    83
  • Anket kapatılmış .
Belirteceğim isimler %100 olmalı olarak söyleyemiyorum çünkü belirsizimiz çok ama sadece lig ve kupa olacak bir sezon olarak bakınca,

FT benim düşüncemde heykeli dikilip (tercihen Kemerburgazdaki tesise - bir kaç efsane ile beraber) artık yeşil saha dışında kalması gerekir.Şahsi fikrim.Bu fikrimin içinde futboldan uzak - Galatasrayın iç siyaseti ile ilgili faktörler var , çünkü FT geldiğinde sadece futbol olmuyor gündem. Bu kısmı zararlı diye düşünüyorum. Egosu olan yöneticilerde olacak, orada sezon içinde çatırtı patırtı olur gene. Bir yandan da artık yani HER sıkıntılı dönemde çağır-gelsin kafasından kurtulmamız lazım. Yeniyi aramıyoruz , mantaliteyi geliştiremiyoruz bu yüzden.

Eğer gelecek yönetim (tahminen Dursun Özbek Yönetimi) FT ile bir görüşmesi olacak ise herhangi bir görev ile ilgili ve tercihleri kesin YERLİ TD olacak ise, FT Erden Timur ile beraber Sportif AŞ kapsamında TFF'ye karşı , cikciklere karşı olabilir orada (tekrarlıyorum , eğer bir görev alacak ise ) Bu noktada FT'nin daha önce çalışıtığı, hocası olduğu 2 isim var:

1- Okan Buruk (tek oy hakkı var - ona verdim ama %51 ile) : TDlik yapmış , bu ligde şampiyon olmuş, TK kazanmış bir profil olamsı artısı. Ama şahsen medya çalışmalarını beğenmedim diyebilirim. "Zamanı geldiğini düşünüyorum" yerine "Görev verilmesi halinde düşünmeden" de bırak misal (gerçi hırs ve şevkide var gibi duruyor ayrı.) . Bakıncada gel dediğin anda gelecek gibi duruyor.

2- Nuri Şahin : biraz taraftar gazı var bu isimde. Fakat kumar demek istemiyorum doğru kelime değilde - risk diyelim ona ; böyle bir risk alınacaksa - almanlardan örnek verilerek, neden olmasın şeklinde de bakıyorum. Maçı yaşayan bir hali var bakınca ama tecrübesi eksik.(Misal bu senaryoda sportif AŞ'de terim devreye girebilir). O anlamda merak ediyorum başarılı olursa nasıl bir patlama olur. Burda unutulmaması gereken faktörde Dortmund bir gün "Nuri hadi." dediği anda durmayacak olması. Ayrıca sadece as takım değil - altyapı , oradaki oyuncular vs ne kadar ele alabilir doğru şekilde , bu kısmı soru işareti. İlk tercihim değil, ama olursa neden oldu demem - merakla ve destekle izlerim.

Diğer isimlerin tutacağı fikrini paylaşmıyorum iyi performansları olmuş olsada.

Sergen misal - olmaz, kendi gündemi hep var , ömrü uzun olmaz.

Seçimler bir kenara şahsen MÖ'nün içinde olacağı bir yönetimde her an her şey patlayabilir - bu faktörü çok dahil etmedim.

Seninde bu husustaki görüşlerini merakla ve önemle beklemekteyim Herr Cundmeister(y)

Ömer Erdoğan ve Nuri Şahin takibimdeki hocalardı, ancak şu an gelmelerini istemem. Ortam çok uygun değil. Okan Buruk hem daha tecrübeli hem ortamı az çok biliyor hem de iyi kötü şampiyonluk apoleti var. Stabilizasyon sağlayabilir. İlk tercih o olacaktır zaten. Okan Buruk'tan sonra eğer yurt dışı yapmamışsa Nuri Şahin olabilir.

Belirteceğim isimler %100 olmalı olarak söyleyemiyorum çünkü belirsizimiz çok ama sadece lig ve kupa olacak bir sezon olarak bakınca,

FT benim düşüncemde heykeli dikilip (tercihen Kemerburgazdaki tesise - bir kaç efsane ile beraber) artık yeşil saha dışında kalması gerekir.Şahsi fikrim.Bu fikrimin içinde futboldan uzak - Galatasrayın iç siyaseti ile ilgili faktörler var , çünkü FT geldiğinde sadece futbol olmuyor gündem. Bu kısmı zararlı diye düşünüyorum. Egosu olan yöneticilerde olacak, orada sezon içinde çatırtı patırtı olur gene. Bir yandan da artık yani HER sıkıntılı dönemde çağır-gelsin kafasından kurtulmamız lazım. Yeniyi aramıyoruz , mantaliteyi geliştiremiyoruz bu yüzden.

Eğer gelecek yönetim (tahminen Dursun Özbek Yönetimi) FT ile bir görüşmesi olacak ise herhangi bir görev ile ilgili ve tercihleri kesin YERLİ TD olacak ise, FT Erden Timur ile beraber Sportif AŞ kapsamında TFF'ye karşı , cikciklere karşı olabilir orada (tekrarlıyorum , eğer bir görev alacak ise ) Bu noktada FT'nin daha önce çalışıtığı, hocası olduğu 2 isim var:

1- Okan Buruk (tek oy hakkı var - ona verdim ama %51 ile) : TDlik yapmış , bu ligde şampiyon olmuş, TK kazanmış bir profil olamsı artısı. Ama şahsen medya çalışmalarını beğenmedim diyebilirim. "Zamanı geldiğini düşünüyorum" yerine "Görev verilmesi halinde düşünmeden" de bırak misal (gerçi hırs ve şevkide var gibi duruyor ayrı.) . Bakıncada gel dediğin anda gelecek gibi duruyor.

