# Yiğit Gökoğlan | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Yiğit Gökoğlan

Galatasaray'a yerli Henry

Yabancı arayışlarının yanı sıra yerli oyuncu için de görüşmelerde bulunan Galatasaray Yönetimi, Manisaspor’un genç yeteneği Yiğit Gökoğlan’la temasa geçti.

20 yaşındaki sağ açık, tıpkı Thierry Henry gibi atletizm kökenli. Türkiye’nin en hızlı kanat oyuncularından biri olarak dikkat çeken Yiğit, forvet hattında da görev yapabiliyor.

Manisaspor’dan kaleci Ufuk’u kadrosuna katmaya çalışan Sarı-Kırmızılılar’ın, bu sırada Yiğit’i de transfer edebileceği belirtildi. İki kulüp yönetimi arasındaki görüşmeler sürüyor.

Kaynak : Fanatik

Cevap: # Yiğit Gökoğlan

Bizim içi coşku dolu medyamız zaten herkesi Henry vs. yapar.İyi oyuncu olabilir ama insanları bir günde kral bir günde soysuz yapmak onların işi.Videosu falan varsa bakarız(tabi video ne kadar gerçeği yansıtır)

14 yaşında atletizmden futbola geçiş yapmış.sağ açıkta ve forvette oynayabiliyormuş ,20 yaşında.tff nin sitesinde bir röportajı var merak eden bakabilir;)

İsmine aldanmayın boş adam degil.Çok begendigim bir oyuncu..Bank asyada bir çok kez izledim..Bizim aydından binkat iyi...Kewell'in biraz gençliginede benziyor..Çok etkili çalımları var..Ayrıca çok süratli bir futbolcu..Kesinlikle ismine aldanmayın..Ümit milliyede gidiyor zaten..Bank asyayı takip eden varsa bana katılır..Sag tarafa iyi adam almış oluruz..Sabri gibi kafası önde degil..

Manisa 3m falan istese haklı drim..

Manisa'nın yiğidi!

Yazan: Burak Kural

19 Haziran 2009 , 01:50

Yorumlar (1)Arkadaşına GönderFacebook'ta PaylaşYazdır

Bank Asya 1. Lig’ de adından sıkça söz ettiren genç yeteneklerden biri Yiğit İsmail Gökoğlan... Bu sezon Manisaspor’ da 5’ i ilk 11’ de olmak üzere toplam 23 maçta forma giydi. Oynadığı maçların çoğunda oyuna sonradan girerek takımına hatırı sayılır derecede katkı yaptı. Bu performansıyla Ümit Milli Takım'a kadar yükseldi...

1989 İzmir doğumlu olan Yiğit İsmail, Göztepe altyapısında yetişip 2006 yılında Manisaspor’da profesyonel oldu. 2007-2008 sezonunda kariyerinin ilk resmi maçını Galatasaray’a karşı oynadı. 2007-2008 sezonunu ikinci yarısında kiralık olarak gittiği Altınordu’da büyük bir çıkış yakaladı. Düzenli olarak forma şansı bulan Yiğit İsmail, 14 maçta 1 gol kaydetmesinin yanında seri çalımları ve asistleriyle göz doldurarak 19 yaş altı milli takımına seçildi. “Adam olacak çocuk” misali bu sezonki performansının sinyallerini geçen sene vermişti.

Yiğit İsmail saf kan bir kanat oyuncusu. Hem arkada hem de önde oynayabiliyor ama mevcut yetenekleriyle ideal bir sağ açık. Hızı, çabukluğu, top tekniği, driblingleri ve bilek hareketleriyle ofansif yetenekleri üst düzey bir oyuncu. Ayrıca soğukkanlılığı, maçın gidişatını değiştirebilecek üretkenliği ve oyun içinde sorumluluk alışı zihinsel oyunu adına umut vaadediyor. 1-0 mağlup sürdürdükleri Adanaspor deplasmanında oyuna sonradan girerek rakibin sol kanadını geniş fuleleri ve bilek hareketleriyle hallaç pamuğu gibi atması ve kaygan zeminde yaptığı nefis asist güzel bir örnek olsa gerek. Kasımpaşa ile oynadıkları zorluk derecesi yüksek maçta sürekli top isteyerek takımının ataklarında aktif rol oynayışı, toplara basışı, ters ayağını kullanışı ve çalışkanlığı ise bir diğer örnek...

Eksik tarafları da var Yiğit İsmail’ in. Süper Lig’ de büyük işler yapmak istiyorsa mutlaka ama mutlaka fizik kondisyonunu yükseltmeli. Sonradan oyuna girdiğinde gösterdiği performansı ve konsantrasyonu maçın tamamına yaymalı. Sol ayağını daha çok geliştirmeli ve kesinlikle güçlenmeli.

Yiğit İsmail yüksek potansiyelli bir futbolcu. Çalışmaya ve kendini geliştirmeye devam ederse Türkiye üst sınıf bir kanat oyuncusu kazanabilir...

bu cocugu seyrdenler bize hakkında biraz bilgi verebilirler mi ?

sag kanat deniyor serkan çalık'tan iyimidir ???

Volkan gerekli bilgiyi arka sayfada verdim..

Serkan çalıktan zaten iyi...Aydın'dan da binkat iyi..Abartmıyorum karşısında agır biri olursa vay haline..Mesela üzülmez;),1 defa Çıplak gözle digerlerini tvde izledim..Çok kuvvetsiz oyuncu degil..Aydın hemen yere düsüyor bu düşmez..Yanlız kondisyon olarak eksik kalıyor....

Yokmu benden baska bank asyayı takip eden:D

Biz ne henry'ler gördük bu ülkede :)

Gökhan Güleç, Yaser Yıldız vs..

Bu arkadaşın yaşıda pek genç değil.

Volkan gerekli bilgiyi arka sayfada verdim..

Serkan çalıktan zaten iyi...Aydın'dan da binkat iyi..Abartmıyorum karşısında agır biri olursa vay haline..Mesela üzülmez;),1 defa Çıplak gözle digerlerini tvde izledim..Çok kuvvetsiz oyuncu degil..Aydın hemen yere düsüyor bu düşmez..Yanlız kondisyon olarak eksik kalıyor....

Yokmu benden baska bank asyayı takip eden:D

Verdiğin bilgiler için sagol emrah

anladıgım kadarı ile hızlı ve güçlü bir oyuncu artı yası da uygun

fazla bir bonservis parası verilmeden halledilebilir bir transfer olarak duruyor karsımızda

Üst Alt