Ygs'ye girecek renkdaşlarıma başarılar! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ygs'ye girecek renkdaşlarıma başarılar!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Ygs'ye girecek renkdaşlarıma başarılar!

Bu ygs bence kolay olacak. Ne kadar öğrenci o kadar Lys'de para demek. eminim ki kolay da olacaktır, gazamız mübarek olsun. kendmi böyle avutuyorum. :D:D

Bu sınavda hücum yapıp iyi sonuç almalıyız.Lys'de ösym rövanşı sağlam alır. :)))

alın size benim sınav taktiği ;

matematikten ilk sayfadaki 6 soruyu yapıyorum ,

ardından türkçeyi bitiriyorum ,

sonra sosyalden 17 soru olan tarih kısmını yapıyorum ,

ve matematiğe dönüp kalan 34 soruyu yapıyorum ,

daha sonra feni yapıp sosyalde kalan coğrafya ve felsefeyi tamamlıyorum..

ara ara ders değiştirince sorulara daha iyi motive oluyorum + sözel soruları tek seferde ve kısa sürede anlamamda yarar sağlıyor..

sayısallar uzun sürüyor -özellikle matematik- orda fazladan kullanılan her dakika için sözel sorularını o kadar hızlı okumak gerekiyor..

son 4-5 deneme sınavında bu şekilde çözdüm ve zamanı çok daha iyi kullanabildiğimi gördüm..

ara ara ders değiştirince sorulara daha iyi motive oluyorum + sözel soruları tek seferde ve kısa sürede anlamamda yarar sağlıyor..

sayısallar uzun sürüyor -özellikle matematik- orda fazladan kullanılan her dakika için sözel sorularını o kadar hızlı okumak gerekiyor..

son 4-5 deneme sınavında bu şekilde çözdüm ve zamanı çok daha iyi kullanabildiğimi gördüm..

Matematik sorularında çok uğraşmazsak her yoldan yetişir sınav.

Şahsen beni matematik belirliyor. :)

matematik 50 dakikada biterse mükemmel olur..

matematik kolay olduğunda çabuk bitiyor ve sonuç iyi geliyor ancak matematik zor olduğunda hem sürede sıkıntı oluyor hemde sonuçta :)

matematiğin kolay olacağını düşünüyorum ancak ösym'nin mat1 soruları genelde kolay ama uğraştıran sorular oluyor..

geometri kısmı da çok önemli , geometrilerin kesinlikle kolay olması lazım yoksa çok iyi çıkan matematik bölümünün içine edebiliyor :)

Ben sınavdayken 5 dk Türkçe uzamıştı 5 dakka Mat uzadı 5 dkda Fen uzayınca :D sosyali bırakıp Fen2 ye geçmiştim hey gidi günler :asd:

İnşallah bir senede gösterdiğiniz üstün gayretin neticesini alırsınız. :)

Şu sınav bi iyi geçsin elanoyu 1 ay boyunca eleştirmiyeceğim ahada söz :asd:

Bu arada sınav kaç soru?

Yani detaylı olarak her bölüm ve kaç soru çıkacağını yazarmısınız?Merak ettiydim soramadım kimseye...

matematik 50 dakikada biterse mükemmel olur..

matematik kolay olduğunda çabuk bitiyor ve sonuç iyi geliyor ancak matematik zor olduğunda hem sürede sıkıntı oluyor hemde sonuçta :)

matematiğin kolay olacağını düşünüyorum ancak ösym'nin mat1 soruları genelde kolay ama uğraştıran sorular oluyor..

geometri kısmı da çok önemli , geometrilerin kesinlikle kolay olması lazım yoksa çok iyi çıkan matematik bölümünün içine edebiliyor :)

Evet haklısın.Ayrıca ben matematikte 60 dk.yada razıyım ama türkçe ve fen 40 dk.yı geçmemek koşulu ile.

Ayrıca dediğin gibi matematikte 30 soruyu müthiş yapıp geometriden 4 5 soruda takılabiliyorum bu da hepsini etkilemiş oluyor.

Son 3 sorum Allahlık :)

Katı cisimler ve analitik çalışmadan gircem sınava :)

Bu arada sınav kaç soru?

Yani detaylı olarak her bölüm ve kaç soru çıkacağını yazarmısınız?Merak ettiydim soramadım kimseye...

160 soru var.Türkçe , Matematik , Sosyal bilimler ve fen'den eşit 40'ar soru var.160 soru=160 dk.