2- Nuri Şahin : biraz taraftar gazı var bu isimde. Fakat kumar demek istemiyorum doğru kelime değilde - risk diyelim ona ; böyle bir risk alınacaksa - almanlardan örnek verilerek, neden olmasın şeklinde de bakıyorum. Maçı yaşayan bir hali var bakınca ama tecrübesi eksik.(Misal bu senaryoda sportif AŞ'de terim devreye girebilir). O anlamda merak ediyorum başarılı olursa nasıl bir patlama olur. Burda unutulmaması gereken faktörde Dortmund bir gün "Nuri hadi." dediği anda durmayacak olması. Ayrıca sadece as takım değil - altyapı , oradaki oyuncular vs ne kadar ele alabilir doğru şekilde , bu kısmı soru işareti. İlk tercihim değil, ama olursa neden oldu demem - merakla ve destekle izlerim.

Diğer isimlerin tutacağı fikrini paylaşmıyorum iyi performansları olmuş olsada.

Sergen misal - olmaz, kendi gündemi hep var , ömrü uzun olmaz.

Seçimler bir kenara şahsen MÖ'nün içinde olacağı bir yönetimde her an her şey patlayabilir - bu faktörü çok dahil etmedim.

Seninde bu husustaki görüşlerini merakla ve önemle beklemekteyim Herr Cundmeister(y)

1. Okan, o da en az sorgulanacak isim olduğundan, yoksa b.şehirde o kdr iyi olduğunu düşünmüyorum. ama önceki takımlarında iyi idi
2. için de ömer erdoğan nezdimde ön plana çıkmağa başladı, değişik heriflerle yeni çıkan takımı 2 senedir rahatça ligde tutuyor ve oyuncuları geliştirip verim alıyor. nuriyi 1 sezon daha görmek lazım yakaladığı seri aldığı kaşar topçularla da ilgili. bu 2sinin gurb olma özelliği de var. sami hoca ve palut da yerli opsiyonlar. tayfun korkut ise türkiyeden birini çalıştıracak ama bakalım kim. belki onun için de gelecekte hm. diyeceğiz.

Nuri Şahin henüz sezon içerisinde teknik direktörlük yapmaya başladı, bizim takımda Mancini ile yolları ayırdığımız gün oh kurtulduk diyen taraftarlar vardı Fatih Terim sevdası yüzünden Nuri Şahin in ilk puan kaybını hazırda bekleyecek tipler var

Nuri Şahin son 16-17 maçında çok başarılıydı ama ondan önceki maçları soru işareti, çok iyi transferler ile Fernando,Luiz Adriano çok başarılı oldu ki Fernando doğrudan Antalyanın yükselişinde başrol oynadı. Bugün Fernando nun performansı olmasa belki Nuri Şahin in üzerinde konuşacağımız bir teknik direktörlük kariyeri bile yoktu. Antalyaspor ile 5 senelik sözleşmesi varmış bir bakalım ne kadar başarılı olabiliyor

Benim için öncelikle Antalyaspor ile bir kupa kazanabilecek mi? Takımını Avrupaya götürebilecek mi bunlara bir bakmak lazım. Diğer yanda Okan Buruk zaten Akhisar ile kupa kazandı, Başakşehir ile şampiyonluk yaşadı üstüne üstlük takımını Avrupa ya götürmeyi geçtim ciddi bir başarı da yakaladı Avrupa da kısa süre içerisinde kıstas budur benim gözümde

Terim'in geleceğini düşünmüyorum. Ayrıca artık kendimize bir alternatif yerli belirlememiz lazım.

Düşmemeye oynayan takımı yönetip ligde tutan, ortasıra/düşmeye oynayan bir takımla Türkiye Kupası alan, ilk 5'e oynayan bir takımla lig şampiyonluğu yaşamış olan bir teknik direktörün düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu isim de OKAN BURUK'tur. Bunları yabancı biri yapmış olsa tapılırdı ve hemen takıma istenirdi. Sırf yerli ve malum ayrılma durumundan ötürü Okan istenmiyor. Ama ne olursa olsun takımın başına gelmelidir.

Özgüveni yüksek, dünyanın en iyi hocalarına özeniyor. Mourinho, Kloop, Terim gibi hocalarla çalıştı. Bu işi yapmaya çok hevesli futbolu bırakmadan önce mesleğe atıldı. 3 sene evvel socrates dergide bir röportajını izlemiştim o zaman Bremen'deydi galiba antrenörlük hayalinden ve çalışmalarından bahsediyordu. Bu kadar akıllı ve çalışkan bir adam bence başarısız olamaz. Biz Tudor'dan sonra hep düşüş trendinde hocalara gittik. Takımı camiayı da motive edecek hevesli hırslı genç dinamik hoca lazım. Etrafını liyakatı sallamadan doldurup şeyhlik yapma peşine düşen bir isim görmek istemiyorum artık. Ya da her yapamadığına bahane üreten, siyasi manevralarla her gün açıklama yapıp koltuğu ele geçirmeye çalışan isimler bunlara sıcak değilim. Nuri gelirse neyi kötü yapabilir mesela en kötü ilk üçe gireceğine eminim.

Günü kurtarmak icin Okan Buruk

Uzun süreli proje icin Nuri Sahin

Bizim acilen sampiyon olmamiz gerekiyor bu yüzden illa yerli bir hoca gelecekse bu Okan Buruk olmali

Üst Alt