Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı!

Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalı

En dandik yabancı bile bizim Türk oyunculardan iyi oluyor ya...

Mesela aklıma hemen Kayserisporlu Arıza Makukula geldi adam Portekizli kendi milli takımında neredeyse hiç oynamamış ama birde Kayserispor'lu Gökhan Ünal vardı(şimdi fenerli) o herif 14 kez oynamış milli takımda...

Hangisi daha tehlikeli :rolleyes:

Portekiz de bir sürü adam varken ne gerek var ki Makukulaya ?

Carrusca yı örnek al Gökhan , adam çok iyi oyuncuydu biraz anadalu takımında oynasa Arda'nın alternatifi olurdu çok iyi bi şekilde. Hatta Ardayı satabilirdik.

Ama ne dendi hep , Carrusca oynayamıyor. Beğendiremezler kimse yabancıları Türklere.

Ayrıca şu bakımdan da düşünmek lazım

Örneğin bir Anadolu kulübü misal Kasımpaşa(bu hafta maç yapacağımız) Afrikada bir oyuncu keşfetti genç yetenekli adamlar almak istiyor ama kadrolarında 8 yabancı var alamıyorlar o oyuncuyu belkide başka bir Avrupa kulübü kapacak daha sonra...

Türk futbolunu hayal ettiğimiz yerde görmek istiyorsak hepimiz.Bunun için atılcak ilk adım yabancı uygulamasının kalkmasıdır.Kimse yabancı uygulaması kalkarsa milli takım şu,bu diye ağlamasın.Kaç yıldır var bu yabancı uygulaması ve milli takımın ve Türk futbolunun hali ortada.Kendimizi dünyadan soyutladıkça da başarının gelmesi mümkün değildir daha.

4+1 yaparım ben olsam..

Bizim takımda Neill , Elano , Keita , Baros , Kewell dışında gerisi hikaye.

Eğer yabancı sınırlaması 7+3 falan olsaydı Nonda'yı göndermek zorunda kalmayacaktık belkide Atletico Madrid karşısında turu geçerdik kim bilir :confused:

Yabancı sınırı kalkarsa ilk 11'lerin çoğunu yabancılar oluşturacak. Oynamayan Türk oyuncuları da milli takıma yollayarak kendimizi rezil edeceğiz.

Mesela 6+(3 milli takimdan en az bilmem ne kadar mac oynamis oyuncu da olabilir.) Iki tane de Turk oyuncu oynamasi zorunlu olabilir mesela.

Bence 7+3 olmalı...

Türk futbolu Cangele gibi bir adamı getirdi herkes ilk başta duysa kolpa der ama adam kaliteli bir adam birçok takımın canını yaktı..

Şimdi Kayserispor'da Cangele Makukula olmasa zevki kalırmı onlarla maç yapmanın ?

Ben inanıyorum Türk kulüplerine çok yetenekli oyuncular getiririz yabancı sınırlaması olmasa var ya...

Bizim Türk oyuncuların kendini kanıtlamaya ihtiyacı yok zaten yetenekli oyuncular var ligde(Arda Turan,Emre Çolak,Sercan Yıldırım,Volkan Şen,Gökhan Gönül,Emre Belözoğlu,Hakan Balta,Caner Erkin daha aklıma gelmeyen çok var) bu gibi adamlar mutlaka banko forma şansı bulurlar

Yav zaten üst düzey Türk oyuncular oynar.Biz gidip Arda'dan iyi sol kanat mı bulacağız?Veya Sabri'den iyi sağ bek mi?

Yabancı sınırı kalkarsa ilk 11'lerin çoğunu yabancılar oluşturacak. Oynamayan Türk oyuncuları da milli takıma yollayarak kendimizi rezil edeceğiz.

Böyle korkarak hiçbir şey başaramazsın.Ne demek yabancı sınırı kalkarsa 11 tane yabancı olur?Bizim Türk oyuncularımız o kadar yeteneksiz mi?Eğer yabancı sınırını kaldıracaksak, Türk futbolunu düzelticeksek, önce mentaliteler değişmeli.Kendimize güvenmeliyiz ve saçma sapan korkulara kapılmamalıyız.

Şu ana kadar ki milli takımın elde ettiği başarılar hepimizi tatmin ediyorsa diyicek birşey bulamıyorum, ama benim tatmin etmiyor.Benim ülkemin tek başarısı 2002 dünya kupası üçücülük ve euro 2008 üçüncülüğü.

Sizce bunlar yeterli mi?Bence değil.Eğer kafamızı değiştirirsek,korkmaksak, elimizdeki Türk oyuncular akıllanır futbol oynamak isterse işte o zaman bu kural kalkmalıdır.

Yav zaten üst düzey Türk oyuncular oynar.Biz gidip Arda'dan iyi sol kanat mı bulacağız?Veya Sabri'den iyi sağ bek mi?

+1905

Zaten bu üst düzey oyuncular Türk Milli Takımını oluşturmalı ve oluştururlarda,daha yurtdışında oynayan birçok adamımız var oluştururuz illa ki Milli Takımı..

Genç milli takımlar seviyesinde Türk Milli Takımının eline su dökemeyen diğer milli takımlar,A milli takımlar seviyesinde bizi şamar oğlanı yapabiliyolar.Bu da oyuncularımızın alt yapıdan üst kademeye geçerken ya da geçirilirken almış oldukları eksik eğitim sonucunda tıkanmalarına ve parlamamalarına neden oluyor.Sorun yabancı oyuncuların azlığından değil kalitesiz Türk oyuncuların çokluğundan kaynaklanıyor.Galatasarayımızın Uefa Finalindeki 11ine bakarsak,Bülent,Fatih,Ergün,Emre,Okan,Suat,Arif,Hakan gibi oyuncular var bunlara ek olarak yedekten Davala,H.Şaş,Hakan Ünsal,A.Yıldırım gibi oyuncular dahil olabiliyordu ve bunların hepsi de A milli takım seviyesinde oynayacak oyuncular ama şuanki durum malesef böyle değil.Sen kaliteli Türk oyuncların yanına kaliteli 3-5 yabancı alsan bile Avrupada başarılı olursun.

İngiliz futbolcu yok demiş bi arkadaş İngiltere dışında.Doğrudur.Ama adamlar zaten Liverpool'da Manu'da Chelsea'de oynuyor.Daha ne olsun.

Ayrıca bazıları korkuyorlar yabancı oyuncular olursa hep yabancılar oynar diye ama mutlaka bu yabancı oyunculardan birkaçı sakatlanır birşey olur koskoca sezon..

Yabancı sınırının önündeki en büyük etken Galatasaray ve Fenerbahçe dışındaki bütün takımlardır bence.Yabancı sınırı kalksa gene en iyi yabancıları bu iki takımlar alır , yabancı sınırı kalksa anadolu takımlarının en büyük geliri olan yerli oyuncu satışından gelen paralar azalır yerli oyuncuların fiyatları epey düşer, bu yüzden daha uzun süre yabancı sınırı kalkmaz bence.

Yıllardır bu sınırlamayla oynuyoruz.Bence denemeye değer.

Üst Alt