Puan türüne gelince 6 farklı puan türü var.YGS 1-2 Sayısal , 3-4 Sözel , 5-6 TM.

Bu sınavın önemi de LYS'ye yüzde 40 lık bir katkısı var.

Herkesin çözüm yolu farklıdır. Ancak bir sayısal öğrencisi olarak ; ilk sağlam kafayla türkçe'yi bitiririm. Sonra matematik, sonra fen , daha sonra ise sosyal (tarih-felsefe kısmı)Coğrafya'ya en son el attığımda 1 doğru 7 yanlışım vardı. :D

Evet haklısın.Ayrıca ben matematikte 60 dk.yada razıyım ama türkçe ve fen 40 dk.yı geçmemek koşulu ile.

Ayrıca dediğin gibi matematikte 30 soruyu müthiş yapıp geometriden 4 5 soruda takılabiliyorum bu da hepsini etkilemiş oluyor.

Son 3 sorum Allahlık :)

Katı cisimler ve analitik çalışmadan gircem sınava :)

Aynen ya geometride yapabilsem ünitlenecem. Analitiğe çalışmak istedim aslında baktım çok uzun 'dedim zaten max. 2 soru gelecek; simetriyi de zaten biliyorsun doğancan, hiç uğraşmaya değmez başka bir konuya çalış' bıraktım. Allah yardımcımız olsun. :D

Tükçe 60 dakika sürüyor. :D

Ama sağlam çözüyorum en fazla 4 yanlış

Fenle uğraşmadığım için zamanda yetiyor. :)

Aynen ya geometride yapabilsem ünitlenecem. Analitiğe çalışmak istedim aslında baktım çok uzun 'dedim zaten max. 2 soru gelecek; simetriyi de zaten biliyorsun doğancan, hiç uğraşmaya değmez başka bir konuya çalış' bıraktım. Allah yardımcımız olsun. :D

Evet renkdaş analitikte senin gibi yaptım.2 soru geliyor denemelerde 1 tanesini bi şekilde yapıyordum.1 soru içinde yüzlerce soru çözmeye üşendim. :)

Hayırlısı neyse o olsun.

Allah yardımcımız olsun.

Başarılar herkese :)

Sen bu yöntemi birkaç denemede test etmişsin ama başkaları için tavsiye etmem.Şimdiye kadar nasıl yaptılarsa sıralamayı pazar günü de öyle yapsınlar.Sonra tarihi çözerken akılları matematikte kalır.Konsantrasyonları iyice çöker.Bu yöntemi ilk kez sınavda kullanmayı akıllardan geçirenlere, sakın diyorum.

Herkesin çözüm yolu farklıdır. Ancak bir sayısal öğrencisi olarak ; ilk sağlam kafayla türkçe'yi bitiririm. Sonra matematik, sonra fen , daha sonra ise sosyal (tarih-felsefe kısmı)Coğrafya'ya en son el attığımda 1 doğru 7 yanlışım vardı. :D

sınavın başında 5 dk ses filan oluyor + uyum sorunu oluyor , o sırada 4-5 matematik sorusu yapmak en iyisi oluyor benim için.. hep mat. sorularını kısa sürede yapıp doğru olduğundan emin oluyorum hemde o anda türkçe'ye geçip hızla bitirebiliyorum konsantre biçimde..

analitik + katı cisim konusuna gelince özellikle katı cisimlerde oldukça özürlüyüm , yarın sadece alan ve hacim formüllerine bakıcam aklımda kalsın diye o kadar ama çok da bunun dışında zor soracaklarını sanmıyorum..

analitikte de 1 soru koordinat ekseninde bölgelerle ilgili çıkar diye düşünüyorum ki o da kolay olur , diğeri de simetri olur heralde.. simetri sorularını %80 yapıyorum umarım çok kazık birşey sormazlar..

ama 10 geometri sorusu neredeyse rüyalarıma giricek.. matematik kısmından hiç korkmuyorum ancak geometri bir sınav çok iyi geliyor bir sınav pek iyi gelmiyor , genelde yaklaşık cevaplar buluyorum çok zor sorularında , umarım bulduğum o yaklaşık cevaplar doğru cevaba en yakın olanıdır çünkü direk işaretliyorum..

sınavda boş bırakma işide ne yazıkki pek bana göre değil :eek: 160 soruyuda işaretliyorum :D ama her sorunun doğru cevabınında benim işaretlediğim olduğuna inanarak işaretliyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt